Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Twój ulubiony szczep Elfów (Strona 5 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twój ulubiony szczep Elfów to:
Vanyarowie
4%
 4%  [ 7 ]
Noldorowie
33%
 33%  [ 57 ]
Falmari z Amanu- (Elfy Morskie - odłam Telerich)
6%
 6%  [ 11 ]
Sindarowie (Elfy Szare - odłam Telerich)
22%
 22%  [ 38 ]
Laiquendi (Elfy Zielone - odłam Telerich)
11%
 11%  [ 19 ]
Nie mogę się zdecydować ;)
14%
 14%  [ 24 ]
Nandorowie (Elfy Leśne - odłam Telerich)
3%
 3%  [ 6 ]
Falathrimowie (Elfy Wybrzeży - odłam Telerich)
2%
 2%  [ 4 ]
Avari
2%
 2%  [ 4 ]
Oddano głosów : 170

Autor Wiadomość
Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 30-05-2007 22:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
No, akurat ten cycat tu nie pasi, bo dotyczy on tylko i wyłącznie Luthien i Diora, nie Sindarów w ogólności Jestem rozwalony
Ale Luthien i Dior to Sindarowie, prawda? A potem ich potomkowie może też byli piękni Język Chodziło o to, że nie tylko Vanyarowie byli najpiękniejsi.
A drugi cytat "pasi"?

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 30-05-2007 22:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drugi cytat pasi (czy ja pościłem, ze nie? Język ).
Niestety, nie mamy w nadmiarze opisów bezpośrednich potomków Luthien; jak widać po Arwence ( Jestem za ) i Aragornie ( Jestem przeciw ) różnie z tym dziedziczeniem piękności bywało Jestem rozwalony

Powrót do góry

Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 30-05-2007 22:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kwestia gustu... Ja tam nic do Aragorna nie mam, nie był taki najgorszy. Zresztą nie ma wielu opisów jego wyglądu, ja go sobie wyobrażałam zawsze jako godnego spadkobiercę urody przodków Język Język

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 31-05-2007 10:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elindil napisał(a) (zobacz wpis):
Noldorowie Śmiech

Ostatnio jednak nieco łagodnieję i zaczynam ponownie doceniać Sindarów. Łuk, natura i śpiew.
Więc kto wie, jak bym odpowiedziała w tej ankiecie za jakiś czas.
A że moją drugą połową jest (o zgrozo) Vanya no to mamy zupełny miszmasz kulturowy Elfik .

*^^* Ja Ci dam miszmasz kulturowy Język
Cóż, jestem artystą i zawsze najbardziej ciągnęło mnie do VanyarówZ przymrużeniem oka Pasują mi też trochę ci z Alqualonde, ale jeżeli chodzi o muzykę, światło, umiłowanie dla Vardy, ogólnie bliskość do tego wyższego świata, no to chyba nie ma szczepu, jaki by bardziej mi odpowiadał...

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Hethridu
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 29

Wysłany: 03-07-2007 18:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sindarzy, Sindarzy i jeszcze raz Sindarzy Śmiech
Alez mnie ucieszyl fakt, iz tyle cieplych slów pod ich adresem padlo w tym temacie Uśmiech Podpisuje sie pod nimi wszystkimi. Od siebie dodajác;
Historia Eglath w Silmarilionie zauroczyla mnie od pierwszego czytania, kiedy niewiele jeszcze rozumialem. Elfy które stanély przed wielká rozterká, zmuszone wybrac miedzy dwoma umilowanymi wartosciami - szumem morza , Blogoslawionymi Ziemiami i Bracmi którzy odplyneli, a pólmrokiem Sródziemia, ich Sródziemia oraz ich wiernosciá lub nawet milosciá do swego przewodnika-króla. Ich wiernosc zostala nagrodzona, wspanialym Królestwem Elu Thingola i Meliany Majarki. Oczywiscie wszystko skonczylo sie smutno, tym bardziej ze to nie rékoma orków zamordowano Doriath. Ale jaki sens teraz sie nad tym rozwodzic i wyklucac Z przymrużeniem oka

,,Elwe w porywie miłości podbiegł do Meliany i ujął Ją za rękę i w tym samym okamgnieniu taki czar ich ogarnął, że stali na tym miejscu przez długie lata odmierzane obrotami gwiazd nad głowami dwojga zakochanych'' J.R.R.Tolkien ,,Silmarilion'
Powrót do góry

Eregruth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24
Nieobecny(a): Używam Gurthanga ;)

Wysłany: 04-07-2007 11:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wachałem się między Noldorami, Sindarami i Falathrimami. Tych ostatnich lubię za Cirdana, Noldorów za Feanora, a Sindarów za Belega, Luthien i związku z rodem Hadora. Ostatecznie wybrałem Sindarów, gdyż historię rodu Hadora (szczególnie Turina) lubię najbardziej , ze względu na cechy łączące mnie z tą postacią. Gandalf na Cienistogrzywym Smoczek Uśmiech
Powrót do góry

Ravenne
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 04-07-2007 12:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Noldorowie, przede wszystkim za zamiłowanie do rzemiosła, miłości do pięknych rzeczy które tworzyli i ulepszali. Za niespokojne serca i dusze, ktróre zawsze poszukiwały czegoś nowego.

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 25-03-2012 11:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście, Noldorów. Za to, że wytwarzali piękne przedmioty (palantiry, silmarile, pierścienie) i za to, że przez Fëanora mieli przechlapane, dzięki czemu byli ciekawymi i innymi niż wszystkie elfy postaciami.

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.'' Super śmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Twój ulubiony szczep Elfów (Strona 5 z 7)

Skocz do: