Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Czemu Sauron zwiał po odcięciu palucha (Strona 2 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 21-09-2002 09:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przepraszam, przepraszam za błąd, ale tak chyba działa długie siedzenie przy kompie Smutek

Cytat:
Ale przecież to Isildur odciął palec, już po powaleniu Saurona przez Elendila, którego przy okazji szlag trafił. Miał ułatwione zadanie po przeciwnik leżał i raczej się nie ruszał.

Sauron leżał na ziemi Uśmiech a ja zasugerowałem się filmem bo tam był w pełni sił - och co za błąd oops, zawstydzenie - będę miał kompleksy do końca życia Szok

Ostatnio zmieniony przez Samwise dnia 21-09-2002 09:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 21-09-2002 09:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale jak Sauron mógł zostać pokonany z pierścieniem na ręku, przecież jest powiedziane że jak Sauron miał pierścień był nie pokonany, więc jak to ma być wkońcu???
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5826

Wysłany: 21-09-2002 10:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sam Niziołek-Ogrodnik napisał(a):
Przepraszam, przepraszam za błąd, ale tak chyba działa długie siedzenie przy kompie Smutek

Wiem coś o tym. Czasami jestem tak opępiały, że nie za bardzo wiem jak się nazywam. Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Cytat:
Sauron leżał na ziemi Uśmiech a ja zasugerowałem się filmem bo tam był w pełni sił - och co za błąd oops, zawstydzenie - będę miał kompleksy do końca życia Szok

Zupełnie niepotrzebnie. Każdemu się może zdarzyć, zwłaszcza, że bitwa na zboczach Orodruiny jest w filmie na prawdę dobra. Jestem za

Jedno pytanie. Gdzie jest napisane, że Sauron z pierścieniem na ręku był nie pokonany? Zdziwienie Zdziwienie Zdziwienie
Powrót do góry

Troll
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 73
Skąd: Mała przytulna jaskinia, w okolicach wrzosowisk Etten

Wysłany: 21-09-2002 12:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Jedno pytanie. Gdzie jest napisane, że Sauron z pierścieniem na ręku był nie pokonany?

Gandalf w którymś momencie mówi, że gdyby Sauron dorwał pierścień, odniósłby zwycięstwo błyskawiczne i tak pełne, że nie byłoby końca jego tryumfom. W tych czasach rzeczywiście byłby niepokonany, bo nikt nie mógłby się z nim równać. Zaś wtedy ktośtam mógł. W końcu Gil-Galad był z tego co pamiętam prawowitym królem Noldorów, a ci bastardzi dysponowali sporą mocą. W końcu Fingolfin nieźle Morgotha pokąsał.

Tom Goold
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 292

Wysłany: 21-09-2002 13:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Troll napisał(a):
Gandalf w którymś momencie mówi, że...

Chodziło o cytat Uśmiech

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5826

Wysłany: 21-09-2002 13:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pierścień wydatnie zwiększał moc Saurona, ale nie czynił go wszechmocnym. Pozwalał ściślej kontrolować tych którzy nosili inne pierścienie mocy (zwłaszcza Ludzi). To wszystko prawda. Zbyt łatwo jednak przenosimy uwarunkowania schyłku III Ery na wcześniejsze czasy. Ja tam mam wątpliwości czy byłby w stanie, w bezpośredniej konfrontacji, pokonać Gondor u szczytu jego potęgi. A w II Erze choć zniszczył Eregion, został pokonany przez połącznoe siły Eldarów i Numenorejczyków, czy wreszcie przez siły Ostatniego Sojuszu. Na pewno nie był wszechmocny i jak świadczą jego losy, przy całej potędze był w zasięgu możliwości Ludzi i Elfów.
Powrót do góry

Troll
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 73
Skąd: Mała przytulna jaskinia, w okolicach wrzosowisk Etten

Wysłany: 21-09-2002 13:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tom Goold napisał(a):
Troll napisał(a):
Gandalf w którymś momencie mówi, że...

Chodziło o cytat Uśmiech

Cytat:
... Jeżeli Sauron odzyska Pierścień, na nic się nie zda męstwo. Suron odniesie zwycięstwo szybkie i tak pełne, że nikt nie mógłby spodziewać się końca jego tryumfów, póki trwać będzie ten świat.
Tak mówi Gandalf podczas ostatniej narady

M.L. chyba nie przeniosłem uwarunkowań III ery na wcześniejsze czasy? Przecież stwierdziłem dość jasno, że w II erze były istoty, mające szanse w konfrontacji z nim, a w każdym razie tak zamierzałem napisać. Myślałem, że się udało.. Śmiech

Ariena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 141

Wysłany: 04-10-2002 18:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chyba dlatego ze wokol pierscienia toczylo sie cale zycie Saurona. Wszystko co robil robil dzieki niemu. To pierscien pozwolil mu przybrac cielesna postac. Po jego odcieciu Sauron doznal dezorientacji zostal odciety od zrodla zycia swojego ciala poza ty m nie przypuszczalze ktos moze go pokonac i do tego odebrac pierscien. To go zmusilo do odwrotu. W kazdym badz razie tak mi sie wydaje. Super śmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Czemu Sauron zwiał po odcięciu palucha (Strona 2 z 5)

Skocz do: