Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: Ilustratorzy Władcy Pierścieni... (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 08-01-2002 21:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdzie tam łzawe..a widziałeś Aragorna z rozsypującym się sztyletem Nazgula w ręku albo przesłuchanie Froda przez faramira...No a Luthien jest bezkonkurencyjna. Chyba sobie zrobię koszulkę Uśmiech
Żartów mu się zachciewa! Uśmiech

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 08-01-2002 21:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

byłem, znalazłem (ale tylko 1 o którym mówiłaś), obejrzałem Uśmiech

pierwsze co mi się nasuwa, to że u Eiszmann wszystkie kobiety wyglądają jak faceci tylko że mają długie blond włosy Uśmiech

Luthien - Jeśli to ten obraz z odwróconą (i całe szczęście bo inaczej 100% twarz faceta Z przymrużeniem oka)Luthien w niebieskiej sukni to faktycznie fajny i super nadaje się na koszulkę dla laski bo dla facetów jest zbyt soft Z przymrużeniem oka

jak masz pozostałe dwa i trochę wolnych impulsów to chętnie bym zobaczył te twoje pozostałe ulubione (?)

ale, ogólnie to wszystkim facetom mówię - dziewczyny Girl 2 ściemniają Z przymrużeniem oka Śmiech 2 - bitwy i pojedynki rysowane przez Teda Nasmitha i Johna Howe rządzą Język Jestem za

nie ma to jak Morgoth vs Fingolfin na koszulce Pserwa

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 08-01-2002 21:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

pierwsze co mi się nasuwa, to że u Eiszmann wszystkie kobiety wyglądają jak faceci tylko że mają długie blond włosy Uśmiech

nieprawda, fakt, że faceci mają kobiece rysy to dlatego, że są elfami- a elfy są piękne,
Nie zaprzeczysz cyba, że płeć piękna jest bardziej urodziwa Śmiech

jak masz pozostałe dwa i trochę wolnych impulsów to chętnie bym zobaczył te twoje pozostałe ulubione (?)

przesłać ci mailem? ostrzegam mają dużo kilobajtów, ale większość grafik o których mówiłam jest na nightrunnerze.

ale, ogólnie to wszystkim facetom mówię - dziewczyny Girl 2 ściemniają Z przymrużeniem oka Śmiech 2 - bitwy i pojedynki rysowane przez Teda Nasmitha i Johna Howe rządzą Język Jestem za

mówisz o tych krzywych :)pokręconych Uśmiech i niewyraźnych postaciach Śmiech? A tak robią wrażenie ....

nie ma to jak Morgoth vs Fingolfin na koszulce Pserwa

O gustach się nie dyskutuje , cóż...
Chcę tylko zobaczyć to na twojej koszulce Uśmiech

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

barahir
Administrator

Wpisy: 25

Wysłany: 08-01-2002 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

tak sobie przejrzalem swoje zasoby i powiem tak: do moich faworytow zawsze nalezal ted nasmith i john howe. alan lee to rzeczywiscie, jak napisala monisia, siakies takie zbyt pastelowe kolorki, jesli nie powiedziec, ze mdle...
do innych dobrych grafikow zaliczylbym:
rogera garlanda, braci hildebrandt, rodneya matthewsa, luce michelucci, paula monteagle, abe papakhiana, darella sweeta (zatopienie numenoru Uśmiech), davida wyatta.
a tak w ogole to bardziej mi sie podobaja grafiki z silmarillionu. zgadnijcie czemu Uśmiech

a przy okazji:
<reklama>
http://www.tolkien.art.pl/galeria/autorzy.htm

zajrzyjcie tu - sa tu prace roznych autorow Uśmiech

Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 08-01-2002 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Jaki jest Wasz ulubiony ilustrator Władcy?

Według mnie mistrzostwo w odwzorowywaniu elfów i orków osiągnął Alan Lee- są takie subtelne i pełne światła.
Mam chyba ściągnięte wszystkie rysunki Rewelacyjne i pełne rozmachu sceny (choć nie wszystjie skreślił Ted Nashmidt i John Howe..
Swietna jest Scena walki Gandalfa z Barlogiem Nashmidta i Mumak Howa! Tapeta na windows palce lizać.
Czy ktoś widział akwarele Annke Eiszman?
śliczne...

moimi ulubionymi sa Howe i Anke Eiszmann.
U niego sa wspaniale klimatyczne kraiobrazy
a u niej postacie hobbitow sa nieprzejaskrawione, tylko wygladaja normalnie jak ludzie, nie jakies nie wiadomo co.
poz
tal

nameless
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 08-01-2002 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja mam sentyment do A. Lee - włśnie jego grafiki były pierwszą rzeczą związaną w WP jaką się zainteresowałam - zaczęło się to tak, że do tatusia przyszło wydanie WP a atlantisu, ja miałam z 10 lat i jak zobaczyłam książkę to się przeraziłam, że coś tak grubego wogóle można czytać Girl 2 no ale jakoś tak to grube coś przyciągało mój wzrok i stwierdziąłm, że jeśli nie przeczytam, to chociaż pooglądam sobie rysunki, bo zaciekawiło mnie, co może być w tak grubej książce... i tak obejrzałam, to chciałam się dowiedzieć,o czym te rysunki są, spytałam tatę... a on zamiast wytłumaczyć, dał mi hobbita... i reszty można się już domyśleć Śmiech
Powrót do góry

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 21-01-2002 19:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie Nasmith i Howe ex equo na pierwszym miejscu. Obrazy Lee wydają mi się nieco zbyt... pajęcze (choć w Mrocznej Puszczy to wcale pejoratywne określenie nie jest Śmiech )
Morgoth vs. Fingolfin (czy raczej Fingolfin vs. Morgoth Uśmiech ) rzeczywiście jest wspaniałe. Nie tylko dla facetów Złośliwy uśmiech

P.S.
Skąd można zdobyć obrazy owej Anke Eiszmann?

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 21-01-2002 20:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elanor napisał(a):
Skąd można zdobyć obrazy owej Anke Eiszmann?

np. z Rolozo Tolkien a dokładnie są tutaj

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Ilustratorzy Władcy Pierścieni... (Strona 2 z 3)

Skocz do: