Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Ortografia na forum (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 12-12-2001 18:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja przepraszam ze daje kolejny post, wiem ze nie powinnam, ale chcialam cosik ruginwaldusowi uswiadomic. a mianowicie to, ze my nie chcemy tu formalnej cenzury robic, tylko sklonic ludzi do pisania po polsku. bo jak widze czasem ze taki czlowiek pisze ktury lobic srudziemie, itp to po prostu mnie skreca. i chyba nie tylko mnie...
Powrót do góry

Ruginwaldus

Wpisy: 385

Wysłany: 12-12-2001 20:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
a mianowicie to, ze my nie chcemy tu formalnej cenzury robic, tylko sklonic ludzi do pisania po polsku

No to zapraszam do mnie i skłoń mnie do pływania. A zaznaczam, że nie umiem. Tak samo nie skłonisz, nie namówisz nikogo do ortograficznego czy gramatycznego pisania, bo "skłaniać" nie tworzy związku logicznego z polem znaczeniowym "umiejętność" Niektórzy nie piszą ortograficznie, bo po prostu nie potrafią; jeśli taki delikwent bedzie miał pisać na forum ze słownikiem ortograficznym czy odpalonym wordem, to zrezygnuje. Zgodzę się w jednym-przed zamieszczeniem czytać to, co się napisało i eliminować literówki i dziwne zbitki wynikające z pośpiechu.
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 13-12-2001 18:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Skoro już zamierzamy na forum propagować język polski w jego najczystszej postaci to z interpunkcją i polskimi znakami albo w ogóle.
Jak ktoś ma zapał wszystkich poprawiać (ach gdzie jest Goku?) to niech to robi na zdrowie. Ale uzależnianie statusu na forum od stopnia dysleksji jest według mnie pomyłką Uśmiech

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Monisia

Wpisy: 349

Wysłany: 13-12-2001 19:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ech.. Niech Wam będzie. Dla Was, dzieci, bedę używać wielkich liter i polskich czcionek. Doceńcie to. Język
Powrót do góry

Ruffikuss
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 13-12-2001 20:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ruffikuss jest przerazony Zdziwienie Pamietac o ortografii, interpunkcji, litrowkach, polskich znakach... Z przymrużeniem oka No ale skoro taka jest wola...coż, postaram się zrobić wszystko by moje posty były MEGA - poprawne. I znowu poczuję się jak w szkole Śmiech To takie milutkie Ratujcie bo go pobiję

Ruginwaldus

Wpisy: 385

Wysłany: 13-12-2001 21:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
I znowu poczuję się jak w szkole Śmiech To takie milutkie Ratujcie bo go pobiję

wlasnie o to mi hodzilo jak muwilem rzeby nie poprafiac bo to nie klasufka a tylko pisanie o ksionrzkah tolkiena Pserwa

Ruffikuss
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 13-12-2001 21:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sir Ruginwaldusie, może i jestem myślącym mieczem, ale nie posiadam formalnego wykształtowacenia. Śmiech

nameless

Wpisy: 256

Wysłany: 16-12-2001 09:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja o ortografii czasem zepominam, ale jak ktoś będzie miał ochotę i cierpliwość mnie poprawiać, to niech sobie poprawia, jak tak bardzo to lubi Język
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Ortografia na forum (Strona 2 z 2)

Skocz do: