Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Twój ulubiony szczep Elfów (Strona 1 z 7)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twój ulubiony szczep Elfów to:
Vanyarowie
4%
 4%  [ 7 ]
Noldorowie
33%
 33%  [ 57 ]
Falmari z Amanu- (Elfy Morskie - odłam Telerich)
6%
 6%  [ 11 ]
Sindarowie (Elfy Szare - odłam Telerich)
22%
 22%  [ 38 ]
Laiquendi (Elfy Zielone - odłam Telerich)
11%
 11%  [ 19 ]
Nie mogę się zdecydować ;)
14%
 14%  [ 24 ]
Nandorowie (Elfy Leśne - odłam Telerich)
3%
 3%  [ 6 ]
Falathrimowie (Elfy Wybrzeży - odłam Telerich)
2%
 2%  [ 4 ]
Avari
2%
 2%  [ 4 ]
Oddano głosów : 170

Autor Wiadomość
Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 19-09-2002 21:37    Temat wpisu: Twój ulubiony szczep Elfów Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak w temacie - mam nadzieje że nikogo nie pominęłam...

Mi było bardzo trudno się zdecydować - w końcu doszłam do wniosku że chyba najbardziej lubię Noldorów i Sindarów.

Noldorów za zamiłowanie do wiedzy, ambicję i dumę - bez nich historia Śródziemia nie byłaby tak ciekawa (w końcu silmarille to dzieło Feanora, a cała historia Ardy jest z nimi związana). No i ich
własna historia: opuszczają Aman z tęsknoty za wolnością (m.in.), ośmielają się walczyć z Melkorem, są twórcami piękna i szerzycielami wiedzy w Sródziemiu. Tworzą własne królestwa i walczą z Nieprzyjacielem, choć wiedzą że te działania skazane są na klęskę (Wyrok Mandosa) - ale mimo to sie nie poddają... Piękna, wielowątkowa historia...

A Sindarowie - może lubię ich za samą historię Thingola i Meliany, no i Berena i Luthien. Poza tym, jest coś pieknego i romantycznego w tym, ze zostają oni w Śródziemiu, nad którym świecą tylko gwiazdy Elbereth...

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~

Ostatnio zmieniony przez Elenai dnia 27-09-2002 19:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 25-09-2002 13:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Byłoby chyba nietypowe z mojeje strony gdybym nie typował elfów szarych. Z przymrużeniem oka
Dlaczego Sindarowie? Bo nie popadali w skrajności. Nie tak potężni jak Noldorowie lecz bez wyolbrzymionej dumy. Lubią zabawę i muzykę, ale nie poświęcają się jej tak jak elfy Leśne. Potrafią wspólpracować z innymi rasami choć nie ufają im tak do końca. Jest jedno ale...
Może nie powinenem tego mówić, ale jedyne co mam do zarzucenia Thingolowi to że połaszczył się na byle błyskotkę i doprowadził do wojny z krasnoludami. Przepraszam, a jednak obsmarowałem własnego króla. Smutek

Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 25-09-2002 14:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

BelegC napisał(a):
Thingolowi to że połaszczył się na byle błyskotkę i doprowadził do wojny z krasnoludami. Przepraszam, a jednak obsmarowałem własnego króla. Smutek

Nie obwiniaj Thigola. To nie była byle błyskotka. Przypominam, że twojego bezbronego Króla zabili krasnoludowie i skradli coś co do nich nie należało.
Sindarowie Jestem za.

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 25-09-2002 14:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja najbardziej lubię Elfy Zielone, Laiquendich. Bo to moi krewniacy Z przymrużeniem oka Elfik
Laiquendi mieszkali w Pierwszej Erze na południu Beleriandu w Ossiriandzie.
Elfami Zielonymi nazywano ich z powodu barwy strojów, które doskonale kamuflowały ich przed okiem wrogów w puszczy. Na pewno zatem ubierali się w zielenie i czernie- moje ulubione kolory Uśmiech . Uszyłam sobie nawet długi,ciemnozielony płaszcz elficki z kapturem. Spinam go srebrną klamrą w kształcie liścia Elfik Taka jestem maniaczka wszystko mi się pomieszało Co złego to nie ja ;D
I czuję się godną przedstawicielką Laiquendich Elfik Rządzę

Powiada się, że obcy mógł przejść pieszo całą krainę Ossiriand, nie zobaczywszy ani jednego Elfa. Tiaaaa
Laiquendi cieszyli się również wyjątkową łaskawością i ochroną Ulma, Valara, którego darzę największym szacunkiem. Kochał on rzekę Gelion a Gelion to IMHO Język najpiękniejsza rzeka w Pierwszej Erze. Tiaaaa
Laiquendi posługiwali się łukiem lecz nigdy nie polowali na dzikie zwierzęta i kochali śpiewać (jak ja Elfik ), przez co ich kraj nazwano Lindonem, „Krainą Pieśni”. Love
Po zniszczeniu Beleriandu częśc Laiquendich odpłynęła za Morze a cześć przeniosła się do Laurelindolinan Love i tam pozostała, jak ja Spox Super śmiech

Ps. Proszę Uśmiech autora ankiety o wzbogacenie jej o :
Nandorów i Falathrimów.

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië

Ostatnio zmieniony przez Nifrodel dnia 25-09-2002 15:08, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 25-09-2002 15:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):

Laiquendi posługiwali się łukiem lecz nigdy nie polowali na dzikie zwierzęta i kochali śpiewać (jak ja Elfik ),

To do czego go używali? Uśmiech Odpowiedz jest jedna. Do ubijania krasnoludów. Złośliwy uśmiech , no i orków tyż - ale jaki ork by sie zapuścił do Ossiriandu?
Ale Laiquendi tyż Jestem za

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 25-09-2002 15:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adan napisał(a):
To do czego go używali? Uśmiech Odpowiedz jest jedna. Do ubijania krasnoludów. Złośliwy uśmiech , no i orków tyż - ale jaki ork by sie zapuścił do Ossiriandu?

No jasne, ze na Orków i inne paskudztwa Morgotha Jestem przeciw
Jak to się nie zapuszczali Zdziwienie
Silmarillion Elfik
Cytat:

Wkrótce złe stwory zaczęły nawiedzać także Beleriand, ciągnąc czy to przez przełęcze zza gór, czy od południa z tamtejszych mrocznych puszcz. Były to wilki lub może inne potwory w wilczej skórze, były różne bestie zrodzone z ciemności, a mię-dzy nimi orkowie, którzy mieli później zniszczyć Beleriand, na razie jednak nieliczni i zachowujący się ostrożnie; węszyli tylko po drogach i wyczekiwali powrotu swojego władcy. Elfy wtedy jeszcze nie wiedziały, skąd się te bestie biorą i czym są, podej-rzewały jednak, że może to Avari, który znikczemnieli i zdzicze-li, żyjąc na pustkowiach; podobno domysły te niedalekie były od prawdy.

Poza tym Laiquendi dzięki ochronie Ulma mogli żyć w tajemnicy w ciągu Pierwszej Ery bo się świetnie kamuflowali Rządzę Mam coś dla ciebie
A od czasu do czasu pojawiał się Oromë na Naharze i robił polowanko Elfik To były czasy Tiaaaa

Jeśli na Krasnoludów to tylko na początku na Krasnoludy Poślednie Elfik co się pałętały po Beleriandzie bez ładu i składu Z przymrużeniem oka No i rzecz jasna nie włączam bitwy pod Sarn Askar Elfik Krasnoludy zaczęły. Ble Ble ;D

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5711

Wysłany: 21-10-2002 08:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja lubię Vanyarów! Dlaczego, bo tak ich niewielu zjawiło się w Śródziemiu. A poza tym za lojalność, którą to cechę bardzo cenię, za błękit, który baaardzo lubię. I za głebię zrozumienia. To nie przypadek, że Finarfin i Galardriela uchodzą za najmądrzejszych z Eldarów. Love
Powrót do góry

Atanvarne
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 19-11-2002 15:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie mogę zdecydować,których Elfów lubię bardziej. O Noldorach wiadomo najwięcej, ale tyle złego zrobili (przede wszystkim Feanor i jego synowie), przez to, że wierzyli Morgothowi wściekły wściekły wściekły . Lubię Vanyarów za ich przenikliwość, że dzięki niej nie zrobili tego, co Nldorowie Jestem za Jestem za Jestem za . Lubię Telerich, gdyż kochali morze, które i ja bardzo lubię. Lubię też Elfy Zielone i Szare. Chyba wszystkie po równo.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Twój ulubiony szczep Elfów (Strona 1 z 7)

Skocz do: