Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Twoje ulubione obrazy inspirowane twórczością Tolkiena (Strona 2 z 94)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 92, 93, 94  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 21-06-2004 14:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ilustratorzy z ksiazek stworzyli piekne wizje, ale mi sie najbradziej podobaja grafiki Jenny Dolfen - jej galeria na Epilogue (Silmarillion, Martin, D&D). Kazda grafika jest opisana. Sa tez nawiazania do fanfiction.

Moje ulubione to "The Coming of Fingolfin" - Fingolfin prowadzacy swoj hufiec o pierwszym wschodzie słońca Miłość, Zakochanie juz nie potrafie go sobie inaczej wyobrazic Śmiech oraz Fingon, "Nirnaeth Arnoediad - Unnumbered Tears" Spazmy
Dalej - portret rodziny Fëanora, bliźniacy Amrod i Amras, Maglor nad rannym Maedhrosem - "Forgive me, my brother" i Maglor po wyrzuceniu Silmarila... Z reszta, tam w zasadzie nie ma grafiki, ktora mi sie nie podoba.

chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki

Jenny ma tez galerie na Elfwood, jenak nie pod swoim nazwiskiem, nie moge teraz jej wyszukac. Kilka grafik sie rozni (chyba jest ich wiecej) i na Elfwood sa wieksze obrazki! Spox

Edit - mam, Goldseven na Elfwood Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 30-12-2004 16:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kilka portretow, ktorych autorem jest Justin Sweet: Galadriela, Eowina, Gimli, Boromir i rewelacyjny Saruman. Jestem za

Powrót do góry

Balduran
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Breathing Water

Wysłany: 12-01-2005 15:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie króluje Ted Nasmith z małym wyjątkiem- bardziej podoba mi się sposó w jaki Alan Lee przedstawił Orthank i Enty, i Nasmith'owe Imladris też jakoś mi nie podeszło (Tak samo jak jego Nazgule)
Ale ogólnie robi świetne ilustracje

W załącznikach wpaliłem kilka ulubionych ilustracji Nasmitha

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 21-01-2005 02:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szukalam, szukalam, w koncu do autorki napisalam i mam Z przymrużeniem oka Kto czytal Aiglos II, ten zna owa ilustracje, Kto nie czytal, niech zaluje Ble Ble ;D

Kuzyni Ivanneth Love Bohaterowie Krok w krok. Uwielbiam te ilustracje Jestem za
Do tego przezabawne Seven Little Fëanorians Pserwa (aczkolwiek, jak sama autorka zaznacza, ilustracji nie nalezy traktowac powaznie, bo nigdy dzieci elfow nie przychodzily tak szybko po sobie Z przymrużeniem oka ).

Wszystkie obrazki na stronie Ivanneth sa wieksze, niz sie wyswietlaja i calosc poczatkowo sie dlugo laduje, bo zamiast miniaturek sciagaja sie od razu duze obrazki, tylko scisniete do pseudo wersji mini wszystko mi się pomieszało

Na stronie Ivanneth jest tez sportretowany Fëanor - portret znany nam z okladki Aiglos - i cala jego rodzina.
Poniewaz zamieszczony tam Maglor jest zeskanowany w gorszej jakosci, niz kiedys napotkany na 'pirackiej' stronie proponuje go na niej wlasnie obejrzec - portrety na chronarda.ru. Jestem rozwalony

Z zupelnie innej bajki - Eowyn and the Witch King. Sama Eowyn srednio wyszla, ale wierzchowiec nazgula mi sie baaardzo podoba Jestem za

Powrót do góry

Feawen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 26-04-2005 12:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo prawdopodobne, że nie będę zbyt orginalna... Wymienię więc nazwiska: Allan Lee, Eszmann, J. Howe, Nasmith. Czsem jednak bardzo fajne bywają fan arty, więc chyba reguły tytaj nie będzie kolejne zwierzątko forumowe

Darowanemu koniowi nie zaglada się w zęby. SPYTAJ TROJAN!!!
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 27-04-2005 01:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Polecam ponowny rzut okiem na strone Ivanneth - nowy portret Fingona i subtelny Finrod Love
Dociekliwi doszukaja sie wiecej nowosci lepiej się schowam, mnie tu wcale nie ma laznie feanorianskie itp. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Miłość, Zakochanie Co złego to nie ja ;D

Przypadkiem trafilam na 2 piekne portrety zaplatane pomiedzy manga i roznosciami - Nienor oraz Turin.
Moze Ty Anonymous znasz ich auotora?

Powrót do góry

Elring

Wpisy: 284

Wysłany: 27-04-2005 11:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hathor - Ty to zawsze podajesz najfajniejsze linki! chwała wam, chylę czoła, dzięki Love
Ja jakoś nigdy przedtem nie trafiłam na stronę Ivanneth... Nacudniejsze są te grafiki, na których jest Michał Anioł i Silmarillion w jednym - czego chcieć więcej? I jak tu tych Feanorian nie kochać, nawet jak palą statki i mordują się nawzajem?! Love Elfik
Powrót do góry

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 30-04-2005 10:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie rysunki (zreszta ff też) Ivanneth to prawdziwe objawienie - na dzień dzisiejszy to najbliższa moim wyobrażeniom wizja elfów Love Technika idealnie pasuje do tematu - te szkice w stylu starych mistrzów, miękka kreska, światłocień, świetnie uchwycony charakter postaci, no i te nieziemskie oczy.. Po prostu genialne, uwielbiam takie rysowanie, a do tego są to elfy, i to Noldorowie Love chwała wam, chylę czoła, dzięki

Najbardziej podobają mi się portrety Feanora, Curufina i Fingona.

Natomiast kiedy moja siostra zobaczyła rysunkowego Celegorma (a co to za pięęęękny pan? robienie pieknych oczek ) musiałam jej streścić jego dzieje w Silmarillionie (jak by nie patrzeć, sukces tolkienistyczny hurrra!! impreza!! szampan!! ) - Celegorm miał być wyjatkowo piękny, tak więc rysunek należy uznać za udany (można by powiedzieć, że jego 'udaność' stwierdzono empirycznie Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! )

Natomiast nie trafia w moje wyobrażenia Finrod, imo powinien być bardziej subtelny, bardziej w stylu Fingona, tylko z blond włosami.. No ale w końcu każdy ma własną wizję Uśmiech

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 92, 93, 94  Następna

Temat: Twoje ulubione obrazy inspirowane twórczością Tolkiena (Strona 2 z 94)

Skocz do: