Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nawet działając z dobrego serca czasem łatwo zadać cios bardziej bolesny niż cios wroga." Hurin, Silmarillion

pokaż tylko ten wpis  Temat: Nowości Tolkienistyczne i Tolkienologioczne 2017 roku 
Autor Wiadomość
vater
Członek Kompanii Thorina

WpisWysłany: 07-01-2017 23:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

To w zasadzie oznacza, ze otrzymali już tekst do tłumaczenia i są pewni, że wyrobią się z przekładam na czas.

Ufam że i u nas będzie podobnie i wydawnictwa nie prześpią okazji do sprzedania takiej pozycji. Z mojej strony wolałbym, aby tym razem podjęło się tego wydawnictwo Prószyński - bardzo podoba mi się staranność ich książek. Dodatkowo wiem, że zwracają uwagę na sugestie czytelników co skutkuje uniknięciem błędów. Tak było choćby z niefortunnie odmienionym nazwiskiem na okładce "Opowieści o Kullervo".
Co do oprawy graficznej - kompletną serią z Śródziemia zaopiekował się do tej pory Amber, ale nie widzę przeszkody aby inne wydawnictwo przygotowało stronę wizualną pasująca do tamtych serii. Takie przypadki już się zdarzały.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość