Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nie wiemy, co nam przyszłość objawi, ale powinniśmy wstąpić na ścieżkę, której wybór jest nieuchronny." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Twoja ulubiona książka Tolkiena (Strona 5 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaka jest twoja ulubiona książka Tolkiena
Władca Pierścieni
48%
 48%  [ 98 ]
Silmarillion
36%
 36%  [ 74 ]
rudy Dżil i jego pies
1%
 1%  [ 3 ]
Łazikanty
0%
 0%  [ 0 ]
Tom bombadil
0%
 0%  [ 0 ]
Kowal z podlesia Większego
1%
 1%  [ 3 ]
Listy
0%
 0%  [ 1 ]
Księga zaginionych opowieści
1%
 1%  [ 4 ]
Hobbit
6%
 6%  [ 14 ]
Niedokończone Opowieści
2%
 2%  [ 6 ]
Oddano głosów : 203

Autor Wiadomość
Vanima
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 70

Wysłany: 08-03-2008 21:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie Silmarillion. Dlatego, że Tolkien zawarł tam najwięcej informacji o swoim mitologicznym świecie jak również dlatego, iż jest duuużo ciekawych historii moich ulubionych bohaterów Uśmiech

Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 08-03-2008 21:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bezkonkurencyjnie Silmarillion, a dokładniej Quenta Silmarillion. Potrafi mnie zadziwić ilekroć do niej zajrzę. No i oczywiście jest Maitimo... Love

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Natolin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 382

Wysłany: 09-03-2008 17:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wahałem się między WP, a Silmarillionem, ale w końcu wybrałem Silma. Jest to moim zdaniem książka jedyna w swoim rodzaju i zawiera dużo ciekawych opowieści Jestem za Jestem za Jestem za . Nigdy nie znudzi mnie ta książka Uśmiech .
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1086
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 09-03-2008 18:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zastanawiałam się między Silmarillionem, a KZO (opis Gondolinu i Tevildo!), wybrałam Silmarillion. Można powiedzieć, że obie te pozycje to dwie rózne/zbliżone* (jak kto woli) wersje tego samego. Pserwa
Simarillion jednak jest skończonym dziełem, zawiera prawdopodobnie najnowszą wersję Legendarium Tolkiena (o ile Christopher czegoś nie pozmieniał Język ). Występują w nim bardzo ciekawe postaci, a otoczka polityczno-mitologiczna jest niezmiernie fascynująca. Koniec i kropka, "apoteozę" Silmarillionu napisałam w innym temacie. Z przymrużeniem oka

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr

Ostatnio zmieniony przez Sędziwojka dnia 09-03-2008 20:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Erazm
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 09-03-2008 19:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tolkien to przede wszystkim Władca Pierścieni. "Hobbit" też jest sympatyczny, a także wcześniejsze i późniejsze utwory (wydane pośmiertnie). I właśnie ta pośmiertność "najbardziej mi przeszkadza". "Silmarilion", "Księga Zaginionych Opowieści", itp. itd. to już nie jest "czysty JRR Tolkien". Za dużo tam "redakcji" i pracy osób drugich (Krzysiek Tolkien).

Cykada
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 12-03-2008 08:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bezapelacyjnie Silmarillion . Jest to książka, która urzekła mnie od pierwszego
czytania. Powieść magiczna o niebywałej sile oddziaływania na wyobraźnię. Tolkien stworzył świat pełen majestatu, czaru, magii. Uwielbiam historię powstania i upadku Gondolinu, miłości Berena i Luthien, fragment przedstawiający walkę Saurona z Felagundem na pieśni mocy. Uwielbiam to zdanie "Tak dopełnił swojej przysięgi król Finrond Felagund, najpiękniejszy i najbardziej kochany z potomków Finwego". I wiele jeszcze innych.Nie ma chyba w całej książce fragmentu, który były słaby, przynajmniej ja takiego nie znalazłam.
Powrót do góry

Mithrandir007
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 12-03-2008 17:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja się wybiję poza Silmarillionowiczów, wybrałam WP Super śmiech Na drugim miejscu mógłby być Hobbit i Niedokończone opowieści, a co do Silamrilliona... czytam.. Język
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają zasługuje na życie. Czy możesz ich im obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.
Powrót do góry

Feanor Noldor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 13-03-2008 18:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim umyśle rozegrała się walka o głos. Oczywiście między Silmarillionem i WP .Ostatecznie wygrał ten drugi, ponieważ bardziej podobało mi się to w jaki sposób został napisany. Podczas czytania Silma wydawało mi się, że to streszczenie. Może dlatego, że czytałem go na razie raz. Jednak najbardziej lubię narn i chin hurin dzieci hurina, niedokończonych opowieści nie czytałem.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Twoja ulubiona książka Tolkiena (Strona 5 z 8)

Skocz do: