Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Ktoś musi ciągnąć dalej zaczęty wątek." Bilbo, Władca Pierścieni

Temat: Twoje ulubione obrazy inspirowane twórczością Tolkiena (Strona 3 z 94)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 92, 93, 94  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 30-04-2005 11:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Super, byle ten wizerunek zapadl Twojej siostrze w pamiec i siegnela po ksiazke Elfik

Mi sie Finrod bardzo podoba Jestem za A Fingon - najbardziej na obrazku z Maitimo. Na nowym portrecie jest to raczej Fingon 'nastolatek', ten ktory dopiero co przybyl na dwor Fëanára. Mysle, ze jak dorosnie bedzie mniej delikatnie wygladal Elfik

Celegorm Ivanneth to najpiekniejszy Celegorm, jakiego widzialam do tej pory. Miłość, Zakochanie I najbardziej do mnie przemawia tlumaczenie jego koloru wlosow. IMHO Celegorm wypada tez najlepiej i - mimo wlasciwej Turkafinwë budowy - najdelikatniej sposrod do tej pory sportretowanych kuzynow w lazniach Śmiech

Elring napisał(a) (zobacz wpis):
I jak tu tych Feanorian nie kochać, nawet jak palą statki i mordują się nawzajem?! Love Elfik

Ah, bo oni tylko tak niechcacy, naprawde! To wszystko wina tego niedobrego Tolk... Ekhm. Tego niedobrego Melkora Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 06-05-2005 22:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kolejna porcja grafik - tym razem Maria Filatova. Posiada gelerie na Elfwood oraz wlasna strone.

Elfwood sie szybko laduje, jednak jest tam tylko odrobina z calego dorobku Marii. IMHO najlepsze tutaj: Nelyo (Maedhros), Angaráto (Angrod), Aikanaro (Aegnor), Amarië, Atarinkë (Curufin), Curufin raz jeszcze, Finarfin i Fingolfin, Maedhros. Najlepiej zobaczcie calosc, bo Maria maluje nie tylko Quendich, ale i Valarow oraz inne istoty zamieszkujace Arde Jestem za

Poniewaz strona Marii sie laduje latami, zalaczam kilka obrazkow, ktorych nie ma na Elfwood, a sa warte wzmianki.
Ostatecznie 20 sztuk Elfik
Cierpliwym polecam zwiedzenie strony Filatovej, min. wiecej Fingona i Maedhrosa, sporo portretow Arakáno
- zapomnianego syna Fingolfina i wiele wiecej, do Valarow i ludzi jeszcze nie zajrzalam, tylu Eldarow tam jest Love

[Kto nie zna rosyjskiego lub tak jak ja zapomnial co sie naumial -> zorientujecie sie gdzie klikac, bo po najechaniu mysza na link pojawi sie nazwa w pasku przegladarki, a pliki sa nazwane zrozumiale - eldar.htm itp. Spox ]

Edit #1 Dodatkowe zalaczniki i opisy do uroczystosci w Valinorze i przekazania korony Fingolfinowi:
Maria Filatova - Valinor napisał(a):
На переднем плане: Лалвэн и Майтимо.
Cлева: Ангарато, Айканаро, Финдекано.
Cправа: невеста Атаринкэ и он сам, Анайрэ и Аракано

Czyli: pierwszy plan - Lalwen i Mitimo; z lewej - Angaráto, Aikanaro, Findekáno; z prawej - Atarinkë z zona, Anairë z Arakáno. [Imiona w Quenyi, zgubilam kilka akcentow, na pewno w Aikanaro brakuje 'á', tylko nie pamietam ktorego Z przymrużeniem oka ]
Maria Filatova - Kingship napisał(a):
Присяга Маэдроса Финголфину:
На первом плане: Финголфин и Маэдрос.
Сзади, слева направо: Финрод, Тургон с Идриль, Галадриэль, Ородрет, Аэгнор, Ангрод, Фингон, Арэдэль, Келебримбо& #1088;, Келегорм, Куруфин, Маглор, Амрос, Амрод (наверное), Карантир.

Czyli: pierwszy plan - Fingolfin i Maedhros; w tle od lewej do prawej - Finrod, Turgon z Idril, Galadriel, Orodreth, Aegnor, Angrod, Fingon, Aredhel, Celebrimbor, Celegorm, Curufin, Maglor, Amras, Amrod (???), Caranthir.
['наверное' = ?]

Jaj, przypomnialam sobie rosyjskie literki Elfik No, ale gdyby to byl tekst calkiem neiznany, to by bylo gorzej, imion sie latwo domyslic Jestem rozwalony

Edit #2 - UWAGA, UWAGA !!! dokonalam odkrycia w ksiedze gosci Filatovej Pserwa - oto konto na DA, jeszcze wiecej fantastycznych grafik i tych z jej strony i nowszych Miłość, Zakochanie
Wbrew pozorom DA nie dziala wcale powalajaco szybko, ale o wiele sprawniej niz strona rosyjska. Pelny obraz dopiero za 2 kliknieciem!

Powrót do góry

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 07-05-2005 20:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo mi się podobają portrety pojedyńczych postaci Jestem za. Elfowie nie wyglądają tutaj jak androgyniczne stwory Girl 2, lecz mają w oczach to światło i mądrość wielu lat. Rysunki, chociaż dość oszczędne, jednak do mnie przemawiają. Spox
Natomiast portrety dwóch i więcej osób oraz sceny zbiorowe niezbyt mi przypadły do gustu. Postacie i sceny wydają mi się pozbawione klimatu i charakteru. Tutaj oszczędność kreski i cieniowania działa wyraźnie na niekorzyść. Chciałoby się (a przynajmniej ja bym chciała), żeby autorka popracowała nad wyrazem twarzy, indywidualnymi cechami bohaterów, ich charakterem przejawiającym się w spojrzeniu, geście, postawie.
Chociaż bardziej się rozpisałam o tym, co mi się mniej podobało, to ogólne wrażenie jest całkiem-całkiem pozytywne.
Powrót do góry

Glorfeadel Moriquendi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 12-06-2005 12:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo mi się podobają krajobrazy i ilustracje przedstawiające potęgę natury ( Śmiech ) w wykonaniu Ted'a Nasmith'a (Luthien tańcząca w poświacie w ciemnym lesie, błyszczący w słońcu szczyt Oiolosse - ci, którzy znają "Silmarillion" wyd. Amber wiedzą o co chodzi Z przymrużeniem oka ). Trzeba jednak przyznać, że nie za bardzo wychodzą Nasmithowi postaci. Tutaj numerem jeden jest dla mnie K.Chmiel i jej obraz przedstawiajacy Fingona ratującego Maedhrosa z Thangorodrimu. Cudo.

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 11-12-2005 14:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeju jak trudno tu założyć nowy temat Uśmiech Właśnie kompletowałem swoje zbiory grafik tolkienowskich i pomyślałem, że przydałby sie taki temat na forum. A tu zonk. Już istnieje sobie w kącie zapomniany przez wszystkich Smutek . No trudno... Skoro nie moge założyć nowego tematu, to przynajmniej się w tym wypowiem Uśmiech .

U mnie bezwzględnie i niezmiennie pierwsze miejsce zajmuje John Howe Love. Maluje realistycznie i szczegółowo, a jednocześnie uchwytuje ruch. Świetnie wychodzą mu zwłaszcza sceny pojedynków Jestem za . Balrog i Gandlaf, Fingolfin ( co z tego że blond? ) i Morgoth.
Pięknie, znaczy się przerażająco wyglądją stwory: latające wierzchowce Nazguli, Balrogowie, Smoki, ungolianta itd.
Jedynym minusem jak u niego zauważyłem to że Hobbici wyglądają zbyt dziecięco, a Krasnoludowie zbyt przypominają Wikingów.

Natomiast moim najlepszym obrazem, the best of the best jest pojedynek Eowiny z CZarnoksiężnikiem na polach Pellenoru. http://www.cs.virginia.edu/~dbi9m/fantasy/dreamverses/rings/howe/02/pHo we12.jpg Po prostu mnie urzekło Love ta ekspresja i w ogóle

Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 15-12-2005 01:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie widziałem dotychczas tego obrazu - i muszę przyznać, że mnie pogięło po rzuceniu myszą pod zamieszczony sznurek Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! Jestem rozwalony
Pierwsze skojarzenie- skąd Eowina zdążyła wytrzasnąć kieckę, żeby się w nią szybko przebrać? Super śmiech
Drugie: wierzchowiec Wiczkinga wygląda jak skrzyżowanie smoka z czerwiem (łeb) z Diuny Język
Trzecie: Eowina jest tak pogięta, że nie ma szans z tej pozycji "obciąć łba jednym uderzeniem", jak w książce czytamy. Albo ogon (nb. bestia też jest nieźle pogięta Pserwa ), albo sama się pokaleczy Jestem rozwalony
Czwarte: pole walki wygląda jak łąka na majówce Jestem rozwalony -żadnych nieboszczyków, połamanych kopii... dopiero jak się obrazek powiększy, to okazuje się, że to, co braliśmy na początku za kopki sianka, to jeźdźcy na konikach wszystko mi się pomieszało
Piąte: Howe nigdy chyba nie jeździł konno... zauważcie, jak Wiczking trzyma lejce: pętla oplata nadgarstek. Jedno szarpnięcie łbem bestii i spada z siodła. Praw fizyki nie da się ominąć (ani hippiki tesh Jestem rozwalony ). Chyba, że się mylę i to takie specjalne wykończenie rękawiczki... hmmmm...
Dzięki za linka, od czasu znalezienia "they taking the hobbits to Isengard" w Humorze Tolkienowskim Elfik jeszcze się tak nie uśmiałem... Uśmiech Saurona ;D

Powrót do góry

Slawin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 123

Wysłany: 15-12-2005 18:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak na moje oko to tylko takie wykończenie rękawicy. Osobiście też bardzo lubię Howego. Jego obrazy mają w sobie coś takiego bajkowego. Wydają się być nieco zamglone, rozmyte... I kilka moich ulubionych ilustracji. Każda ma w sobie to coś, co przyciągnęło moją uwagę... Uśmiech
http://img-fan.theonering.net/rolozo/images/howe/gandalf.jpg
http://anke.edoras-art.de/cgi-bin/lotr4.pl?file=funeral_boat.jpg
http://anke.edoras-art.de/cgi-bin/leithian.pl?file=hirilorn.jpg
http://www.tolkien.com.pl/kasiopea/obrazki/Parth%20Galen.jpg
http://www.tednasmith.com/lotr2/TN-The_Riders_of_Rohan.jpg

Czasem się zastanawiam jak by wyglądał film rysunkowy, przy którym połączyli by siły wszyscy ci wspaniali ilustratorzy... Oczywiście zakładając, że udałoby im się pójść na kompromis Język

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 24-02-2006 17:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj niechcacy natknelam sie na ciekawe portrety Ambarussa, wykonane przez Amir.

Szczegolnie pierwszy mi sie podoba - szkic Love i wersja kolorowa Elfik Mina Amrasa rozni sie na nich (Amras jest po prawej). I kolejny obrazek z Ambarussa. Amras z jasniejszymi wlosami i Amrod z ciemniejszymi. Jestem za

Uwaga, ostrzegam przed reszta jej galerii na stronie domowej - duzo tresci homoerotycznych. Na dA jest mniej takich grafik, ponadto bez logowania lub zalogowani z odpowiednimi ustawieniami nie zobaczycie tych obrazkow, wiec mozecie smialo ogladac (tresci oznaczone jako mature sa filtrowane). Spox

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 92, 93, 94  Następna

Temat: Twoje ulubione obrazy inspirowane twórczością Tolkiena (Strona 3 z 94)

Skocz do: