Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu.... Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." , 

Temat: Twoja ulubiona książka Tolkiena (Strona 2 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaka jest twoja ulubiona książka Tolkiena
Władca Pierścieni
48%
 48%  [ 98 ]
Silmarillion
36%
 36%  [ 74 ]
rudy Dżil i jego pies
1%
 1%  [ 3 ]
Łazikanty
0%
 0%  [ 0 ]
Tom bombadil
0%
 0%  [ 0 ]
Kowal z podlesia Większego
1%
 1%  [ 3 ]
Listy
0%
 0%  [ 1 ]
Księga zaginionych opowieści
1%
 1%  [ 4 ]
Hobbit
6%
 6%  [ 14 ]
Niedokończone Opowieści
2%
 2%  [ 6 ]
Oddano głosów : 203

Autor Wiadomość
Radagast_red
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 27-02-2003 20:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ktos mi kiedys powiedzial ze czytac Silmarilon to jak czytac ksiazke telefoniczna, no moze niezupelni mial racje Pserwa ale cos w tym jest ze na kazdej stronie dochodza co rusz nowe nazwy osob i miejsc, dlatego ta ksiazka moze poczatkowo zniechecac, zle zaznaczylem ja jako moje ulubione dzielo gdyz jak juz sie przyzwyczajy do tego swiata i osadzi w jakis sposob akcje to mozna sie wczuc w niezwykla historie tego swiata. Podobaja mi sie tragiczne historie tam opisane pozatym ta ksiazka jest jak dlamnie troche mroczniejsza niz WP.
No a na marginesie ..ELfy rulez na calym froncie Super śmiech
Powrót do góry

Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 28-02-2003 13:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szkoda, ze w takich ankietach mozna oddawac tylko jeden glos, albo ze nie mozna dzielic go na czesci... Język
Zaznaczylam "Wladce.." - jest to dla mnie bezsprzecznie najwspanialsze i najwazniejsze dzielo w tworczosci Tolkieno. To WP najbardziej mna poruszyl, od niego wszystko sie zaczelo.
Nie przecze, ze Silmarillion tez jest genialnym, wciagajacym i zapierajacym dech w piersiach monumentalnym dzielem Uśmiech , ale moj literacki gust Elfik bez wahania oddaje pierwszenstwo WP. Śmiech

Z "mniejszych" utworow Tolkiena uwielbiam "Lisc, dzielo Niggle'a" (czemu go nie uwzgledniono? Zdziwienie ) oraz "Kowala z Polesia Wiekszego".
Uśmiech

Beir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 10-04-2003 20:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie zdecydowanie Silmarillion. Co prawda nie jest to najłatwiejsza książka ale za to moim zdaniem najpiękniej oddaje klimat Dawnych Dni. Była to pierwsza książka Tolkiena jaką przeczytałem i widać wyszło mi to na dobre, czasem sam się nad tym zastanawiam jak widzę jak ogromna ilość ludzi porzuca ją po pierwszych 10, 50, czasem 90 stronach. Fakt początkowo czyta się trochę trudno (pierwsze prawdziwe dialogi pojawiają się chyba dopiero koło 150 str) ale świetna muszę kiedyś powtórzyć wyprawę w Dawne Dni.
Powrót do góry

Runya
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 10-04-2003 21:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja sie strasznie biłam ze sobą pomiędzy WP i Silem... hmmmm... Wybrałam jednak WP, mam do niego większy sentyment.
A Silmarillion - zauroczył mnie opowiedzianymi historiami, ich treścią, ale jednocześnie czułam się "przywalona" ilością nazw, imion.
Niewątpliwie jestem pod wielkim wrażeniem Sila, ale czuję że muszę jeszcze do niego wrócić, żeby w pełni docenić to dzieło Uśmiech

Runya Elfik

Ithil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 02-05-2003 20:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zastanawiałam się i wybrałam WP . Chociaż bardzo lubię wracać do ,,Rudego Dżila'' i ,,Kowala'' ,a Silma jest tak strasznie bogatę w treść ,że aż miło Miłość
Podzielam zdanie,że S trzeba przeczytać kilka razy,żeby dokładnie wszystko pojąć. Tom Bombadil
Gdyby mi ktoś kazał wybrać tylko jedną książkę Tolkiena ,którą mogłabym zabrać na przysłowiową bezludną wyspę to byłby to bez wątpienia Silmarillion. Serduszka

On mówi,że jest barankiem-
Lecz wiemy ,że to jest NOCHAL!
Powrót do góry

Toloth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 80
Nieobecny(a): Mała przerwa od forumowania - do nadejścia chłodniejszych dni. Pozdrawiam

Wysłany: 23-11-2003 16:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wybrałem Sila. Dlaczego? Może dlatego, że jest tak trochę dalej od tych wszystkich wydarzeń niż WP czy H. Bierze te historie szerszym łukiem, bardziej pod kątem historycznym. Ale z kolei "Niedokończone Opowieści" są jeszcze bliższą analizą wydarzeń niż WP w niektórych momentach. Chociaż tak naprawdę to wszystkie dzieła Mistrza są genialne i gdyby któregoś nie było, to pozostałaby jakaś luka. Jak by można głosować na wszystko to by było fajnie, tylko, że nic by z tego nie wyszło dla ankiety Uśmiech .

Ostatnio zmieniony przez Toloth dnia 23-11-2003 20:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Jok
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 90

Wysłany: 23-11-2003 16:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moim skromnym zdaniem wszystkie ale jesli mialbym wybierac to Sil jako ze od zarania wiekow interesuje mnie mitologia oraz historie ras a czas czym starszy tym leprzy(zadaje sobie np glupie pytania w stylu co bylo przed Eru albo z kad sie wziely skrzydlate bestie)

Ireth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 23-11-2003 18:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam mały dylemt między Sillem a Hobbitem (wiem, że to dziwne Z przymrużeniem oka ). Sill bardzo mi się podoba, ponieważ opisiju on świat od zarania dziejów, a to według mnie jest bardzo interesujące.
W Hobbicie podoba mi się humor z jakim on jest napisany.

No ale i tak zagłosowałam na Silla Język

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Twoja ulubiona książka Tolkiena (Strona 2 z 8)

Skocz do: