Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: książka "Ostatni Władca Pierściena" - opinie (Strona 1 z 5)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Drops
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 08-01-2002 20:34    Temat wpisu: książka "Ostatni Władca Pierściena" - opinie Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

prawdziwy start tematu: 18.11.2001 (data z 2002 r. spowodowana konwersją starych wpisów do nowego engine forum) - elfy
---------------------------------------------------------
Jush dawno się was miałem o to zapytać ale wyleciało mi z głowy.

Więc jakiś czas temu wylookałem w księgarni książke Yeskowa pt:"Ostatni Władca Pierściena", ostatnimi czasy ją sobie przypomniałem (bo spadła mi na głowę z odstatniej poołki wściekły )

Po krótce przybliże wydarzenia książki (dla tych którzy nie czytali). OWP opowiada histrię alternatywnej Wojny O Pierścień w której to nie ma podziału na dobrych i złych tylko sprytnych i sprytnejszych. W książce nie ma hobbitów, pierścienia i boskiej mocy jest tylko szpiegowska intryga i chęć obrony własnej "dupy".

Za pierwszymi dwoma rozdziałami książka wydała mi się BARDZO dziwna, później połapałem się o co chodzi (by póżniej znoff się zgubić w jakże zagmatwanym wątku szpiegowskim ). Styl książki przywodził mi na myśl Sapkowskiego (i jego wiedźmina), bardzo mi to przypadło do gustu - książkę "połknąłem" w ciagu kilku dni.

Po przeczytaniu całości miałem bardzo dziwne odczucia, książka wydała mi się świetna ale no przeinaczała całą histrię Śródziemia kpiąc sobie z twórczość Mistrza i głupio szerzyć nieprawde zacierając prawdziwą story o Pierścieniu wściekły

I co ja qrde mam ze sobą zrobić Smutek

Ruginwaldus
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 385

Wysłany: 08-01-2002 20:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
(by póżniej znoff się zgubić w jakże zagmatwanym wątku szpiegowskim ).

Racja-gdyby Yeskov nie pogubił się trochę w końcówce, byłoby jeszcze lepsze

Cytat:
kpiąc sobie z twórczość Mistrza i głupio szerzyć nieprawde zacierając prawdziwą story o Pierścieniu wściekły

Zamierzonej kpiny z Tolkiena tam nie widziałem, ale zgodzę się, że miejscami zatrąca to o profanację. Szczególnie nieciekawie (o ile pamiętam, bo to dwa lata mija, odkąd czytałem) przedstawione tam są Elfy i Biała Rada-to właśnie budziło mój największy niesmak.

Cytat:
I co ja qrde mam ze sobą zrobić Smutek

Radziłbym potraktować to jako ciekawostkę, dłuższy "fanfik" i tyle:)

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 08-01-2002 20:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja nie czytam takich ściem Język bo każdy byle pisarz może takie coś sobie napisać (np. S. King mógłby horror z WP zrobić i co tylko dlatego mam go czytać).

zresztą nieważne, po prostu nie lubię

ale ciekawe jak inni - wam się podobało...

Ruginwaldus

Wpisy: 385

Wysłany: 08-01-2002 20:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
ja nie czytam takich ściem Język bo każdy byle pisarz może takie coś sobie napisać

Wydaje się, że masz rację, ale popatrz po rynku, ile tego się ukazało. "Nuda Pierścieni", "W hołdzie królowi" (luźniejszy związek) i właśnie Yeskov. Coś tam jeszcze miało być Pierumowa, ale na razie brak informacji. Czyli na tak potencjalnie nośny fabularnie świat jakim jest Śródziemie wcale nie za dużo. Ale pożywiom-uwidim, jak mawiają wschodni sąsiedzi. Nie wiadomo, jakie koszmary mogą do nas dotrzeć na fali filmu...

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 08-01-2002 20:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatni Władca Pierścienia to książka bardzo naciągana. Pomysł może i dobry- historię piszą zwycięzcy- trzeba dać głos zwyciężonym, ale na to też niestety panie Yeskow trzeba mieć jakąś koncepcję ,a nie spocząć na pamfletowaniu Tolkiena. Moim zdaniem tania sensacja- naprawdę nie trzeba wiele talentu aby przerobić czyjś utwór i odwrócić fakty.
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Feanor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 58

Wysłany: 08-01-2002 20:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatni Władca Pierściena bylby bardzo dobra ksiazka, gdyby nie to ze nawiazuje do WP. Koles niezle pisze i wymyslil niezla historie, ale szkoda ze umiescil ja w srodziemiu, bo to troche mi psoje przyjemnosc czytania. Zgadzam sie ze nalezy to polozyc na polce z podpisem ciekawostki.
Powrót do góry

Monisia

Wpisy: 349

Wysłany: 08-01-2002 20:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

no fakt.. sa pewne fakty i fabuly, ktore do stodziemia nie pasuja.. wyobrazacie sobie na przyklad przerobke ataku na wtc na realia ardy? albo czegos na ksztalt wojen religijnych? naukowej nagrody nobla? bo ja nie za bardzo...
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1148

Wysłany: 27-01-2002 21:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

http://www.wydawnictwo349.poznan.pl/yeskov.htm
dla nie mających tej pozycji w biblioteczce (do których ja też się zaliczam) a ciekawych stylu w jakim jest napisana - pod tym adresem znajdują się 3 obszerne fragmenty tej książki
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: książka "Ostatni Władca Pierściena" - opinie (Strona 1 z 5)

Skocz do: