Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Kto psuje jakąś rzecz, żeby lepiej poznać jej istotę, ten zbacza ze ścieżek mądrości." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Najlepszy wiek do pierwszego zapoznania sie z WP (Strona 1 z 5)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaki jest najlepszy wiek do pierwszego zapoznania sie z WP
0-4 lata
1%
 1%  [ 2 ]
5-8 lat
4%
 4%  [ 5 ]
9-13 lat
51%
 51%  [ 53 ]
14-18 lat
35%
 35%  [ 37 ]
Ponad 18 lat
5%
 5%  [ 6 ]
Oddano głosów : 103

Autor Wiadomość
Natolin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 382

Wysłany: 09-09-2007 17:01    Temat wpisu: Najlepszy wiek do pierwszego zapoznania sie z WP Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaispirowała mnie ankieta o najlepszym wieku do zapoznania się z Hobbitem. Ja osobiście przeczytałem tą książkę w wieku 10 lat i nie wydaje mi się, że nie była dla mnie ani zatrudna, ani długa.
Powrót do góry

Esse
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18

Wysłany: 09-09-2007 17:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To czy jesteś gotowy/a do przecztania WP nie zależy od wieku, ale od stanu umysłuuuu....

przynajmniej ja tak sądzę Język

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 09-09-2007 17:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja przepraszam ale wydaje mi się, że lata 0 - 8 powinno się z ankiety wywalić.
poz
tal

RosaArvensis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106

Wysłany: 09-09-2007 18:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
poz
tal

Popieram. Nie sądzę, żeby rodzice w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" serwowali 4-letnim dzieciom WP. A może się mylę??
Myślę, że najlepszy wiek zaczyna się od 16 lat, ale jak ktoś przeczyta wcześniej to może później wrócić do tego (jak wraca się do "Małego Księcia" Śmiech ) i odkryć na nowo!
I tak najważniejsze jest to, czy się czyta z własnej nieprzymuszonej woli i czy naprawdę chce się poznać tę książkę, więc dobrze, że Władca nie jest jednak lekturą. Uśmiech

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 09-09-2007 18:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja pierwszy raz przeczytałem Władcę w wieku lat 9 albo 10. Ale muszę przyznać, że czytałem ją dla satysfakcji, "że przeczytałem", a nie dla wyłącznej porzyjemności. Po jakiś dwóch latach zwou się do tego zabrałem, ale po dwóch tomach skończyłem, bo jakoś nie mogłem sę zabrać do kolejnego zmiany wontku (i nawiasem mówiąc cieszę się z tego, bo tym lepiej czytało mi się Powrót Króla w te wakacje Śmiech ). No i po raz kolejny książkę przeczytałem w te wakacje, tj. w wieku lat 14. I muszę przyznać, że było to najbardziej owocne czytanie. Dlatego też zaznaczyłem w ankiecie 14 - 18 lat. Ale, jak to napisała Esse, zależy to od stanu umysłuuuu, tak więc, moim skromnym zdaniem, pytanie w ankiecie powinno brzmieć: "W jakim wieku byłeś w stanie najlepiej dostrzec piękno Władcy Pierścieni?" Ble Ble ;D . No, ale to tylko moje skromne zdanie, nie sugerujcie się nim. Super śmiech Jestem rozwalony
Powrót do góry

Seregon

Wpisy: 502

Wysłany: 09-09-2007 20:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie 14-18 lat. Wtedy jest się dostatecznie dojrzałym, by WP zrozumieć i by móc przeczytać zawarte w niej drastyczne sceny, a jednocześnie dostatecznie dziecinnym, by pokochać gatunek fantasy i zachwycić się nim "po dziecinnemu". Ja WP (chyba hę? ) przeczytałam w wieku 14 lat. Spox

Dziękuję Ci, Natolinie, za nowe ankiety. bukiet dla ciebie, dziękuję Uwielbiam je wypełniać... Zakręcony

Cytat:
lepiej się schowam, mnie tu wcale nie ma Ale w tym wieku dzieci także mogą się zapoznać z WP, to zależy tylko od dobrej woli rodziców. Ja jestem za zostawieniem opcji. oops, zawstydzenie

Natolin

Wpisy: 382

Wysłany: 10-09-2007 15:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):

poz
tal

A czemu rodzice nie mogą zapoznać takie dzieci z książką mówiąc przynajmniej, że coś takie w ogóle istnieje, puszczając film, czytając fragment itd. Ja sam opowiadałem mojemu 5-letniemu młodszemu bratu WP w skrócie i mu się to podobało.

Seregon napisał(a) (zobacz wpis):

Dziękuję Ci, Natolinie, za nowe ankiety. bukiet dla ciebie, dziękuję Uwielbiam je wypełniać... Zakręcony

Zapowiadam stworzenie następnych.
Powrót do góry

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 10-09-2007 15:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Natolin napisał(a) (zobacz wpis):

A czemu rodzice nie mogą zapoznać takie dzieci z książką mówiąc przynajmniej, że coś takie w ogóle istnieje, puszczając film, czytając fragment itd. Ja sam opowiadałem mojemu 5-letniemu młodszemu bratu WP w skrócie i mu się to podobało.

To mi przypomina mojego trzyletniego brata Super śmiech . Raz zobaczył kawałeczek filmu i od tamtego czasu uwieeeeelbia Władcę Pierścieni. Kiedy tylko usłyszy coś o Tolk-Folku, od razu "wadca pieścieni, wadca pieścieni?" Albo inny przykąłd: słuchałem sobie kedyś "Gondolin odkryty" i brat podsłuchał - od tamtej pory, od czasu do czasu podśpiewuje sobie "Gondooolin! Odkryyyty!" I jeszcze zarzuca mi, ze to ja fałszuje wszystko mi się pomieszało !
Jednak mimo wielkiego entuzjazmu mojego brata uważam, że 0 - 8 lat to trochę za mało na Władcę. W tym wieku można przerabiać z dzieckiem np.: Przygody Toma Bombadila albo Hobbita. Od ośmiu, moim zdaniem, można już zaczynać z Władcą. Ale właśnie - moim zdaniem - tak więc opcja w ankiecie jak najbardziej powinna zostać. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Najlepszy wiek do pierwszego zapoznania sie z WP (Strona 1 z 5)

Skocz do: