Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: www.tolkfolk.pl (Strona 10 z 12)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 26-09-2006 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dorzucę swoje 0,03 PLN jeśli chodzi o pewne techniczne niedociągnięcia.

1 grosz. Jest jakiś problem (przynajmniej u mnie, Opera, przeciętnie zrywne łącze internetowe) ze stroną tytułową. Zakładam, że powinien tam się wczytać jakiś obrazek nad linkiem prowadzącycm na strone włąściwą? W każdym razie u mnie nic nie widać.
2 grosz. Hukanie jest ciekawe, ale... irytujące. Zwykle mam zwyczaj wyłączania każdej strony na jaką wejdę kiedy spróbuje wydać chociaż jeden odgłos. Tutaj na szczęście zostałam ostrzeżona. Dla mnie dodawanie efektów dźwiękowych jest pomysłem trochę ryzykownym. Poza tym sówka z "News" huka tylko prawym głośnikiem (?)
3 grosz. Obrazki z sówkami są w bardzo fajnym stylu, ale ładują się potwornie długo.

Ogólnie jest jestem także zwolenniczką czarnych stron, ale akurat ten wystrój jest milutki.

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 27-09-2006 11:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To może i ja dodam parę słów, konstruktywnej, mam nadzieję, krytyki. Zacznę od minusów:

Elanor napisał(a) (zobacz wpis):

2 grosz. Hukanie jest ciekawe, ale... irytujące. Zwykle mam zwyczaj wyłączania każdej strony na jaką wejdę kiedy spróbuje wydać chociaż jeden odgłos. Tutaj na szczęście zostałam ostrzeżona. Dla mnie dodawanie efektów dźwiękowych jest pomysłem trochę ryzykownym. Poza tym sówka z "News" huka tylko prawym głośnikiem (?)

Całkowicie się zgadzam. Praktycznie zawsze, przeglądając strony www, słucham muzyki i dodatkowe dźwięki fundowane przez twórców stron są dla mnie raczej niepożądane. Jesli twórca stron z różnych przyczyn chce, aby dźwięki towarzyszyły przeglądaniu jego strony, powinien dodać moim zdaniem opcję ich wyłączenia.

Elanor napisał(a) (zobacz wpis):

3 grosz. Obrazki z sówkami są w bardzo fajnym stylu, ale ładują się potwornie długo.

Tak bywa ze stronkami zrobionymi we flashu. Osobiście jestem jak najbardziej za wykorzystywaniem możliwości tej technologii, ale w proporcjach umiarkowanych Z przymrużeniem oka A co do menu z sówkami, to mam jeszcze jedną uwagę - wszystkie sówki za bardzo się zlewają razem. Każda z nich jest bardzo ładna, świetnie są dopracowane szczegóły, ale ten efekt niestety ginie, jak się patrzy na takie zatłoczenie sówek. Mogłyby być moim zdaniem spokojnie mniejsze i w większych odstępach.

Poza tym istnieje prawdopodobieństwo, że odwiedzający stronkę nie zorientuje się od razu, że ten szereg sówek przedstawia menu, ale pomyśli, że jest to po prostu grafika zdobiąca stronę. Może lepiej by było, gdyby pod sówkami były napisy, które teraz pojawiają się dopiero "onMouseOver"? Wielu internautów jest przyzwyczajonych do widocznych tekstowych elementów głównego menu.

Z pozostałych uwag do wyglądu - tekst w dziale "o nas" wyjustowałabym zamiast wycentrowania.

Poza tymi uwagami - stronka mi się podoba. Kolorystyka, pomimo, że ciemna, ładnie się komponuje w całość, no i dominują lubiane przeze mnie osobiście chłodne odcienie Uśmiech
Jestem za

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 27-09-2006 17:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jedna uwaga, moja osobista.
Elku, już cię o to prosiłam na TF, ale jak widzę trzeba powtórzyć. Zlikwiduj mi proszę z życiorysu te Starachowice!
Zmieniłeś wystrój strony, a tamto zostało jak było... Czy ten odcinek mojego życia już zawsze będzie musiał mi zalegać kamieniem?!...

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 09-10-2006 10:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zauważone błędy:
- Próba wejścia z news do konkursu plastycznego kończy się obejrzeniem listy znalezionych ssskarbów Jestem przeciw
- link do relacji z VIII TF to pusty odnośnik (z news, z galerii działa)
-link do mapy śródziemia po angielsku również pusty.

NIE MA INFORMACJI O KONKURSIE PLASTYCZNYM PO ANGIELSKU!

Jeżeli jest to konkurs mniędzynarodowy Język to powinna się znaleźć jak najrychlej, czyli imidietli Super śmiech
Właśnie miałem dać info o imprezie na 2 anglojęzycznych forumach tolkienowskich -a tu bryndza, nie ma "podkładki" widzę gwiazdy
Wątpię, żeby fanom rysowania tolkienowskich bohaterów chciało się poszukiwać tłumacza z naszego na ichni Złośliwy uśmiech

No i przydałyby się podstrony z informacją (także po angielsku) o poprzednich konkursach+fotki nagrodzonych prac, tak jak było na starej wersji witryny.

Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 09-10-2006 16:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
No i przydałyby się podstrony z informacją (także po angielsku) o poprzednich konkursach+fotki nagrodzonych prac, tak jak było na starej wersji witryny.

No właśnie... jak choćby z konkursu "Portret ze Śródziemia"... Smutek Nie chodzi akurat o mnie, bo dla mnie robienie takich zdjęć to czysta przyjemność, ale po prostu o sam fakt zainwestowania czasu (i pieniędzy) przez pozostałych Kompanionów, którzy służyli jako modele... mONA sobie zorała paskudnie nogę, bo będąc na boso, poślizgnęła się na skałce, Pirix zainwestował w szycie koszuli, Pelle jechała do Sobótki z Krakowa, a Fal pomagała mi dźwigać część sprzętu i potem marzła przy statywie na Wieżycy w wietrzny i wilgotny wieczór, fotografując Czarnoksiężnika, który nie mógł się zdecydować, w jakiej pozie wygląda najgroźniej i najbardziej upiornie Z przymrużeniem oka

Szkoda, aby tyle wysiłku fanów, tego podyktowanego prawdziwą, bezinteresowną pasją i miłością do Śródziemia, poszło w zapomnienie. Bo nawet nikt z nas w tej chwili nie może powiedzieć, że brał udział w takim konkursie, gdyż nie ma po nim śladu w serwisie Organizatora.

Cóż... layout internetowej witryny to jedna sprawa, oczywiście ważna, ale bardzo dużo traci, gdy nie ma kompletnej treści... Smutek

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 09-10-2006 21:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja ze swojej strony dodam jeszcze, że jakoś tak mi dziwnie, jak czytam stare dane w dziale "O nas".

Vilva napisała już swoją (bardzo ważną) prośbę o zmianę danych, ja dalej czytam, że jestem "podporą spektaklu o Beowulfie" (który graliśmy w 2003 roku).

A gdzie info o Braku, Paulinie? Przecież Oni już dłuższy czas pomagają organizować TFy i działają w ST Wieża.

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Elek

Wpisy: 606

Wysłany: 16-01-2007 14:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie tylko te błędy zauważyłem w trakcie dalszych prac nad stroną. Wiele z nich juz naprawiłem. Niestety nie jestem specjalistą od htmla, a jak się okazuje autor strony nie pamiętał o wszystkim. Pliki jak sie okazuje znalazłem w folderze ale bez odnośników. Dlatego sukcesywnie staram się
wszystko układać.
Co do strony o nas, to jak już można było na stronie wycztać, powstała drużyna łucznicza i cala sekcja się powiększa, dlatego też
, strona niebawem będzie zaktualizowana.
Obecnie jestem na etapie utrzymywania newsów realanych wydarzeniach, a poprawę obiecuję Uśmiech
Już dzisiaj , krótka relacja i kilka fotek z TOLKIEN CON w Pradze.

Elek

Wpisy: 606

Wysłany: 01-10-2007 13:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pragnę poinformować, że powróciłem do pracy i w ciągu kilku dni zaktualizuję stronę. Tak jak chce poinformować, że z przyczyn typowo technicznych zmienia się oficjalny adres kontaktowy TOLK FOLK : od dzisiaj prosz epiasać na tolkfolk@interia.pl.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następna

Temat: www.tolkfolk.pl (Strona 10 z 12)

Skocz do: