Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Ktora scene lub opowiesc z Silmarillion lubicie najbardziej? (Strona 10 z 11)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nutriasobolowa
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 254

Wysłany: 16-02-2013 20:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Michael napisał(a) (zobacz wpis):
Jeszcze ja! Śmiech

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

O nie, jeszcze się z parę osób znajdzie, zapomniałaś o Geirve i mojej skromnej osobie. Ble Ble ;D

A to mnie pozytywnie zaskoczyliście Z przymrużeniem oka .

Żeby nie było offtopu, do ulubionych dopisuję jeszcze wędrówkę Quendich do Amanu Jestem za .

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Thirdiwena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42
Nieobecny(a): "Czekam na dopełnienie sie dni"

Wysłany: 08-04-2013 16:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Że się okaże mało oryginalna, to wiem... Tiaaaa , ale co tam? wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
- całe losy Berena i Luth- najdoskonalsza miłość, o jakiej czytałam Love
- pojedynek Fingolfina z Melkorem alias Morgoth- bo ja kocham Fingusia. Za co? Bo jest... ( bo on żyje!!! UWAGA, UWAGA !!! UWAGA, UWAGA !!! UWAGA, UWAGA !!! )

Może było i coś jeszcze nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj , ale tak na szybko to sobie nie przypomnę. Te dwa wryły mi się w pamięć, ponieważ ryczałam na nich jak bober. Zresztą- dopiero pierwszy raz przeczytałam Silmarillion, co wy ode mnie chcecie? niewinne dziecko, początkujący

http://namiestnik-faraeofanfiction.blogspot.com/
Powrót do góry

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 08-04-2013 21:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uwielbiam fragmenty o Melkorze z Ainulindalë. Jest ich tak niewiele, ale wydają mi się niezwykle piękne. Zwłaszcza to jedno zdanie o tym, że Melkor spędzał wiele czasu w samotności i narodziły się w jego umyśle myśli odmienne od myśli innych Valarów. Podziwiam tę postać, podziwiam go za to, że miał odwagę być odmiennym, nie podążać za tłumem, ale pokazać się prawdziwym, za to umiłowanie wolności i początkową pasję tworzenia.

Historia Luthien i Berena również mi się podoba, a zwłaszcza wyprawa po silmaril, szczególnie fragmenty z Morgothem i Sauronem, a z tym drugim zwłaszcza w postaci węża, bo ja lubię węże, a, nie czarujmy się, w całej twórczości za wiele ich nie uświadczymy. smutna rezygnacja Oh nie!

Lubię też fragment z Maglorem wyrzucającym silmaril do morza, jest bardzo piękny i klimatyczny w swym tragizmie.
Powrót do góry

Ainulindale
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 15-07-2014 09:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak się można domyślić lubię rozdział "Ainulindalë" , jednak mój ulubiony fragment to ten w którym akcja dzieje się na Wyspie Wilkołaków np. walka na piosenki Uśmiech czy pojedynek Hauna z Sauronem Okosaur .
Powrót do góry

Mablung
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 27-02-2015 14:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jednym z moich ulubionych fragmentów jest opis Nirnaeth Arnoediad a szczególnie ta scena:

Cytat:
W pewnej wszakże chwili wielki krzyk wzbił się ku niebu i z południowym wiatrem niósł się od doliny do doliny; to elfy i ludzie krzyczeli ze zdumienia i radości, bo Turgon, nie wzywany i nie oczekiwany, otworzył tajemną bramę Gondolinu i wyszedł na czele dziesięciu tysięcy wojowników w błyszczących zbrojach, z długimi mieczami; włócznie w ich ręku wyglądały jak las.
Gdy Fingon usłyszał głos wielkiej trąby swego brata Turgona, cień rozproszył się i król w uniesieniu zawołał:
- Utulie'n aure! Aiya Eldalie ar Atanatari, utulie'n aure! Nadszedł dzień! Spójrz, ludu Eldarów, spojrzyjcie, Ojcowie Ludzi, nadszedł dzień!

Rhunadan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 26-03-2016 10:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ulubione sceny to przysięga Feänora, przygody Turina oraz sceny bitew.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 26-03-2016 13:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rhunadan napisał(a) (zobacz wpis):
Ulubione sceny to przysięga Feänora, przygody Turina oraz sceny bitew.

Szkoda, ze w oficjalnej wersji jest tak skrócona i pozbawiona tekstu samej przysięgi. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Rhunadan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 26-03-2016 14:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No cóż lepsze to niż nic. A po za tym mam niedokończone opowieści, gdzie mam bardziej szczegółową historię Turina, a przysięgę Feänora mam w telefonie. Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następna

Temat: Ktora scene lub opowiesc z Silmarillion lubicie najbardziej? (Strona 10 z 11)

Skocz do: