Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wreszcie łamiąc się z sobą przemówił i ze zdumieniem usłyszał z własnych ust słowa, jakby jego słabiutkim głosem ktoś inny wyrażał swoją wolę: - Ja pójdę z Pierścieniem, chociaż nie znam drogi." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: czy stone-giants nosiły majtki i w jakim stylu architekt.? (Strona 2 z 26)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 20-08-2002 12:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na nieszczescie Elfka w tym momencie postanowila poprawic swoja przekrzywiona nieco garderobe i spod uniesionego na chwile t-shirta blysnal w oczy Brombie fragment majtek.
Natychmiast znowu mu odbilo.
-W jakim stylu architektonicznym sa twoje majtki? -Bromba byl róza-wo bezposredni.
-Wiesz, wiele czasu zajelo mi dobieranie odpowiedniego stylu -odrzekla niezrazona Elfka. -Wiedzialam, ze na pewno nie moze byc to styl Taj-Mahal, wygladalabym w nim jak nieboszczka. Juz predzej katedra w Reims, pod ktora postawiono stos dla Joanny. Strzelista, ozdobiona koronkowymi witrazami... Chwile pociagaly mnie takze mauretanskie szlify Toledo, ale musialam z nich zrezygnowac -ten desen poszerza figure...
-Czy moglbym...-Bromba przelknal sline.-Czy moglbym zobaczyc z bliska te witraze?

Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 20-08-2002 12:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie Ble Ble ;D
Nie zrażony Bromba kontynuował : Wszystko zalezy od tego, czy jestes za utrzymaniem rownowagi w przyrodzie Pserwa Jezyk polski jest na tyle elastyczny, ze w takich przypadkach dopuszcza odmiany... Język Jeśli wiesz, co chę powiedzieć Spox Widzisz, bo ja zylbym spokojnie jak inni: -pivo, wideo, kobita; audi, meble ze skory, w lazience stal chromowana...No bo kazdy ponadprzecietny czlowiek ma jakies zainteresowania Rządzę (nie tyczace zycia codziennego, oczywiscie Mam coś dla ciebie ), ktore pielegnuje i rozwija Jestem za . Np. taki Einstein interesowal sie mc kwadratami, az wyszla mu bomba atomowa
- ekhem...Oczywiście- powiedziała Elfka Elfik- A kto to jest Einstein?
-Jakby Ci tu grzecznie odpowiedziec... Pserwa nie obchodzi mnie 'proces tworczy' Nie wychodze poza uniwersum ale jedno nie ma wspolnego z drugim. Powiedział Bromba nostalgicznie, po czym schodząc na ziemię, dodał:
-Srata-tata Ble Ble ;D

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 20-08-2002 13:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elfka, widzac, ze juz z nim calkiem niedobrze, postanowila okazac serce (i przy okazji kawalek zdrowego rozsadku). Pokazala mu zalaczniki ze wspomnianymi witrazami, a nawet blanki Sacre-Coeur.
-Yupi-hoo!!! -zakrzyknal Bromba i odtanczyl wojenny taniec stone-giantow, a potem z okrzykiem "Eureka!" wskoczyl do najblizszej wody, zeby ochlonac.
-Jak bedzie mial nawrot -westchnela Elfka wygrzebujac z torebki sluzbowa komorke -nie bedzie innego wyjscia, jak wezwac na pomoc pokemony z "Kup 3 lotto dla Buga"...

Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 20-08-2002 13:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

- Buga, buga - zaczął bełkotać gigant. - Majtki, majtki, dać mi majtki.
- A tak w ogóle to kiedy giganty mają okres ochronny? - odezwał się znów Heraldziasty. Bo jeśli nie mają teraz, to te pokemony z Kup 3 lotto dla Buga zrobią sobie z niego dywanik pod lottomat.
- Może jakoś odwrócić jego uwagę? - spytała Elfka.
- No cóż, jak wariat o coś prosi, trzeba mu to dać - odpowiedział z filozoficznym wyrazem twarzy Heraldzisty.

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Preciousss
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 128

Wysłany: 20-08-2002 14:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I w tym momencie Bromba ochłonął, poczym zaczął się topić. Elfka rozpoczęła desperackie poszukiwanie w swojej torebce numeru na GIGANTYCZNE WODNE OCHOTNICZE POGOTOWIE RATUNKOWE, poczym zauważyła, że baterie się wyładowały w jej palantirze.
- Co tu robić? Co tu robić? - Chodziła w tą i spowrotem, gdy nagle ujrzała Mrocznego Jeźdźcę na Mrocznym koniu
- Przeprzaszam najmocniej, czy....
Mroczny zdawał się zupełnie jej nie zauważać. Wyglądał, jakby toczył wewnętrzną walkę ze sobą, bądź z siłą, której zupełnie nie rozpoznawała. Gestykulował przy tym tak, że mijane drzewa traciły najbardziej wysunięte na drogę gałązki. W końcu widać było, że stracił panowanie nad sobą, bo wykrzyknął mrocznym głosem:
- Zapamiętaj! T a__r ę k a__j e s t__p r a w a!!!! - ledwo zdołał to powiedzieć, a z jego ust wyleciała Mroczna Mucha Mordoru. Mroczny Koń wydał przeraźliwy mroczny odgłos i ruszył galopem przed siebie, niosąc swego jeźdźce ze sobą...
W tym momencie Elfka i Heraldzisty przypomnieli sobie o tonącym Gigancie. Wydawało się już, że nic go nie uratuje, gdy z daleka wyłonił się następny przeraźliwy jęk...
Tym razem jednak nie był to okrzyk rozpaczy, czy przerażenia, a niemiłosierne fałsze dochodzące z małej hobbickiej łódki...
Mała Hobbitka na szczęście zauważyła Brombe i przestała śpiewać. W jej główce zrodził się dylemat:
- Podejście do człowieka pamiętam...Do hobbita i elfa też...Ale podejście do giganta?...Toż on mi się na łódkę nie zmieści!... Szok
To usłyszawszy Elfkę naszła genialna myśl:
- Wstań na nogi!!! - Wykrzyczała do Bromby. I któż by pomyślał? Gdy Bromba wstał, woda sięgała mu do kolan...
Mała Hobbitka przybiła do brzegu, rozejrzała się, spojrzała na giganta:
- A tak właściwie to co tu robi ten wielki kamieniasty bez majtek? Język

"As for the future: I'll go on believing there is one - maybe even a happy one.Who's to say there is nothing waiting for me around the corner?(...)Whatever it may be, one thing is for sure - this adventure is not over."
Lauren Bacall
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 20-08-2002 14:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pppppsssszzepppprrrassssszzam, czczczy mmmożżżżżna śśśśśśsię pppprzysiąśśśść ?
Wysyczała hobbitka Pserwa
Ssssłyszałam, że possssszzzzzzzukujesssssszszzzzzz majtek Nazguli ? Uśmiech
- Tak...Poniekąd Elfik Odpowiedział wynurzając się Bromba - khem khem....cały jestem mokry...i jeszcze te frutti di mare w butach Pserwa
-HUUUURRRRAAAA!!!!!!!! Nie jestem sama!!! - krzyknęła Hobbitka - cały czas głowię się czy zmieniały majtki i czy bielizna była w czerwonym kolorze... A nawiasem mówiąc - NIGDY NIE ZGODZĘ SIĘ NA TEORIĘ Z ZAGĘSZCZONYM POWIETRZEM Ble Ble ;D Ssssssss.....Giancie-wstydziłbyś się tak bez majtek... hie hie....zakończę tę myśl sentencjonalnie Język "Wszystko płynie i niepodobna wejść dwukrotnie do tej samej rzeki" Rządzę
Idę teraz possać sobie palce, to może znów coś wyssam Złośliwy uśmiech Pozdrowionka Jestem rozwalony

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië

Ostatnio zmieniony przez Nifrodel dnia 20-08-2002 15:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 20-08-2002 15:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bromba wstał, a w prawej ręce trzymał hobbickie majtki. Znalazł je na dnie zbiornika.
- no masz już swoje majtki, możesz iść do domu - powiedział Heraldowaty.
- ale ja chcę majtki nazgulskie, a nie hobbickie - te są zupełnie nie w moim stylu - odpowiedział gigant
A trzeba przyznać były to majtki w stylu póżny gotyk i nijak nie pasowały do typu budowy giganta.
Na szczęście hobbitka z łódki, ta co tak niemiłosiernie falszowala, oddalając się od miejsca zdarzenia usłyszała tą rozmowę i powiedziała:
- Gigancie ssssss.... kolekcjonuje majtki nazgulskie od dawna ssssss. Ssssłysszałam że w hobbickiej wsi nie opodal, sssss..., jakiś nazgul zgubił majtki, kiedy pytał się o Baginsssssa.

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Preciousss
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 128

Wysłany: 20-08-2002 15:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

- Chwileczkę! - Wykrzyczała Elfka - skąd my mamy majtki, skoro wymyślą je dopiero za parę tysięcy lat? Nawet Morgoth nie potrafił przedłużać życia, a co dopiero podróżować w czasie....Uważam zatem, że majtki te są tylko majtkami fantomowymi stworzonymi przez nasze chore wyobraźnie, a ich materiał już się dawno rozłożył, gdyż w Śródziemiu nie ma możliwości istnienia prawdziwych majtek...
Gigant i Hobbitka spojżeli po sobie:
- Nie ma majtek? Spazmy
- Fakt - Stwierdziła po chwili Elfka - Nie jest to wesołe....
- I co my teraz zrobimy? - Westchnęła Hobbitka ocierając łzy.
W tym momencie zza krzaków wyskoczył niewysoki człowiek z pserwą między zębami i mokrym podkoszulkiem wrzeszcząc:
- Chłopa wam trzeba!!!! Złośliwy uśmiech

"As for the future: I'll go on believing there is one - maybe even a happy one.Who's to say there is nothing waiting for me around the corner?(...)Whatever it may be, one thing is for sure - this adventure is not over."
Lauren Bacall
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następna

Temat: czy stone-giants nosiły majtki i w jakim stylu architekt.? (Strona 2 z 26)

Skocz do: