Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Oto obnażona tragedia i rozpacz wszelkiej maszynerii. W przeciwieństwie do sztuki, która zadowala się tworzeniem nowego, wtórnego świata w umyśle, maszyneria próbuje realizować pragnienia, a tym samym tworzyć władzę na tym świecie(..) Maszyny zmniejszające nakład pracy tworzą jedynie nie kończącą się i jeszcze gorszą pracę. A do tego podstawowego upośledzenia istoty dochodzi jeszcze Upadek, który sprawia że nasze urządzenia nie tylko nie spełniają naszych pragnień, lecz zmieniają się w nowe i straszliwe zło." Z listu do Christophera Tolkiena, J.R.R. Tolkien. Listy

Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? (Strona 4 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 15-05-2003 17:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie na poczatku w czasie pierwszych 2, 3 czytan WP czasem irytowali Sam i Pippin. Potem przywyklam. Ostatnio zaczelam widziec negatywne cechy w Eowinie, był chyba taki temat o niej, stwierdzilam, ze jest uparta smarkatą, ktora nie potrafi wykonac polecenia i trwac na stanowisku jej powierzonym. Ale po jakims czasie i to mi przeszlo. Obecnie nie mam postaci, która wzbudza jakś szczególną niechęć, czy to ze złych czy dobrych, czy neutralnych. Thorin w pewnym momecie - jak i reszta kompanii krasnoludzkiej wzbudza moja niechec przez ich chciwosc i tchorzliwosc. ale nie dlatego, ze sama postac sie nie podoba.
Nie mam chyba postaci, w ktorej niepodoba mi sie pomysl na nia, moga mi sie najwyzej niepodobac jej cechy i czyny.
poz
tal

Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 18-07-2003 05:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chyba nikt nie wspomniał o orkach.
Nie to żebym je specjalnie lubiła, ale jest mi ich żal. Występują na ogół grupowo, są praprapotomstwem biednych zgnębionych i spodlonych elfów, nie mają własnej woli bo rządzą nimi różni (skreślone)..., nie mają pięknych rzeczy (no chyba że kogoś ograbią), siedzą w podziemiach i nie wiedzą nawet jak piękny może być świat... Zamiast zająć się czymś fajnym, w kółko tylko wojna, a odpoczynku wcale... ech, orcze życie...

Erendil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 18-07-2003 15:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak większość z Was najbardziej nie lubię Denethora Skrzywienie . Szczególnie za to jak traktował Faramira wściekły. Nie lubie też Szeloby (obrzydliwe stworzenie) i Orków (jak wyżej).

Z czarnych charakterów UWIELBIAM (chyba jako jedyna z Was) Grimę. Za magnetyzm w głosie i słowach. To co mówił i w jaki sposób mówił na prawdę brzmiało jak prawda Diabelski uśmiech. Mam wrażenie, że gdy sie pojawiał wszystkim trudno było oderwać od Niego wzrok i Go nie słuchac Diabelski uśmiech . (Po obejrzeniu filmu jeszcze bardziej polubiłam tę postać Śmiech).
Z tych złych Język bardzo lubię też Nazgule, za strach jaki we mnie wzbudzają . Brrrrr... coś cudownego Z przymrużeniem oka .

Ariena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 141

Wysłany: 25-07-2003 11:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie lubię najbardziej Al-Farazona, za tą jego nieopisaną chciwość, zazdrośći żądze która wyrządziła tyle bezpodstawnego zła-jeśli zło może być bezpodstawne. Nie mogę pojhąć jak mógł doprowadzić Numenor do upadku, to co było symbolem świetności, umiejetności i potęgi przemienił w obraz uległości, bezprawia i zniszczenia. Okropność. wściekły
Powrót do góry

koyot26
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 29-08-2003 20:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z czarnych charakterów najbardziej nie lubię Golluma. To że został spodlony przez pierścień wcale go nie usprawiedliwia z zabicia swojego przyjaciela. To dowodzi, że od urodzenia był wstrętnym i podstępnym stworzeniem. Frodowi pomagał ze strachu i z powodu przysięgi (chociaż honor miał Spox [do czasu]). Najbardziej z "czarnych" lubię Ar-Pharazona Jestem rozwalony Pserwa . Ponieważ dążył do jednego jasnego celu, był odważny i miał swój honor do końca. Ogólnie najbardziej lubię Balina, bo pragnął odzyskać królestwo przodków nie batrząc na konsewencje i chciał przywrócić dawną chwałę swojej rasie Nic nowego

yossariana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106

Wysłany: 07-11-2003 22:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam kilku nielubianych "czarnych" bohaterów:
-Smoczy Język - za podłość, tchórzostwo, krętactwa i zdradę. Najpodlejszy gatunek.
- Thingol - za jakąś taką wyniosłość, źle rozumianą dumę, wręcz pychę, przez co narobił tylko kłopotów (Czemu nie słuchał Meliany, Luthien - jakby nie było - kobiet Język i to mu bliskich)
Za to - o ile mogę nazwać ich "czarnymi" - lubię:
- Feanora - bo nie jest zły, tylko tragiczny, no, i jeszcze za to, że żyje pełnią życia i idzie własną drogą
- Golluma - za wyjątkowość losów, humor i że też rozmawia ze sobą (nie jestem sama Super śmiech )

Powrót do góry

Isildur
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 16-02-2004 19:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wedłu mnie najgorszy z Silmarilliona był krasnolud pośledni o imieniu Nim lub Mim nie jesstem pewien za to że sprzedał miejsce pobytu Belega(prosze o poprawienie jeżeli sie myle) sługa Nieprzyjaciela mimo pomocy udzielonej przez jego towarzyszy synowi krasnoluda.

Etain
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 21-02-2004 14:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Postać najbardziej przeze mnie nielubiana w porównaniu z wyżej wymienionymi wypada dość blado, tzn. nie miała tak ważnej roli do odegrania. Mowa o krasnoludzie Mimie, zdrajcy Turina Turambara. Ta kreatura zniechęciła mnie do siebie swoją obłudą i zdegenerowaniem. Tchórzliwy, zdradziecki knyp. Wkurzony do ostatecznych granic

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? (Strona 4 z 9)

Skocz do: