Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Ortografia na forum (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 05-12-2001 21:52    Temat wpisu: Ortografia na forum Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zgodnie z e-tykietą nie należy wytykać błędów ortograficznych. Niestety jest to na tym forum dosyć powszechne zjawisko. Każdemu oczywiście może czasami zdarzyć się robić błędy ortograficzne, także i mnie, jednak niektóre błędy są naprawdę porażące. Zwracam się więc z zapytaniem, czy można poprawiać oczywiste błędy ortograficzne w cytatach - quote (minałoby to może pewne znaczenie edukacyjne). Proponuję podjąć decyzję wspolnie w "referendum". Każdy z użytkowników forum mógłby dodać jeden i tylko jeden wpis, za lub przeciw na ten temat, a Wielki Admnin mógłby policzyć głosy i podać wynik głosowania. Ja jestem za. Jestem za

I jeszcze jedno - nie chodzi mi o literówki
Powrót do góry

Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 05-12-2001 22:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

wspaniala mysl, adanie! jestem jak najbardziej za Jestem za. chcialam tez zapytac, czy do tej ortografii zalicza sie rowniez moj brak polskich czcionek. nie uzywam ich, bo sie odzwyczailam. na ircu sie ich w ogole nie uzywa, a moja skrzynka ich po prostu nie obsluguje, wiec ich nie uzywam. czy to takze podpada pod paragraf?
Powrót do góry

Adan

Wysłany: 05-12-2001 22:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nieużywanie polskich czcionek nie zalicza się do błędów tak jak i literówki. Chodzi o błędy oczywiste, aż kłujące w oczy.
Powiedzmy że czas na wyrażenie opini do 24 grudnia.
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 05-12-2001 22:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

jestem za poprawianiem (bo jak widzę w temacie "Srudziemie" to aż mnie skręca Ratujcie bo go pobiję ), bez polskich liter spoko
Powrót do góry

Monisia

Wpisy: 349

Wysłany: 05-12-2001 22:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

aa.. no to gut.. dziekuje za wyjasnienie. i ja takze postuluje za wprowadzeniem obowiazku pewnego minimum. bo rzeczywiscie jak widze na przyklad srudziemie, albo ktury, albo pszyszedl czy inne tego typu bledy to mnie skreca... aa.. btw: interpunkcja tez sie liczy?
Powrót do góry

Adan

Wysłany: 05-12-2001 23:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Interpunkcję możemy sobie odpuścić. Najbardziej mnie osobiście rażą błędy w wyrazach stosujacych się do podstawowych zasad ortografii. Tak jak napisałem wcześniej prosiłbym o ograniczanie, o ile to możliwe swoich wpisów do wyrażenia opini za lub przeciw, z w miarę krótkim uzasadnieniem. Uśmiech
Powrót do góry

Aravern
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 12-12-2001 15:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niektore bledy sa do przyjecia ale wiekszosc to tragedia!!! Po co sie wypowiadac na forum skoro nie potrafi sie pisac po polsku?
Powrót do góry

Ruginwaldus

Wpisy: 385

Wysłany: 12-12-2001 16:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście wszyscy pamiętają o tych, którzy nie są w stanie kontrolować ortografii? No i jestem przeciwny takiej formalnej cenzurze. Temat na forum to nie szkolne wypracowanie i wolę, żeby ktoś pisząc mógł skupić się na jak najlepszym oddaniu swojej myśli, a nie rozpraszał (jesli jest to dla niego wysiłkiem) na pobocznych względem dyskusji zagadnieniach. Zaznaczam, że sam prywatnie jestem językowym rygorystą, ale wchodząc do sieci jestem skłonny tolerować jej specyfikę.
No i obstaję jednak (Adan;)) za kwalifikacją polskich znaków i literówek jako błędów stricte ortograficznych.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Uwagi i propozycje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Ortografia na forum (Strona 1 z 2)

Skocz do: