Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie wiemy, co nam przyszłość objawi, ale powinniśmy wstąpić na ścieżkę, której wybór jest nieuchronny." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Twój ulubiony szczep Elfów (Strona 4 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Twój ulubiony szczep Elfów to:
Vanyarowie
4%
 4%  [ 7 ]
Noldorowie
33%
 33%  [ 57 ]
Falmari z Amanu- (Elfy Morskie - odłam Telerich)
6%
 6%  [ 11 ]
Sindarowie (Elfy Szare - odłam Telerich)
22%
 22%  [ 38 ]
Laiquendi (Elfy Zielone - odłam Telerich)
11%
 11%  [ 19 ]
Nie mogę się zdecydować ;)
14%
 14%  [ 24 ]
Nandorowie (Elfy Leśne - odłam Telerich)
3%
 3%  [ 6 ]
Falathrimowie (Elfy Wybrzeży - odłam Telerich)
2%
 2%  [ 4 ]
Avari
2%
 2%  [ 4 ]
Oddano głosów : 170

Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 30-05-2007 00:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
A gdzie to Sindarowie są określeni jako najpiękniejsi? Vanyarowie z samej nazwy 'Piękni' zatrzymują ten tytuł. Sindarowie mieli najpiękniejsze głosy z tego co pamiętam.

Nie Sindarowie Sirielle ale Teleri w ogóle mieli piękne głosy Język Właściwości kształtują się tak Z przymrużeniem oka :
Vanyarowie - poezja i historia.
Noldorowie - technika, wiedza, rzemieślnictwo, kaligrafia.
Lindarowie (Teleri) - śpiew, łowiectwo.

A najlepszymi śpiewakami wśród wszystkich Elfów byli Falmari (szczep Telerich, który dotarł do Valinoru i miał swoją siedzibę w Alqualondë). Falmari, jak wszyscy Lindarowie byli rozmiłowani w wodzie i tworzyli muzykę, wsłuchując się w morskie fale. Nie mówię, że Sindarowie nie byli muzycznie utalentowani, ale... Z przymrużeniem oka Berło najlepszych śpiewaków dzierżyły Elfy z Amanu Z przymrużeniem oka

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3876

Wysłany: 30-05-2007 00:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To jest tylko przewrotna telerińska (a może telerska) propaganda, najpewniej sindarnińska (sindarska ;P), jako że to oni tę Czerwoną Księgę Marchii Zachodniej dyktowali (wstyd Elrondzie, jak żeś do tego dopuścił!?). My wiemy, kto najpiękniej śpiewał i ponoć po dziś dzień pobrzmiewa na brzegach mórz. Ale to znów przekłamania z tej podejrzanej księgi, Maglor na pewno już dawno wrócił do Amanu Elfik

A wracając do tematu - no, ale Sindarowie to Teleri, jakby nie patrzeć Z przymrużeniem oka Tak czy inaczej - nadal upieram sie, że to Vanyarowie byli najpiękniejsi - 'vanya'= piękny, tako rzecze słownik quenyi.
Taaak, następna opinia obiegowa;może jak Siedmiu nie ma w pobliżu to ewentualnie Vanyarowie mogą konkurować z Noldorami Ble Ble ;D

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 305
Nieobecny(a): W lesie

Wysłany: 30-05-2007 08:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Noldorowie Śmiech
Ze względu na ich zdolności twórcze i naukowe oraz na charakter plemienny - tę dumę i porywczość, które po części są moimi cechami Język.
Cenię także ich waleczność i upodobanie do broni białej.

Ostatnio jednak nieco łagodnieję i zaczynam ponownie doceniać Sindarów. Łuk, natura i śpiew.
Więc kto wie, jak bym odpowiedziała w tej ankiecie za jakiś czas.
A że moją drugą połową jest (o zgrozo) Vanya no to mamy zupełny miszmasz kulturowy Elfik .

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 788

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 30-05-2007 09:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja lubię Vanyarów Uśmiech Chociażby dlatego, że mało o nich wiadomo, a to im dodaje uroku tajemnicy. Także ich związki z poezją i miłość Vardy mnie pociągają szczególnie. Wśród Noldorów najbardziej też lubię tych, którzy mieli w sobie trochę vanyarskiej krwi: Finrod, Galadriela, Glorfindel... Może to właśnie dawało im możliwość dokonania wielkich czynów i sampoświęcenia? (Chociaż w przypadku Galadrieli późno to nastąpiło...)

Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 30-05-2007 14:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
A gdzie to Sindarowie są określeni jako najpiękniejsi?
W Śródziemiu oczywiście. A potomkowie Meliany i Elwego byli piękniejsi nawet od Vanyarów.

Silmarillion, Amber, 2002, s. 105: "Plemię to samo siebie nazwało Sindarami, Elfami Szarymi gwiaździstego Beleriandu, a chociaż byli to Moriquendi, pod panowaniem Thingola i dzięki pouczeniom Meliany nabyli wielu umiejętności i stali się najpiękniejszymi, najmądrzejszymi z elfów Śródziemia."
Silmarillion, Amber, 2002, s. 63: "Z miłości Thingola i Meliany przyszły na świat najpiękniejsze Dzieci Iluvatara, których urody nikt w ciągu wieków nie zaćmił i nigdy nie zaćmi."

IMHO W Śródziemiu najwspanialsi byli właśnie Sindarowie, poza nim - Vanyarowie.
Nigdy nie polubię Noldorów (choć robię wyjątek dla Glorfindela Z przymrużeniem oka ), bo nie mogę wybaczyć im Alqualonde.

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 30-05-2007 15:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dlaczego ja byłam pewna, że już pisałam w tym temacie?

Ciężko mi jest się zdeycdować, bo każdy szczep kojarzy mi się z czymś, co jest mi bliskie...
Vanyarowie- Światło i piękno.
Noldorowie- Języki, wiedza, twórczość...
Teleri- Morze. Spokój, woda, biel i srebro....
Sindarowie- Lasy, półmrok...
Jestem plastykiem, nie pisarzem i nie chcę tego rozwijać, bo wyjdzie dziwnie Z przymrużeniem oka
To, co wymieniłam, składa się na to wszystko, co kocham, co jest dla mnie ważne... Chyba wybrałabym Vanyarów... Moja postać to Vanya, choć ma pewną tejemnicę Z przymrużeniem oka

There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 30-05-2007 19:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nikt poza mną nie głosował na Avarich? Ja wiem, że Vanyarowie byli piękniejsi i mądrzejsi, Noldorowie ciekawsi i tragiczniejsi, a Teleri tacy romantyczni i poetyczni, i pewnie śpiewać umią lepiej, ale Avari byli bliżej ludzi i mniej się od nich różnili, a poza tym także byli o ile pamiętam niezłymi rzemieślikami oraz wojownikami ale przede wszystkim - oni zostali w Śródziemiu - mimo, że stąd było bliżej do Nieprzyjaciela - i nie poszli za światłem Valinoru, tylko właśnie wybrali te tereny, na których się obudzili. To mi właśnie się w nich spodobało, że niektórzy przeszli tylko część drogi ale nie odpłynęli, tylko związali się ze Śródziemiem. Może nie byli tacy pakerni i pewnie przez inne szczepy byli traktowani, jak dzikusy ale nigdy nie walczyli dla Władców Ciemności, nie?
poz
tal

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 30-05-2007 22:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Glorfindel-Fijołek napisał(a):
Silmarillion, Amber, 2002, s. 63: "Z miłości Thingola i Meliany przyszły na świat najpiękniejsze Dzieci Iluvatara, których urody nikt w ciągu wieków nie zaćmił i nigdy nie zaćmi."
No, akurat ten cycat tu nie pasi, bo dotyczy on tylko i wyłącznie Luthien i Diora, nie Sindarów w ogólności Jestem rozwalony
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Twój ulubiony szczep Elfów (Strona 4 z 7)

Skocz do: