Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie wiemy, co nam przyszłość objawi, ale powinniśmy wstąpić na ścieżkę, której wybór jest nieuchronny." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Twój ulubiony szczep Elfów (Strona 2 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twój ulubiony szczep Elfów to:
Vanyarowie
4%
 4%  [ 7 ]
Noldorowie
33%
 33%  [ 57 ]
Falmari z Amanu- (Elfy Morskie - odłam Telerich)
6%
 6%  [ 11 ]
Sindarowie (Elfy Szare - odłam Telerich)
22%
 22%  [ 38 ]
Laiquendi (Elfy Zielone - odłam Telerich)
11%
 11%  [ 19 ]
Nie mogę się zdecydować ;)
14%
 14%  [ 24 ]
Nandorowie (Elfy Leśne - odłam Telerich)
3%
 3%  [ 6 ]
Falathrimowie (Elfy Wybrzeży - odłam Telerich)
2%
 2%  [ 4 ]
Avari
2%
 2%  [ 4 ]
Oddano głosów : 170

Autor Wiadomość
nairael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 217

Wysłany: 19-11-2002 21:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo ciekawy temat!
Nie moge zadecydowac...wiec wybieram 2,5 to nie ja, zmieńmy temat, zaklopotanie, mnie tu nie było
Noldor, Teleri i Vanyar Z przymrużeniem oka A 2,5 dlatego ze o vanyar nie duzo wiem ale podoba mi sie w nich to, ze byli najblizsi do Manwe i Vardy i pieknie spiewali Uśmiech iecej o nich nic nie wiem ale podswiadomie darze Vanyar sympatia robienie pieknych oczek
Natomias o Teleri i Nolrorze mam trochus wiecej do napisania Z przymrużeniem oka
Zaczne od Noldoru:
Popieram Elenai w tym ze dozyli do poznania. Podoba mnie sie w nich odwaga i bezwzgledne dazenie do celu (oczywiscie nie zawsze to jest dobre Smutek ale ogolnie bardzo duza zaleta Ble Ble ;D ).
A teraz Teleri tu mam wiecej do powiedzenia Elfik
Morze...mewy...uduchowiony (przepraszam za plagiat Elenai oops, zawstydzenie ) spiew podobny do szmeru fal i wolania mew...wieczna tesknota...(o jejciu mam wiecej do powiedzenia tylko sie wypowiedziec nie moge.. osz..o nie! tylko nie to! .)
Krotko piszac...kocham telerich bo sa tacy magiczni nie w swnsie magii jako takiej, lecz magii duchowej...wieczna mgla morska...mrozace krew wolania mew to wszystko tworzy atmosfere niepowtarzalna...
Z drugiej strony ja nie moge zyc bez przygod, podrozy, walki, buntu...sdlatego wlasnie kocham Noldor. W historia tego szczepu jest bardziej dynamiczna, podniecajaca! Bez Noldoru nic by nie bylo!

Pozdrawiam Nai

Elurin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 96

Wysłany: 14-12-2002 18:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomimo że pseudonimem moim jest Elurin wybrałem Telerich. To szczep, który szczególnie umiłował morze, a bez morza nie da się moim zdaniem w pełni zrozumieć Tolkiena. To w szumie fal Beleageru zawarta jest Muzyka, bardziej niźli w innych miejscach Śródziemia. To Teleri wsłuchując się w szum fal i ucząc się przez niego od Ulma, byli najrozsądniejsi spośród elfów. To także sczep nie mniej, a może nawet bardziej od innych dotknięty przez los (vide Alqualonde).
Chooć zgadzam się z zdaniem, że

Cytat:
Z drugiej strony ja nie moge zyc bez przygod, podrozy, walki, buntu...sdlatego wlasnie kocham Noldor. W historia tego szczepu jest bardziej dynamiczna, podniecajaca! Bez Noldoru nic by nie bylo!

A tak naprawdę to przecież kocham wszystkie Elfy! Język

Ariena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 141

Wysłany: 15-12-2002 12:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wybrałam Laiquendich. Dlaczego? Ponieważ były tajemnicze i odroznialy sie odinnych elfow. Szczegolnie urzeklo mnie ich przywiazanie do swojego wladcy-Denethora i ich nierozerwalna wiez z przyroda.
Powrót do góry

Eruwaedh
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 28-01-2003 13:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wybieram Avarich... oni tak jak i ja zostali, gdyż mocno ukochali gwiazdy. Je też uwielbiam gwiazdy.
Jeszcze lubiem Telerich i odłam Elfóe leśnych Love

A han noston ne gwilith...
Powrót do góry

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 12-03-2003 18:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja cenię sobie najbardziej Sindarów. Cierpliwi, opanowani i zrównoważeni, mądrzy (np. Celeborn).

Ale nie lubiłem nigdy Thingola - nie wiem dlaczego, ale jakoś mi nieprzypadł do gustu.
Powrót do góry

EmmaScyther
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 19-03-2003 18:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście Sindarowie. Nie chcieli płynąć do Amanu, chociaż wiedzieli, ze w Belerinadzie jest niebezpiecznie. Odważni =)
Ponadto byli inteligentni, zwinni i wyćwiczeni w strzelaniu z łuków.
Lubię ich za Luthien, Belega, Mablunga...wszyscy Ci byli wspaniali. Tak samo Thingol.
IMHO Sindarowie byli najlepsi. Oni barwili historię Beleriandu tak, że stała się naprawdę piękna. I nie przeminęli...aż do Czwartej Ery.

"Belkar is a horrible, loathesome, supremely selfish creature who behaves contemptibly, laughs at the pain of others, has no manners whatsoever, and whose mental acuity would be compared unfavorably to that of a table."
Powrót do góry

Balduran
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Kanada

Wysłany: 30-11-2004 18:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nenya napisał(a) (zobacz wpis):
Ja cenię sobie najbardziej Sindarów. Cierpliwi, opanowani i zrównoważeni, mądrzy (np. Celeborn).

Ale nie lubiłem nigdy Thingola - nie wiem dlaczego, ale jakoś mi nieprzypadł do gustu.

No to tak jak ja Z przymrużeniem oka Innym powodem tego że akurat Sindarowie to to że ich szczep jest najbliżej spokrewniony z moim Z przymrużeniem oka (No bo nie wiem czy w Śródziemiu występowały Elfy Księżycowe? (NIE MYLIĆ Z WARCRAFTEM BO ZROBIĘ KRZYWDĘ!! )

Ale mam tylko malutki żal do Thingola że połasił się na Nauglimar (Sory jak źle napisałem) i że zszedł do Khazadów bez ochrony....

(Wiem że Nauglimar to nie byle jaka błyskotka ale.... Jakiś rozsądek trzeba zachować, nie? Język )

No i jak wspomniała Emma Scyther tylko oni zostali w swoim ukochanym Śródziemiu....
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3876

Wysłany: 30-11-2004 19:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podzielam Wasz zal do Thingola, ale juz o tym pisalam tu gdzies.... Elu Thingol, ktory niecierpliwi sie, az krasnoludowie 'upgrejduja' naszyjnik, to juz IMHO nie ten sam Elwë Singollo, ktory prowadzil Telerich na Zachod Nie Nie

Moi ulubieni - Noldorowie Rycerz
    Noldor
    Blood is on your hands
    Your bane's
    A tearful destiny

Wszystkie wady i zalety dzielnych, samodzielnych, upartych, zdolnych Noldoli juz byly wymienione. Miłość, Zakochanie
Jednak, w glebi duszy jestem tez wedrownym Laiquendim z Ossiriandu Elfik - dzikim i nieuznajacym zadnych krolow. Tak, to mnie razi w Noldorach z ta cala "My Lord" hirarchizacja i to mnie tez denerwuje w Thingolu. Nad wodami Cuiviénen nie bylo krolow, dobrze pamietam! wściekły

Jestem rozwalony

Balduran --> D&D? W D&D jestem elfem leśnym Elfik

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Twój ulubiony szczep Elfów (Strona 2 z 7)

Skocz do: