Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Uważam, że ludzie biorą niebezpieczeństwo z sobą do Lorien, znajdują tam tylko to, co sami ze sobą przynieśli." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologioczne 2017 roku 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 08-01-2017 01:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

vater napisał(a) (zobacz wpis):
To w zasadzie oznacza, ze otrzymali już tekst do tłumaczenia i są pewni, że wyrobią się z przekładam na czas.

To oznacza jedną z dwóch rzeczy, które zresztą nie koniecznie się wykluczają.
Jeżeli jest tam dużo poezji, to rzeczywiście musieli już dostać do tłumaczenia, gdyż tłumaczenie poezji, to zupełnie coś innego niż tłumaczenie tekstu prozatorskiego. A możliwe, że tekstu poetyckiego jest w tym wydaniu relatywnie mało. Wtedy mogli jeszcze nie dostać. Beren i Luthien, są podobnej objętości co Dzieci Hurina przy tłumaczeniu 5 stron dziennie, to są ok 2 miesięcy samego tłumaczenia, druk to dzisiaj chwila (tydzień-dwa).

Cytat:
Ufam że i u nas będzie podobnie i wydawnictwa nie prześpią okazji do sprzedania takiej pozycji.

Pewnie nie, ale można spodziewać się konkurencji miedzy Prószyńskim i Amberem.

Cytat:
Z mojej strony wolałbym, aby tym razem podjęło się tego wydawnictwo Prószyński - bardzo podoba mi się staranność ich książek. Dodatkowo wiem, że zwracają uwagę na sugestie czytelników co skutkuje uniknięciem błędów. Tak było choćby z niefortunnie odmienionym nazwiskiem na okładce "Opowieści o Kullervo".

Wedle moich informacji Prószyński jeszcze nie ma praw do tej pozycji. Czy ma Amber, nie wiem i nie mam tam żadnych kontaktów. Myślę, że wyjaśni się to do połowy lutego.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora