Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? (Strona 1 z 9)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 01-07-2002 01:19    Temat wpisu: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciekawi mnie kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej?
Może troche nietypowe pytanie ale kóry "czarny charakter" podobał wam się najbardziej?
Np. ja zawsze "lubiłm" Nazgule Śmiech a najmniej przypadł mi do gustu Glaurung...

Misiek_h
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 302
Nieobecny(a): duchem

Wysłany: 01-07-2002 11:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja z czarnych charakterów najbardziej lubię właśnie smoki - Smauga i Glaurunga. To jest po prostu inteligentne ujęcie zła, które nie działa wyłącznie "siłowo" (w przeciwieństwie do np. Nazguli Jestem rozwalony ).

A najmniej ze wszystkich lubię Feanora (bo egoista i strasznie dumny Jestem rozwalony ) i Thingola (a bo ja wim czemu? Z przymrużeniem oka )

Rhiannon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 01-07-2002 12:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem, czy Golluma można uznać za czarny charakter... wiem, że to dyskusyjne, ale zakładając, że tak, jest on moim zdecydowanie ulubionym "czarnym charakterem" wściekły choćby dlatego, że wnosi do całej opowieści trochę czarnego humoru (no i oczywiście niezapomniane "my preciousss" Uśmiech ).

Lubię Feanora, bo miał odwagę otwarcie zbuntować się przeciwko swojej rzeczywistości i był w tym konsekwentny. Bez względu na to, jak go oceniać, moim zdaniem zasługuje na szacunek.

Co do Nazguli, to ze wszystkich Tolkienowskich "złych" właśnie Upiory Pierścienia przerażają mnie najbardziej, może dlatego, że kiedyś były ludzmi i że nie widać ich twarzy (nie wiem, czy zauważyliście, ale w fantasy największe, najpotężniejsze i - przynajmniej dla mnie - budzące największy lęk zło najczęściej nie ma twarzy lub wręcz ciała... ciekawe). W filmie wypadły, moim zdaniem, fantastycznie Z przymrużeniem oka

Nicolas de Lenfent
Powrót do góry

nairael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 217

Wysłany: 01-07-2002 14:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie jestem do konca pewna czy Feanora można zaliczyc do "czarnych" bo przecież mial piękne cele...Po prostu nie bylo w pobliżu biskiej i kocajacej osoby która by dorównywala mu w madrosci i sile i mogla by mu pomóc w walce z wola Morgotha. Ale jesli chcecie to z "czarnych" postaci najbardziej lubie wlasnie Feanora.

A jeszcze lubie( jesli można tak powiedzieć ) wszystki sily ciemnosci bo bez nich życie w Ardzie bylo by nudne i jakies za slodkie...

A najbardziej nie lubie Tingola i Denethora (ojca Boromira i Faramira) bo Tingol byl nietalerancyjny, nie słuchal rad Meliany, odesłal Berena do Angbandu itd.
natomiast Denethora za wszystko co przeżyl Faramir (okropne jest czuć ze ojciec lubi cie mniej i uwaza ze jestes "gorszy" i nie kochasz swoja ojczyznę pzry tym ze w stanie jestes za nia oddac swoje zycie...)

Nairael Silmawylien
Powrót do góry

Elanor

Wpisy: 365

Wysłany: 01-07-2002 16:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie uważam, żeby Feanora, Thingola czy Denethora można było uznać za czarny charakter. Były to raczej osoby w jakiś sposób skrzywione czy zdeprawowane, lecz nie złe ze swej natury.

Nie wydaje mi się, żebym miała "ulubiony" czarny charakter - zdaje mi się, że oni po to właśnie są, by ich nie lubić. Jeśli jednak mam kogoś wybrać, będzie to chyba Saruman.
Najmniej lubiani - królowie Numenoru, za ich pychę i zaślepienie.

Monisia

Wpisy: 349

Wysłany: 01-07-2002 16:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale co wybieramy? Postać, której po prostu nie lubimy, czy najlepszy czarny charakter? Jeśli chodzi o to pierwsze, to chyba będzie to Thingol. Nie wiem czemu, ale nie przepadam za tym elfem. Jeśli zaś chodzi o ulubiony czarny charakter to najpewniej Morgoth. Zresztą w sumie nietrudno się domyśleć.

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 01-07-2002 21:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elanor napisał(a):

Najmniej lubiani - królowie Numenoru, za ich pychę i zaślepienie.
Tak hurtem? Wszystkich 19? (o ile dobrze pamietam liczbe...)
Moze jednak znajdziesz jakis wyjatek, ktory dalby sie polubic... Moze Elros... albo Aldarion -budowniczy okretow (ja go nb. lubie -dzielny facet, ale babe mial do niczego (feministki wszystkich ras laczcie sie i z wioslami na Adiemusa Uśmiech Saurona ;D )
Nio nie wiem, czemu taka odpowiedzialnosc zbiorowa za Al-Farazona...
Pserwa pserwa Pserwa
Ja nigdy nie moglem przekonac sie do Grimy. Nie znosze tego typu ludzi, elfow, krasnoludow, orkow, olifantow, polelfow, hobbitow, czarodziejow, smokow, nazguli.......................... Ani w Srodziemiu, ani w zyciu.

Powrót do góry

Elurin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 96

Wysłany: 02-07-2002 12:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie rozumiem dlaczego nie lubicie Thingola. To jeden z moich ulubionych bohaterów. Z czarnych charakterów to najbardziej lubię chyba smoki. Zgadzam się z Adiemiusem, że nie można potempiać wszystkich królów Numenoru. Mój ulubiony to Tar-Palantir. Biedak dobrze chciał, ale go wyrolowali... Język

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? (Strona 1 z 9)

Skocz do: