Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Zróbmy sobie grę opartą na świecie Tolkiena (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wIKTORN
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 30-08-2002 13:25    Temat wpisu: Zróbmy sobie grę opartą na świecie Tolkiena Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Każdy chciałby zagrać w grę komputerową opartą na systemie Tolkiena, czyż nie tak? Słyszałem już parę tytułów i wszedzie zarazem głosy znużenia i zniechęcenia. I doszedłem do genialnego Z przymrużeniem oka wniosku. Będziemy zadowoleni z gry tylko wtedy, gdy sami ją zrobimy. I ku zdumieniu wszystkich Z przymrużeniem oka to nie żart Uśmiech
Nie mówię jednak o "grze komputerowej" w sensie w jakim interpretuje to pojęcie spora część fanów tolkiena Z przymrużeniem oka Chodzi mi o grę internetową, lecz nie o MUD (ma swoich fanów, lecz ja osobiście nie lubie gier rodem z Notatnika Z przymrużeniem oka). Chodzi o tekstowy rolplej (opartym na zasadzie for dyskusyjnych). Nie łudźmy się, w ten sposób nie stworzymy wspaniałej wizualnie gry Z przymrużeniem oka, ale może uda się stworzyć projekt skupiający sporą grupę fanów miszcza i zbliżający się choć trochę klimatem ku Śródziemiu?

PS. Oczywiście nie narzucam formy gry, chodzi raczej o sprawdzenie, czy ktoś oprócz mnie odczuwa potrzebę stworzenia takiej gry Uśmiech)

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez wIKTORN dnia 30-08-2002 18:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 31-08-2002 02:12    Temat wpisu: Re: Zróbmy sobie grę opartą na świecie Tolkiena Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

wIKTORN napisał(a):
Chodzi mi o grę internetową, lecz nie o MUD (ma swoich fanów, lecz ja osobiście nie lubie gier rodem z Notatnika Z przymrużeniem oka). Chodzi o tekstowy rolplej (opartym na zasadzie for dyskusyjnych).

nie lubisz MUDa bo jest tekstowy a chcesz zrobić tekstowy rpeg?
MUD jest GUT Jestem za

Cytat:
PS. Oczywiście nie narzucam formy gry, chodzi raczej o sprawdzenie, czy ktoś oprócz mnie odczuwa potrzebę stworzenia takiej gry Uśmiech)

ja odczuwam, ale jakby to miało wyglądać? "oparty na zasadzie for dyskusyjnych" to znaczy? w jaki sposób miałaby się toczyć rozgrywka? coś na zasadzie cooltowej gierki "Dreszcz" (chyba) tej gdzie było napisane "jesli robisz to idz do strony 14, jesli tamto do 12" itd.? Tylko ze jak raz sie taka gre ukonczy to juz koniec, chyba zeby robic za kazdym razem cos nowego.

Napisz coś więcej jak to miałoby wyglądać wg ciebie.

Khamal
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 31-08-2002 07:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

też byłbym zainteresowany czymś takim, ale nie zapominajmy że powstał jush IMHO geniealny system do śródziemia (nie stety MAG jush go nie wydaje więc zostają ci tylk o allegro jak chcesz kupić)
wracając jednak jeszcze do naszych (tzn. fanów tolkiena) gier to nie wiem czy ktoś to wogóle zauważył ale ekipa z http://www.wladca.pl
od roku z hakiem robi gre na podstawie Władcy i Hobbita czyli Middlearth TE, ale wracając do gru "forum" Uśmiech
Uważam że pomysł z Dreszczem Goku jest dobry ale tylko na pare gier a co do muda no było byto lepsze, ale jak tak nie lubisz MUDa to zostaje tylko wyżej wymieniony system lub/i tzw. przeróbka gdy razem z kolegami nie posiadaliśmy podręczniki do MERPa to graliśmy na podstawie D&D sec. edt. To tak moja propozycja bo robienie własnego systemy jakoś czarno widze Smutek

Cirdan
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 108

Wysłany: 31-08-2002 09:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podstawą winien być raczej GURPS niż AD&D...
A i tak MERP najlepiej. Elfik
Mimo mnogości tabel i paru idiotycznych tekstów jest całkiem niezły.
Ja mam i sam go sobie (i moim znajomym) przerobiłem. Język

Khamal
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 31-08-2002 15:25    Temat wpisu: I co dalej Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No to fajno, bo chyba doszliśmy do wniosku (albo ja doszedłem Język ) że własny system to sie nie opłaca lepiej cosik przerobić, skorojednak ani AD&D nie pasuje (IMO D&D third edt. powinien rozwiązać problem gdyż jest on całkiem niezły - zobaczymy tylko jaki jest po polsku oops, zawstydzenie ) ani klasyczny MERP (chcociaż te statystyki są całkiem całkiem) to co nam Zostaje Warhammer, no bo raczej Zwe Cthulhu i/lub Cyber Punk i/lub Wampir: MAskarada i/lub ... (sam wpisz) sie nie nadają. Ale jest jescze jedna propozycja możę by tak przerobić Earthdawna lub Tajemnice 5 kręgów lub Maga. No nie wiem ja w każdym razie opowiadam się za
-D&D 3 PL
- Warhammer
(lepszy byłby ten 1 ze wzglądu na cene (59zł) i dostępność (od 15.09 wg ))http://www.isa.pl

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 01-09-2002 01:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Khamal napisał(a):
wracając jednak jeszcze do naszych (tzn. fanów tolkiena) gier to nie wiem czy ktoś to wogóle zauważył ale ekipa z http://www.wladca.pl
od roku z hakiem robi gre na podstawie Władcy i Hobbita czyli Middlearth TE, ale wracając do gru "forum" Uśmiech

robia tą grę, robią, robią, <10 lat później> robią, robią, robią, robią....

Cytat:
Uważam że pomysł z Dreszczem Goku jest dobry

to nie był pomysł, tam jest znak zapytania na końcu

Nie rozumiem was o czym mówicie zaczynając ściemniać o MERPie, Warhammerze itd. Zdziwienie Skrzywienie Jestem rozwalony Chcecie tworzyć jeszcze jeden system? Zdziwienie Szok

Wprawdzie wiktorn napisał, że nie narzuca formy gry ale ja osobiście czekam, aż wypowie się jak miałaby wyglądać taka gra TECHNICZNIE, gdzie miałaby się toczyć? w sieci?(na inny projekt nie chce mi się tracić czasu) i w jaki sposób.

Bez wyjaśnienia tego, temat dla mnie nie istnieje. Jestem przeciw (chociaż gadać można o tym w nieskończoność.... Nie Nie )

Chyba że wy macie jakieś propozycje co do strony technicznej? (bo mi nic sensownego i możliwego do zrealizowania w tym temacie nie przychodzi aktualnie do głowy).

W jaki sposób nasza trójka (na przykład) mogłaby grać razem? To jest kluczowe pytanie. (IMHO)

Khamal
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 01-09-2002 08:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Chyba że wy macie jakieś propozycje co do strony technicznej? (bo mi nic sensownego i możliwego do zrealizowania w tym temacie nie przychodzi aktualnie do głowy).

Żeczywiście co do strony technicznej to (jeśli mamy grać w necie) to wiele nam nie zostaje bo jak grać nawet w zwykłego RPG przez sieć a MUD no głupie to to nie jest ale mądre też. (BTW kiedyś jakieś 3/4 roku temu na forum pojawił się post żę któś robi mody do BG I i II (jednakże)
Cytat:
robia tą grę, robią, robią, <10 lat później> robią, robią, robią, robią....
ale co z tego wyszło)
A jeśłi ma to być tylko RPG to proszę popatrzeć wyżej.

P.S. Gra tu ktoś w LotRa Battle Game z Games Workshop ???

wIKTORN
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 01-09-2002 20:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

chyba mnie chłopaki nie za bardzo zrozumieliście Z przymrużeniem oka tu nie chodzi o gierkę, którą można "ukończyć" Z przymrużeniem oka chodzi raczej o stworzenie świata- Śródziemia... poprostu masowa gra sieciowa Uśmiech a co do "wladca.pl"... nir widziałem tam plakietki multiplayer Uśmiech) a jeśli chodzi o "system foe dyskusyjnych"... ktoś zna "Historice"? Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Zróbmy sobie grę opartą na świecie Tolkiena (Strona 1 z 4)

Skocz do: