Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku? (Strona 2 z 20)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku?
Tak
32%
 32%  [ 94 ]
Nie
51%
 51%  [ 148 ]
Jeszcze nie wiem.
15%
 15%  [ 46 ]
Oddano głosów : 288

Autor Wiadomość
Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 18-09-2002 20:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co do imion dla dzieci - rzeczywiście w polskich warunkach dla dzieci mogłoby to być krzywdzące... Poza tym, imię jakiegoś bohatera z ksiązki kojarzy się za bardzo z jego losem i charakterem...
Ale bardzo fajną rzeczą mogłoby być nadawanie dzieciom imion np. elfich na podstawie ich cech charakteru, kiedy trochę podrosną (i jeśli będą lubić Tolkiena Jestem rozwalony ) - takie domowe imię czy przydomek Elfik

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 19-09-2002 14:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja w przeciwieństwie do większości dał bym swojemu dziecku imię któregoś z bochaterów. Napewno nie w języku elfów, przez które większość ludzi musiało by się najpierw zastanowić a potem wypowiedzieć (czytaj: nie umiało by przeczytać lub wymówić skomplikowanego imienia). Ale dlaczego nie? Imiona z powieści Tolkiena nie są popularne, prawdę mówiąc nigdy nie spotkałem się z takim imieniem. Ale np. Beatrycze itp. to występują w Polsce i nie tylko. PROSTE IMIONA MOGĄ BYĆ! Co do naśmiewania imion przez dzieci, to normalne. Ja sam spodkałem się z niemiłą przykrością tj. wszyscy przekręcają moje nazwisko zamiast "ł" piszą "u" Smutek . to chyba nie tylko mi się zdarza. Cóż więcej pisać, ja jestem na TAK. Mówcie co chcecie, ja mam swoje zdanie co do tego Uśmiech
Powrót do góry

Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 25-09-2002 15:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mój syn ma na imię Łukasz, choć przez pewien okres czasu zastanawiałem się nad imieniem z powieści Tolkiena. Doszedłem jednak do wniosku że mogę go tym skrzywdzić. Poza tym żona by mnie zabiła. Uśmiech
Jeżeli chodzi o dziwne imiona to jedna z moich najmłodszych kuzynek(ma niecały roczek) ma na imię Victoria, a na drugie Gloria. Nie wiem dlaczego ale zawsze uśmiecham się gdy je słyszę. "Zwycięstwo i chwała" Śmiech
Współczuję jej gdy podrośnie. Skrzywienie
Co do zwierząt, to miałem psa bernardyna o imieniu Huan. Szkoda tylko że go samochód potrącił. Smutek

Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

otherside
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 26-09-2002 13:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

dziecku bym nie dala , to by bylo jakby narzucenie mojej pasji.
Jakby nie polubil Tolkiena ?
To tak jakby moja mama dala mi na imie jakiejs laski z Harlequin'a (tiaa...ona to czytuje wściekły wściekły wściekły )

Poza tym nie oszukujmy sie - spoleczenstwo dziwnie patrzy na "inne" imiona ....
Nie , zdecydowanie - dziecku bym nie dala.

Co innego z tymi zwierzakami , to naprawde nie jest głupi pomysł ... tylko trzeba jakiegoś psiaka sobie wykombinować Śmiech Śmiech Śmiech
Powrót do góry

Cirdan
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 110

Wysłany: 20-10-2002 15:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):
Ale bardzo fajną rzeczą mogłoby być nadawanie dzieciom imion np. elfich na podstawie ich cech charakteru, kiedy trochę podrosną
Patrz Maeglin - Lomion, albo Feanor - Curufinwe.

Ja bym nadał takie imię swoim dzieciom. Jeżeli żona / dziewczyna (bo niekoniecznie chcę brać ślub) by się zgodziła. Ale mam nadzieję, że będzie dzielić ze mną zamiłowanie do twórczości Mistrza i się zgodzi.
Na pewno nie byłoby to imię popularne jak Aragorn, Gandalf, albo Arwena, ale coś byśmy wymyślili.
Pożyjemy, zobaczymy.
I do Sevolasa: jestem studentem Elfik

I nauczyłbym swoje dzieci się bić Złośliwy uśmiech , żeby im nikt nie podskoczył i żeby nie dały się przezywać. Jestem za

Pellamerethiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 20-10-2002 18:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W Polsce mogą dziwnie patrzeć na dzieci o takich imionach, chociaż chodziłam do szkoły z Lotarem, dwoma Anastazjami i Amadeuszem! A teraz chodzę z OtyliąUśmiech

a imiona w stylu Sam czy Legolas? Przecież w j.polskim to brzmi dziwacznie! Wyobrażacie sobie jakby dzieci złośliwie przekręcały w szkole takie imiona...?
Nie, dziękuję. Zwierzątka tak, ale nie dzieci.

Powrót do góry

kyona
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 07-11-2002 19:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jezeli mozna dawac dzieciom na imie "Ariel" (jak proszek do prania :) )
to mozna i dac imie z WP lub S.
Ja mam na drugie "Nimrodel" a na trzecie "Aqilia" i nikt sie ze mnie nie smieje!!!
Moje dzieci beda mialy imiona z WP i S .
Znam laske o imieniu "Semiramida".

Drops
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 12-11-2002 20:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jestem tradycjonalistą...i jak bede miec dzieci (daj boże żebym jeszcze długo nie miał Język ) wolałbym je nazwać hmmm 'normalnie' jakimiś imionami które funkcjonują całkiem dobrze od wielu pokoleń...

Imiona z WP S i H nie są chyba złym pomysłem ale zastanówcie się czy sami chcielibyście się nazywac np. Aragorn ???!!!... ja broń boże... jakby się na mnie nauczyciele patrzyli.... a sorka z Polskiego by mnie chyba za samo imie zjadła...Tak jak ktoś tu powiedział imie odzwierciedla zwykle charakter osoby która je posiada i napewno nie za fajnie jest miec 'pospolite' imie ale w Poslce mysle że na takie dzici krzywo by się patrzyło i to nie tylko inne dzieci ale dorosli także...taka polska i nikt tego nie zmieni

A pozatym moim zdaniem największą frajdą (oczywiście nie dla naszych dzieci lecz dla nas) było by wymyślanie własniego imienia dla nich ... chodzi mi o to by urzyć swojej wyobraźni czy czego tam mamy dużo i stworzyć jakieś nowe niepowtarzalne imie dla dziecka...jesli miałbym się już decydować na jakieś 'niepospolite' imie dla mojego dziecka to nie wybierałbym z książki lecz zrobił własnie tak

Cytat:
nauczyłbym swoje dzieci się bić , żeby im nikt nie podskoczył i żeby nie dały się przezywać.

Moje i tak będą silniejsze i to one będą rządzic Młotkiem go! wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następna

Temat: Czy dalibyście imię z WP lub z S swojemu dziecku? (Strona 2 z 20)

Skocz do: