Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nawet działając z dobrego serca czasem łatwo zadać cios bardziej bolesny niż cios wroga." Hurin, Silmarillion

Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? (Strona 6 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bogienka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 23-09-2005 13:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mim nie należał do najciekawszych, to fakt Język

A tak poza tym to będzie mniej więcej tak:

Toma Bombadila dlatego, że jest dość irytujący i nijak mi nie przystaje do wzniosłego tonu całej opowieści Uśmiech Pasowałby w Hobbicie, we Władcy... raczej nie Uśmiech I wydaje mi się, że jak książkę zaczyna czytać osoba w miarę dorosła, która byłaby potencjalnym fanem Tolkiena, gdyż lubuje się w takich podniosłych nastrojach, w których tworzeniu Mistrz był mistrzem ( Śmiech ), to napotkawszy takiego człowieczka, który wędruje sobie po lasach i śpiewa niezbyt inteligentne piosenki, po prostu odrzuci WP i nigdy się nie dowie, co straciła Uśmiech Oczywiście tylko IM(H)O Język

Denethora - nic nie usprawiedliwia jego stosunku do młodszego syna. Niby jestem w stanie zrozumieć ból ojca po utracie syna... Jednak np. Theoden też stracił dziedzica, w dodatku jedynego, a nie pogrążył się w mrocznym szaleństwie... Jednak brak nadziei bym mu jeszcze darowała, zwątpienie bym darowała, bierną rozpacz po pierworodnym w obliczu wymagającej działania sytuacji również- jednak słów, które wypowiedział do Faramira raczej nigdy nie daruję... Sama bym drania wepchnęła na ten jego stos Język

Z Silmarilliona natomiast nie przepadam za Turinem Turambarem, gdyż to chyba jednak było zbyt wiele tego nieszczęścia jak na moje upodobania Super śmiech

I don't know half of you half as well as I should like and I like less than half of you half as well as you deserve Język
Powrót do góry

Asheri
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 28-11-2005 19:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie znoszę Ar-Pharazona, po prostu za głupotę i za to, że dał się tak łatwo omamić Sauronowi i własnej zarozumiałości. Nie przepadam też za Denathorem
Cytat:
nic nie usprawiedliwia jego stosunku do młodszego syna
. Dokładnie, to jak traktował Faramira i że chciał go żywcem spalić (chociaż kilka osób gwłatownie protestowało) jest po prostu niewybaczalne.

Co do czarnych charakterów... Nie wiem, jak jest pod tym względem jest "kwalifikowany" Eol. Ale zakładając, że zaliczamy go do "złych" to stanowczo bardzo go lubię. Taka mroczna, ciekawa postać Śmiech.
Jeśli natomiast Eola nie określamy jako czarny chrakter to chyba Saruman. To znaczy wkurzał mnie za to, co zrobił Gandalfowi, ale z drugiej strony mam szacunek dla jego mądrości i sprytu (który na sczęście się nie dał spodziewanych rezultatówZ przymrużeniem oka).

Slawin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 123

Wysłany: 28-11-2005 21:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przyznam się, że chyba dość nietypowo nie przepadam za Aragornem. Zwłaszcza od czasu filmu zaczęłam zwracać baczną uwagę na tę postać. W "Drużynie Pierścienia" (chodzi mi oczywiście o książkę) wydaje mi się całkiem sympatyczny, ale "im dalej w las...". Po prostu strasznie irytują mnie jego komentarze a propos bycia dziedzicem Isildura i jakie on tam ma prawo do tronu Nic nowego Schreklich! Co zaś się tyczy Denethora, to muszę przyznać, że dla mnie to jedna z ciekawszych postaci i chętnie bliżej poznałabym rodzinę Namiestnika. Moim skromnym zdaniem, to nie był on AŻ taki zły Śmiech

Hurin Thalion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 09-12-2005 22:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Można sobie wiele powiedziec na temat postaci, których się nie lubi... Jedni nie lubią elfów inni krasnoludów a inni jeszcze wogóle wszystkich Jestem rozwalony Ja osobiście nie przepadam za postacią Uflanga i Ulfasta... najbardziej mi zaszli za skórę w Bitwie Nieprzeliczonych Łez wściekły tylu wspaniałych elfów przez nich poległo Smutek nie idzie tego odżałować...Jestem ciekaw jak dalej potoczyłaby się historia gdyby elfy pokonały Morgotha?.. hmmmm... ale co tam jest jak jest Uśmiech Saurona ;D ... Zaimponowali mi synowie Bora, mimo rozkazu zdrady Eldarów ochowali im wierności chwała wam, chylę czoła, dzięki wyrzekli się ciemności ...
Powrót do góry

Kristof
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 12-12-2005 21:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czarne charaktery - Nazgule i Orki. Nazgule za "klimat", orki za to, że są złe - po prostu lubię zło w takiej ściśle negatywnej postaci.

A kogo lubię najmniej? Lobelię Uśmiech Mieć taką ciotkę to koszmar, ale miło, że się nawraca. Z "Hobbita" nie lubię króla Elfów - bubek z manią wielkości. "Silmarillion" za słabo jeszcze znam.

Do tego można dodać wymienianego już wielokrotnie Grimę (za charakter, którego, tak jak Adiemus, nie trawię) oraz ewentualnie Denethora. Chociaż mam mu za złe to, co wszyscy (biedny Faramir) to jednak żal mi go było, bo chciał dobrze, tylko że nałóg (patrzenie w Palantir) dopoprowadził go do upadku ostatecznego.

Na zachód wysyła!
Powrót do góry

pablo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 53

Wysłany: 25-01-2006 08:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kristof napisał(a) (zobacz wpis):
(...) to jednak żal mi go było, bo chciał dobrze, tylko że nałóg (patrzenie w Palantir) dopoprowadził go do upadku ostatecznego.

Myślę jednak, że jego postawa płynęła z jego osobowości, a palantir tylko ostatecznie go pogrążył. Do listy tych mniej lubianych dodałbym jeszcze, podobnie jak wyżej, Grimę, a także niektórych hobbitów i mieszkańców Bree. Przeciwny biegun to Strażnicy Aragorna z nim samym na czele, Gimli oraz... Nazgule i Easterlingowie Z przymrużeniem oka

Asheri
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 10-02-2006 15:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Do tego można dodać wymienianego już wielokrotnie Grimę

O tak, kompletnie o nim zapomniałam. Nienawidzę tej postaci. Charakter taki i sposób bycia i zachowanie, że można czegoś dostać.

Avalonne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 153
Nieobecny(a): Niech łaska Valarów cię prowadzi!

Wysłany: 19-04-2007 23:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może będę nieco kontrowersyjna, a moje awersja niezbyt logicznie uzasadniona..... Jestem rozwalony ale ja nie znoszę Radagasta Burego wściekły właśnie za to, że go nie ma w decydujących chwilach. Pojawia się sporadycznie, raz czy dwa przekazuje wiadomość Gandalfowi i .... znika... A przecież był Istarim, jak Gandalf, jak Saruman.... mógł zdziałać wiele dobrego, przy odrobinie męstwa i dobrej woli.... Brrr, nie lubię takich, co chowają głowy w piasek... Ratujcie bo go pobiję
cierpi wraz z Tobą, lecz jego granie
Płynące ponad czasem i światów granicą
Powtórzą fale o brzeg bijące... płakaniem...
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? (Strona 6 z 9)

Skocz do: