Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? (Strona 8 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vanima
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 70

Wysłany: 11-01-2008 12:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Roxanne napisał(a):
Thorin Dębowa Tarcza!!! Od samego początku wydawał mi się zarozumiałym, grubym krasnoludem

A ja właśnie lubię go dlatego, że zrozumiał (co prawda pod koniec swego życia, ale lepiej późno niż wcale), że właśnie taki był- zarozumiały.
Ale teraz na temat z Sila nie lubiłam Glaurunga wściekły za zło które wyrządził dzieciom Hurina oraz Celegorma za jego niecne zamiary wobec Luthien.
Natomiast z Władcy Pierścieni nie lubię Denethora Nic nowego za jego postawę wobec Faramira. A za głupotę nie cierpię również Ar-Pharazona.

Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 11-01-2008 19:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dobre pytanie. Nie mogę powiedzieć, że kogokolwiek z książek Tolkiena "nie lubię" czy wręcz "nienawidzę", poza Grimą. Nie wiem dlaczego, bo można znaleźć paskudniejszych łotrów od niego. Po prostu jego chciwość i kłamliwość są dla mnie wręcz odpychające.
Nie przepadam też za Feanorem, bo rzeczywiście był przesadnie dumny (nie mam nic przeciwko dumie, ale też i umiarowi), jednak w jego synach, może to za sprawą opowiadań Kasiopei, dosłownie się zakochałam.
Z czarnych charakterów najbardziej chyba lubię... Oko Saurona. Jego opis zawsze jakoś do mnie trafiał (z braku innej wersji Silmarillionu muszę przytoczyć oryginalną, chociaż Tolkien użył tu trudnych słów, które ciężko zrozumieć bez słownika):
Cytat:
he dwelt there [in Barad-dur]dark and silent, until he wrought himself a new guise, an image of malice and hatred made visible; and the Eye of Sauron the Terrible few could endure.

To było po prostu cudownie odpychające.
Lubię też Golluma, jeśli moża go nazwać czarnym charakterem, za jego nieśmiertelne "my precioussssss".

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 18-01-2008 23:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kogo lubię najmniej? Melkora Jestem rozwalony. Serio. (w końcu można go potraktować jako czarny chrakter? Język) Od początku mnie odpychał. Upadły Vala, który umiał tylko niszczyć oraz czynić zło. Za zniszczenie Laurelinu i Telperionu, za nienawiść do Ardy i do Dzieci Iluvatara, a nawet do wszelkiego stworzenia. Za całokształt.
Paradoksalnie "bardziej" wolę Saurona, chociaż można powiedzieć, ze był jeszcze bardziej przebiegły niż Melkor.
hmm, z pomniejszych złych... Nie znoszę Golluma, za dwulicowość, "podlizywanie się", zawiść, pożądanie i szaleństwo.
Nie przepadam za lodową księżniczką - dumną Eowiną, za niedostępność.
Nie lubię Feanora, za to o czym pisali już poprzednicy, przesadna dumę, ducha ognistego wściekły oraz status niemalże "wybranego" spośród Elfów. Oczywiście moja awersja do tatusia na Tatusynków bynajmniej nie przechodzi. Z przymrużeniem oka
Nie umiem wyjaśnić, dlaczego strasznie irytuje mnie Bilbo, bardzo. Dla mnie jest po prostu zdziwaczałym starym hobbitem, a fragmenty tekstu z jego udziałem mnie często nużyły. (Przepraszam wszystkich, którzy lubią tę postać).
Zaś znielubianego przez większość Thingola bardzo lubię! Owszem popełnił sporo błędów, ale któż ich nie czyni? Moim zdaniem ma on swoisty majestat, oraz mądrość (pomijając kwestię Silmarili). Choć najbardziej zauroczył mnie jeszcze jako Elwe Singollo pod gwiazdami. Mam wrażenie, że zmiana imienia (oraz jego brzmienia) odzwierciedla jego przemianę charakteru, o ile można tak mówić - piękny, romantyczny Elwe Singollo ustępuje surowemu i "realistycznie" myślącemu Elu Thingolowi.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 305
Nieobecny(a): W lesie

Wysłany: 19-01-2008 08:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Morgotha. Jego jednego. Za te wszystkie złe rzeczy, jakich się dopuścił. A chyba najbardziej za orków. Nie ma nic gorszego dla elfa niż zniewalanie istot żywych w taki sposób.

Anchiti
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 23-01-2008 12:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie lubię Feanora - właściwie za co nie będę powtarzać, bo przedmówcy wyczerpali już listę powodów Uśmiech
Nie lubię też Grimy - za przewrotność i jadowitość, choć w sumie to smutna i dość nieszczęsna figura ... nie potrafił jednak się wyzwolić spod wpływu Sarumana i skończył marnie.
hmmm... nie lubię też Toma Bombadila - za jego niefrasobliwość, roztrzepanie, bieganie i ogólną chaotyczną żywiołowość - pomimo tego, że doceniam jego pozytywne cechy i czyny, o których jednakże w tym temacie nie będę wspominała Uśmiech
Powrót do góry

elvish
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24
Nieobecny(a): brak internetu? zepsuty komputer? szlaban? przeziębienie?

Wysłany: 13-02-2008 18:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

kogo lubie najmniej... W WP nie Saurona, nie Golluma, nawet nie Grime.
Chyba Denethora. Denerwowalo mnie to, ze zdecydowanie faworyzowal Boromira. Namiestnik byl dla mnie zawsze zbyt pyszny i pewny siebie.

PS. Pzyeprasyam za bledy. Moja klawiatura sie zepsua

w krainie Mordor, gdzie zaległy cienie."
Powrót do góry

Adam
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 139
Nieobecny(a): Nie ma mnie teraz na forum

Wysłany: 20-02-2008 19:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z WP najbardziej NIE lubię:

1. Teda Sandymana - uosabia wszystko czego nie cierpię u pewnych ludzi - leniwy, brudny i pierwszy do wyśmiania kogoś - najbardziej dla mnie antypatyczna postać w WP

2. wszystkich orków poza Uglukiem (to równy chłop był, umiał porządek zaprowadzic i teksty maił niewyjęte, powinien go Eomer wziąć do niewoli i błaznem zrobić wMeduseld albo ochroniarzem prywatnym Śmiech )

3. nazgule, trole, balrog, Sauron, Głos/Rzecznik Saurona (wyjątkowo paskudny typ), Sarumana, Szelobę, Grimę i resztę "złych"

4. Billa Ferny - też jw. i wszystkie zbóje Sarumana z końca książki też jw. chociaż Ted Sandyman jest nie-do-pobicia

Z Sila NIE lubię:

1. Wszystkich złych poza Morgothem i Glaurungiem, Morgotha mi żal, Glaurunga wyobrażam sobie jako pluszowego krokodyla (zdjęciem na maila służę Śmiech )

2. Thingola i "wielkich wojowników Doriathu" poza Mablungiem i Belegiem, którzy guzik robili i chowali się za Melianą.

3. Maeglina, Eola i Aredheli - pierwszy zdrajca, dwoje pozostałych dziwnych łagodnie mówiąc.

Iris Murdoch (1919–1999), Irish-born British novelist.
Chicago Review "The Sublime and the Good" (1959).
Powrót do góry

Halcatra
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 188

Wysłany: 07-03-2008 14:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najgorszą postacią z dzieł Tolkiena jest Tom Bombadil. (mam nadzieję, że mocno za to nie oberwę) Fragmenty z jego udziałem to dla mnie najbardziej wlokące się fragmenty WP. Moim zdaniem jego postać zwyczajnie nie pasuje do Władcy, jest jakaś taka oderwana i niepasująca. Zbyt sie wyróżnia i psuje klimat właśnie wtedy, kiedy ten się zaczyna tworzyć.

Grimę nawet lubię. Śmiech Gdy czytałam książkę, tam natrętnie robiło mi się go żal, że aż go polubiłam. Biedny, pokrzywdzony itd. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? (Strona 8 z 9)

Skocz do: