Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Niebezpiecznie wychodzić za własny próg, mój Frodo - powiadał nieraz. - Trafisz na gościniec i jeśli nie powstrzymasz swoich nóg, ani się spostrzeżesz, kiedy cię poniosą. Czy zdajesz sobie sprawę, że to jest ta sama ścieżka, która biegnie przez Mroczną Puszczę, i że jeśli jej pozwolisz, może cię zaprowadzić aż pod Samotną Górę albo nawet dalej i w gorsze jeszcze miejsce?" , Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Nowa edycja 'The J. R. R. Tolkien Companion and Guide' 
Autor Wiadomość
raymount
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 19-11-2018 22:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):

Zależy po co Ci to. To jest wybitne kompendium ale nie na temat śwtat przedstawionego, ale na temat twórczości i życia Tolkiena.

Szczerze mówiąc liczyłem po cichu na porządne kompendium dotyczące właśnie świata wykreowanego przez Tolkiena, połączone ze skrótowym opisem prac z których korzystał i wątków biograficznych z rozbudowanym, detalicznym indeksem (no dobra.. wiem, że przesadziłem Z przymrużeniem oka Coś takiego raczej nie zamknęłoby się w trzech tomach). Jako że mam biografię autorstwa Carpentera, mam Gartha, a co do samego świata - mam HoME i to co ukazało się u nas po polsku, to w tej sytuacji jeszcze sobie przemyślę ten zakup...

Dzięki za info.