Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo, Hobbit

Temat: Król Nazguli? (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lastiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 69

Wysłany: 07-01-2002 21:40    Temat wpisu: Król Nazguli? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

prawdziwy start tematu: 27.12.2001 (data z 2002 r. spowodowana konwersją starych wpisów do nowego engine forum) - elfy
---------------------------------------------------------
Czy ktos z was wie kim przed otzrymaniem pierścienia był Władca Angmaru ?
Powrót do góry

Neratin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 07-01-2002 21:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

'Those who used the Nine Rings became mighty in their day, kings, sorcerers, and warriors of old.'[S]
'It is said that among those whom he ensnared with the Nine Rings three were great lords of Númenórean race'.[S]

Wodz byl prawdopodobnie jednym z tej trojki, pewnie ksieciem ktorejs z kontynentalnych prowincji Númenóru, na przyklad Umbaru lub Vinyalondë...
Inne Upiory mogly pochodzic z posledniejszych rodow- Khamula nazywano Czarnym Easterlingiem, wiec moze byl jakims plemiennym wodzem.
Powrót do góry

Crane
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50

Wysłany: 07-01-2002 21:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uwaga, czytałem H,WP,S i Niedokończone Opowieści ale dosyć dawno więc proszę nie bić Uśmiech jak palne jakieś głupstwo.

Czy przypadkiem Kurhany i Wichrowy Czub to nie pozostałości po magicznym królestwie Angmar tudzież innych państewek które toczyły ze sobą wojny.
Powrót do góry

Watcher

Wpisy: 643

Kurhany były pozostałością po królestwie Cardolanu, ale upiory Kurhanów nie mają chyba NIC wspólnego z Nazgulami

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Neratin

Cytat:
Kurhany były pozostałością po królestwie Cardolanu, ale upiory Kurhanów nie mają chyba NIC wspólnego z Nazgulami

Mogly miec o tyle, ze zostaly obudzone przez Czarnoksieznika- i, byc moze, ich dzialania w WP byly inspirowane przez Nazgule.
AFAIR Tolkien raz zaprzeczyl temu, innym razem potwierdzil.
Powrót do góry

nameless

Wpisy: 256

Wysłany: 07-01-2002 21:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

a ja slyszalam, ze jak pisal wp, to na pocztątku nie wiedział dokładnie ile ma być upiorów pierścienia i ten w kurchanach też miał być czymś na wzór nazguli, ale ostatnecznie zerzygnował z tego
Powrót do góry

Neratin

Wysłany: 07-01-2002 21:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
a ja slyszalam, ze jak pisal wp, to na pocztątku nie wiedział dokładnie ile ma być upiorów pierścienia i ten w kurchanach też miał być czymś na wzór nazguli, ale ostatnecznie zerzygnował z tego

Z tego nic nie wynika... moglby napisac cokolwiek, a liczy sie i tak wersja opublikowana, nie?
Powrót do góry

Watcher

Wpisy: 643

Wysłany: 07-01-2002 21:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Cytat:

Z tego nic nie wynika... moglby napisac cokolwiek, a liczy sie i tak wersja opublikowana, nie?

Hehe, ta uwaga to miało być wyzwanie dla mnie? Z przymrużeniem oka Otwarcie drugiego frontu byłoby zabójcze dla morale moich oddziałów.
Swoją drogą, czy Król Angmaru (zakładając że był w to zamieszany) zniewolił duchy Dunedainów z Cardolanu mocą swego Pierścienia?

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Król Nazguli? (Strona 1 z 2)

Skocz do: