Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie powiem: nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe." Gandalf, Władca Pierścieni

pokaż tylko ten wpis  Temat: Andrzej Solak: Po prostu Tolkien 
Autor Wiadomość
M.L.
Powiernik Pierścienia

WpisWysłany: 27-09-2014 19:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem

Możemy się oburzać takim wykorzystaniem tekstu. Narodowcy w żadnej postaci mnie nie rajcują, natomiast w czym to jest inne od wykorzystywania Tolkiena przez ekologów, hipisów i wielu innych. Nic na to nie poradzimy, w tekstach każdy znajduje co chce. Jedne interpretacje i wykorzystania nam się spodobają inne nie.
Mnie fakt uczynienia z Tolkiena lektury nie szczególnie cieszy, ale inne kwestie też mnie nie cieszą, w tym ograniczenie liczby godzin historii. Zresztą całą reformę szkolnictwa od podstawówki zaczynając na studiach kończąc, mam za głęboko nieprzemyślaną i motywowaną politycznie a nie merytorycznie. Niestety z ofiarami tych reform mierzę się na studiach. I o ile ci najlepsi nie są gorsi niż kiedyś, a może nawet nieco lepsi, to ci najgorsi są o wiele gorsi. Potem może napiszę coś więcej.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora