Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Zróbmy sobie grę opartą na świecie Tolkiena (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cirdan
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 108

Wysłany: 28-11-2002 16:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W ogóle się na tym nie znam. Chcę natomiast powiedzieć, że jeżeli ktoś wprowadziłby mnie w tajniki, to bardzo chętnie zagrałbym (a może nawet pomistrzował - chociaż zdecydowanie wolę grać) w coś, związanego ze Śródziemiem (i to bardziej niż WarCraft Język )

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 28-11-2002 18:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sam pomysł nie jest zły, jednak z tego co słyszałem zarówno cyber-punk jak i warhamer są przestarzałe (to do przerobienia innych systemów), zostaje najnowsza wersja D&D, ale tu potrzeba kogoś w temacie :/. Nie polecem tworzenia nowego systemu - trochę orientuję się, jak trudne jest ztrobienie karcianki, a co dopiero RPGa!

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

Elurin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 96

Wysłany: 28-11-2002 22:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

the_Aragorn napisał(a):
Sam pomysł nie jest zły, jednak z tego co słyszałem zarówno cyber-punk jak i warhamer są przestarzałe (to do przerobienia innych systemów)

Protestuję! Nie Nie

Cytat:
zostaje najnowsza wersja D&D, ale tu potrzeba kogoś w temacie :/. Nie polecem tworzenia nowego systemu - trochę orientuję się, jak trudne jest ztrobienie karcianki, a co dopiero RPGa!

D&D nie jest w moich oczach systemem szczególnie udanym. A tworzenie nowego systemu nie jest takie trudne. Potrzeba jedynie czasu i nieco wiedzy. (Oczywiście najlepiej wykorzystać jakiś wcześniejszy system).

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 29-11-2002 22:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elurin napisał(a):

D&D nie jest w moich oczach systemem szczególnie udanym.

Byćmożę, ja tylko powtarzam informacje, które usłyszałem od kolesia grającego od dawna w różne gry, nie jest to moja opinia, bo zbyt się nie znam.

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

Paikuhan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 05-05-2003 20:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zeby stworzyc podstawe porzadnej gry potrzeba kilku naprawde dobrych programistow, ktorzy znaja sie na tym i maja juz doswiadczenie w programowaniu systemu gry "od zera", by potem inna masa ludzi mogla ja swobodnie rozwijac.

Drizz napisał(a):
Ja takze odczuwam brak takiej gry ale zamiast jakiegos forum czy cos moze by sprobowac zrobic jakiegos MUDa w swiecie tolkiena.Wbrew niektorym opiniom MUD jest swietna zabawa a i nietrzeba miec dobrego kompa ani super lacza zeby sie radowac gra.

Alez lacze dobre jest wrecz konieczne, przy liczbie graczy wiekszej niz 20 jednoczesnie w grze.
Poza tym po co robic muda o tolkienie od podstaw skoro jeden juz jest Uśmiech

http://barsawia.prv.pl

Ledric
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 24-05-2004 19:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Stanę tutaj w obronie D&D. Otóż to, czy ten system jest udany, to kwestia gustu, jednakże zaprzeczyć się nie da, iż jest uniwersalny. W takim wypadku, stworzenie systemu RPG w d20 ogranicza się tak naprawdę do opisania świata i kilku kosmetycznych zmian (ale też niekoniecznie) w mechanice. [REKLAMA] Z przymrużeniem oka Gdyby forumowicze zapragnęli stworzyć taki system, to ze strony mechaniki d20 służę pomocą - trochę ( Złośliwy uśmiech ) się na tym znam Z przymrużeniem oka polecam miejsce, gdzie takich jak ja jest więcej Uśmiech http://dnd.rpg.pl/index.php [KONIEC REKLAMY] Z przymrużeniem oka

...And if my face becomes sincere
Beware...
Powrót do góry

Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 09-07-2004 16:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ledric napisał(a):
Stanę tutaj w obronie D&D. Otóż to, czy ten system jest udany, to kwestia gustu, jednakże zaprzeczyć się nie da, iż jest uniwersalny.

System nie jest uniwersalny, bo już Star Wars d20, d20 Modern i Call of Cthulhu d20 są jego modyfikacjami, że wymienię tylko te, które znam. Poza tym była w nim taka masa błędów, że Wizards of the Coast musieli wydać revised edition, która jest zdaniem wielu osób jeszcze gorsza. Poza tym statystyki ras nie przystają do Śródziemia, zwłaszcza elfów.

IMHO najlepszy byłby darmowy system Q10 albo zupełnie własna mechanika.

the_Aragorn napisał(a):
Nie polecem tworzenia nowego systemu - trochę orientuję się, jak trudne jest ztrobienie karcianki, a co dopiero RPGa!

Sorry, ale zrobienie karcianki jest sto tysięcy razy trudniejsze, bo w karciance musi być zachowana równowaga, a w RPG nie.

Tak w ogóle to byłym zdecydowanie za zrobieniem zwyczajnej gry RPG, a nie gry komputerowej z elementami RPG. I to RPG z naciskiem na fabułę i rozwój postaci, jak systemy White Wolf'a (Wampir: Maskarada, Wilkołak: Apokalipsa, itp).
Powrót do góry

Stefan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 02-02-2005 12:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm moim zdaniem mozna stworzyc calkowicie nowy system, w koncu Srodziemie jest swiatem zdecydowanie odmiennym od D&D czy WarHammera... Wlasna mechanike nie jest tak trudno wymyslic jak mogloby sie wydawac, a przerobki na pewno nie oddadza tak dokladnie tolkienowskiego klimatu. Poza tym - RPG w "powsciagliwym" swiecie, gdzie ciezko jest zdobyc przedmioty magiczne i nie kazdy napotkany czlowiek okazuje sie ukrytym magiem albo wielkim wojownikiem byloby bardzo ciekawe. Wystarczy chec i olej w glowie!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Zróbmy sobie grę opartą na świecie Tolkiena (Strona 3 z 4)

Skocz do: