Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)ale nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze(...)" Faramir, Władca Pierścieni

Temat: Ilustratorzy Władcy Pierścieni... (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 08-01-2002 21:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdzie tam łzawe..a widziałeś Aragorna z rozsypującym się sztyletem Nazgula w ręku albo przesłuchanie Froda przez faramira...No a Luthien jest bezkonkurencyjna. Chyba sobie zrobię koszulkę Uśmiech
Żartów mu się zachciewa! Uśmiech

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 08-01-2002 21:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

byłem, znalazłem (ale tylko 1 o którym mówiłaś), obejrzałem Uśmiech

pierwsze co mi się nasuwa, to że u Eiszmann wszystkie kobiety wyglądają jak faceci tylko że mają długie blond włosy Uśmiech

Luthien - Jeśli to ten obraz z odwróconą (i całe szczęście bo inaczej 100% twarz faceta Z przymrużeniem oka)Luthien w niebieskiej sukni to faktycznie fajny i super nadaje się na koszulkę dla laski bo dla facetów jest zbyt soft Z przymrużeniem oka

jak masz pozostałe dwa i trochę wolnych impulsów to chętnie bym zobaczył te twoje pozostałe ulubione (?)

ale, ogólnie to wszystkim facetom mówię - dziewczyny Girl 2 ściemniają Z przymrużeniem oka Śmiech 2 - bitwy i pojedynki rysowane przez Teda Nasmitha i Johna Howe rządzą Język Jestem za

nie ma to jak Morgoth vs Fingolfin na koszulce Pserwa

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 08-01-2002 21:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

pierwsze co mi się nasuwa, to że u Eiszmann wszystkie kobiety wyglądają jak faceci tylko że mają długie blond włosy Uśmiech

nieprawda, fakt, że faceci mają kobiece rysy to dlatego, że są elfami- a elfy są piękne,
Nie zaprzeczysz cyba, że płeć piękna jest bardziej urodziwa Śmiech

jak masz pozostałe dwa i trochę wolnych impulsów to chętnie bym zobaczył te twoje pozostałe ulubione (?)

przesłać ci mailem? ostrzegam mają dużo kilobajtów, ale większość grafik o których mówiłam jest na nightrunnerze.

ale, ogólnie to wszystkim facetom mówię - dziewczyny Girl 2 ściemniają Z przymrużeniem oka Śmiech 2 - bitwy i pojedynki rysowane przez Teda Nasmitha i Johna Howe rządzą Język Jestem za

mówisz o tych krzywych :)pokręconych Uśmiech i niewyraźnych postaciach Śmiech? A tak robią wrażenie ....

nie ma to jak Morgoth vs Fingolfin na koszulce Pserwa

O gustach się nie dyskutuje , cóż...
Chcę tylko zobaczyć to na twojej koszulce Uśmiech

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

barahir
Administrator

Wpisy: 25

Wysłany: 08-01-2002 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

tak sobie przejrzalem swoje zasoby i powiem tak: do moich faworytow zawsze nalezal ted nasmith i john howe. alan lee to rzeczywiscie, jak napisala monisia, siakies takie zbyt pastelowe kolorki, jesli nie powiedziec, ze mdle...
do innych dobrych grafikow zaliczylbym:
rogera garlanda, braci hildebrandt, rodneya matthewsa, luce michelucci, paula monteagle, abe papakhiana, darella sweeta (zatopienie numenoru Uśmiech), davida wyatta.
a tak w ogole to bardziej mi sie podobaja grafiki z silmarillionu. zgadnijcie czemu Uśmiech

a przy okazji:
<reklama>
http://www.tolkien.art.pl/galeria/autorzy.htm

zajrzyjcie tu - sa tu prace roznych autorow Uśmiech

Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 08-01-2002 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Jaki jest Wasz ulubiony ilustrator Władcy?

Według mnie mistrzostwo w odwzorowywaniu elfów i orków osiągnął Alan Lee- są takie subtelne i pełne światła.
Mam chyba ściągnięte wszystkie rysunki Rewelacyjne i pełne rozmachu sceny (choć nie wszystjie skreślił Ted Nashmidt i John Howe..
Swietna jest Scena walki Gandalfa z Barlogiem Nashmidta i Mumak Howa! Tapeta na windows palce lizać.
Czy ktoś widział akwarele Annke Eiszman?
śliczne...

moimi ulubionymi sa Howe i Anke Eiszmann.
U niego sa wspaniale klimatyczne kraiobrazy
a u niej postacie hobbitow sa nieprzejaskrawione, tylko wygladaja normalnie jak ludzie, nie jakies nie wiadomo co.
poz
tal

nameless
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 08-01-2002 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja mam sentyment do A. Lee - włśnie jego grafiki były pierwszą rzeczą związaną w WP jaką się zainteresowałam - zaczęło się to tak, że do tatusia przyszło wydanie WP a atlantisu, ja miałam z 10 lat i jak zobaczyłam książkę to się przeraziłam, że coś tak grubego wogóle można czytać Girl 2 no ale jakoś tak to grube coś przyciągało mój wzrok i stwierdziąłm, że jeśli nie przeczytam, to chociaż pooglądam sobie rysunki, bo zaciekawiło mnie, co może być w tak grubej książce... i tak obejrzałam, to chciałam się dowiedzieć,o czym te rysunki są, spytałam tatę... a on zamiast wytłumaczyć, dał mi hobbita... i reszty można się już domyśleć Śmiech
Powrót do góry

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 21-01-2002 19:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie Nasmith i Howe ex equo na pierwszym miejscu. Obrazy Lee wydają mi się nieco zbyt... pajęcze (choć w Mrocznej Puszczy to wcale pejoratywne określenie nie jest Śmiech )
Morgoth vs. Fingolfin (czy raczej Fingolfin vs. Morgoth Uśmiech ) rzeczywiście jest wspaniałe. Nie tylko dla facetów Złośliwy uśmiech

P.S.
Skąd można zdobyć obrazy owej Anke Eiszmann?

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 21-01-2002 20:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elanor napisał(a):
Skąd można zdobyć obrazy owej Anke Eiszmann?

np. z Rolozo Tolkien a dokładnie są tutaj

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Ilustratorzy Władcy Pierścieni... (Strona 2 z 3)

Skocz do: