Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"To bardzo długa historia. Gdybym chciał opowiedzieć ci wszystko, siedzielibyśmy tutaj dopóty, póki wiosna nie zamieniłaby się w zimę." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni

Temat: Twoje ulubione obrazy inspirowane twórczością Tolkiena (Strona 94 z 95)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 93, 94, 95  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3836

Wysłany: 05-08-2017 14:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie niezmiennie zachwycają prace Kukanovej, zarówno pokazujące pozytywne, jak i negatywne postaci i wydarzenia. Dwie najnowsze:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

http://ekukanova.deviantart.com/art/The-Temple-of-Melkor-696519036

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

http://ekukanova.deviantart.com/art/The-Temple-of-Melkor-2-696521433

I coś z innej bajki - Maglor, Maedhros i Fingon autorstwa ElfinFen:

https://vk.com/elfinfen_art?z=photo-136606616_456239171%2Falbum-1366066 16_00%2Frev
https://elfinfen.tumblr.com/

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1066
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 06-08-2017 22:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Świetny ten pierwszy Sauron z maską! Love Piękny dół twarzy, pierścienie, bransoleta i maska. Chociaż na pierwszy rzut oka myślałam, że to Melko, te ciemne włosy... (Annatar = jasne loki w mojej wyobraźni, jedynie z wyjątkiem Gorthaura Gerwella). Z przymrużeniem oka

Zaś M & M & F to niestety kopiuj-wklej, grrrr. Ratujcie bo go pobiję

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Saundarya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 82

Wysłany: 06-01-2018 00:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam nadzieję, że jeszcze ich tu nie było, chociaż mam niejasne przeczucie, że przynajmniej na jedną z tych ilustracji gdzieś już natrafiłam...

Proszę wybaczcie, jeżeli pomylę się przy typowaniu postaci, ale obrazki odnalazłam na stronie z chińskimi znaczkami, których nie potrafię rozszyfrować, a niestety nie wszystkie postacie były dodatkowo podpisane w języku angielskim.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5795

Wysłany: 06-01-2018 10:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A czemu zaskakuje cie ciemnowłosowatość Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Miriel i Nienny? Miriel z tego co pamiętam była, jak większość Noldorów ciemnowłosa. Co do Nienny, to mogła przybierać postać jaką chciała. Ogólnie ideałem urody dla Tolkiena były ciemne włosy i jasne oczy. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

A tak ogólnie Nienna i Nerdanela bardzo mi się podobają. Miriel mniej, podobnie mniej konie w pierwszym obrazku zawierającym Maedhrosa i Fingona.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Saundarya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 82

Wysłany: 06-01-2018 14:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Otóż właśnie nie. Miriel, w odróżnieniu od większości Noldorów, miała włosy koloru określanego jako ,,srebrny". I tak też pojawia się na większości artów Z przymrużeniem oka.
Przykładowo na tym (moim zdaniem pięknym, swoją drogą):

Natomiast co do Nienny masz rację. Po prostu przyzwyczaiłam się, że osoby portretujące ją zwykle wybierały jasne kolory włosów Uśmiech.

P.S. Art wzięty stąd:
http://theqissus.tumblr.com/post/164888872614/the-silmarillion-king-fin we-miriel

Everything a wish for the night"

Nightwish - Dead Boy's Poem
Powrót do góry

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wpisy: 660

Wysłany: 06-01-2018 14:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Saundarya napisał(a) (zobacz wpis):
Otóż właśnie nie. Miriel, w odróżnieniu od większości Noldorów, miała włosy koloru określanego jako ,,srebrny". I tak też pojawia się na większości artów Z przymrużeniem oka.

Tutaj w przeciwieństwie do @M.L.-a Język zgadzam się z @Saundarya, gdyż mamy taki oto na szybko znaleziony dowód ;

Morgoth's Ring, HoME Vol 10, Part 3, Chapter 6, Of the Silmarils and the Darkening of Valinor napisał(a):
Silver was her hair and dark were her eyes, but her hands were more skilled to fineness than any hands even of the Noldor. By her was the craft of needles devised; and were but one fragment of the broideries of Míriel to be seen in Middle-earth it would be held dearer than a king's realm, for the richness of her devices and the fire of their colours were as manifold and as bright as the glory of leaf and flower and wing in the fields of Yavanna.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3836

Wysłany: 06-01-2018 15:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Świetne ujęcie sceny z odejściem Míriel Love
Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
Świetny ten pierwszy Sauron z maską! Love Piękny dół twarzy, pierścienie, bransoleta i maska. Chociaż na pierwszy rzut oka myślałam, że to Melko, te ciemne włosy... (Annatar = jasne loki w mojej wyobraźni, jedynie z wyjątkiem Gorthaura Gerwella). Z przymrużeniem oka

Jak na moje oko, to on jest złotowłosy, tylko pod maską w cieniu włosy wyglądają na ciemne. Co potwierdza inny portret Mairona Kukanowej:

https://ekukanova.deviantart.com/art/Mairon-703587197

5. Erm...czy to jest ciemnowłosa Miriel?

Raczej Anairë, sądząc po dzieciach na portrecie. Oni tam generalnie kanon mają obcykany, jak już się biorą za ilustracje z Silma.

Ten król też wart uwagi. Co ciekawe, mi się ta strona sama tłumaczy w Chrome (musiałam na niej już kiedyś być (to na pewno) i włączyć tłumaczenie, choć nie pamiętam) i podpis brzmi "Witajcie mojego króla", a wg komentarzy to Fingon:

http://moimq.lofter.com/post/1d018d79_10f3e3cc

A co do Nienny - to wszystkie, które widziałam dotąd były ciemnowłose.

Míriel ma srebrne włosy Telerich po przodkach Z przymrużeniem oka i już to gdzieś tu dyskutowaliśmy parokrotnie czy to możliwe, że Míriel pochodziła z Telerich albo któreś z jej rodziców. Ciekawe czy to "than any hands even of the Noldor" oznacza, że była zdolniejsza nawet od Noldorów, czy nawet wśród Noldorów? To z cytatu podanego wyżej. Tak czy inaczej wg JRRT była srebrnowłosa, ciemnooka, szybko mówiąca i uparta Uśmiech Saurona ;D

Na koniec zimowo - Rosjanie i cosplay, uchwycony pięknie jak obraz Love

Lúthien. Pieśń zimy
https://fealin-meril.deviantart.com/art/Luthien-The-song-of-winter-7182 07858

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 06-01-2018 20:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5795

Wysłany: 06-01-2018 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Otóż właśnie nie. Miriel, w odróżnieniu od większości Noldorów, miała włosy koloru określanego jako ,,srebrny".

Stupid me. wal głową w ścianę Masz oczywiście rację. Skleroza nie boli. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech To nie zmienia faktu, że obraz mi się podoba.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 93, 94, 95  Następna

Temat: Twoje ulubione obrazy inspirowane twórczością Tolkiena (Strona 94 z 95)

Skocz do: