Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"W tej stronie, wysoko nad sterczącym szczytem górskim biała gwiazda wyjrzała właśnie spośród rozdartych chmur. Gdy ją tak ujrzał zagubiony w przeklętym wrogim kraju, wzruszyło go jej piękno, a nadzieja wstąpiła znów w jego serce. Jak chłodny, jasny promień olśniła go bowiem nagle myśl, że bądź co bądź Cień jest czymś małym i przemijającym; istnieje światło i piękno, którego nigdy nie dosięgnie." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? (Strona 3 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katarzyna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 24-08-2002 01:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

wszystkie czarne charaktery Tolkiena lubię - są wspaniale przedstawione i ciekawe. niecierpię pozytywnej posttaci -Eowyny. nieznoszę jej jest beznadziejnie nudna i bez charakteru. Tolkien mistrzem był, ale postacie kobiet to mu za bardzo nie wychodziły, a ona najmniej.
katarzyna
Powrót do góry

Chlodwig Tuk
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 29-08-2002 22:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chyba temat jest troszkę nie sprecyzowany. Ja lubię złe postacie, za to, że są świetnie opisane, a nie same w sobie. Co innego z takimi postaciami jak Gollum, Feanor, czy Denethor. Mogą nie podobać mi się ich takie czy inne czyne, ale jet mi ich żal, bo zgubili drogę, czuję do nich pewną sympatię.
A Eowina to jedna z moich ulubionych postaci. Cóż jak napisał Profesor: Z listów nadsyłanych przez czytelników przekonałem się, że te same fragmenty i rozdziały, którzy jedni najostrzej krytykują, innym wydają się szczególnie udane De gustibus.
Powrót do góry

Beorn
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 19

Wysłany: 08-02-2003 09:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ze stworzen strojacych po stronie zla najbardziej lubilem Wargi , bo to calkiem milusie psiaki byly Z przymrużeniem oka oraz Barloga za to ze nie poddal sie wladcy ciemnosci tylko dzialal indywidualnie . Nielubie natomiast Grima Gadziego Jezyka bo przypomina mi Percy'ego z Zielonej Mili i jest taka cholerna gnida dzialajaca podstepnie i dwulicowo ( przepraszam za wyrazenie ) .
Powrót do góry

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 19-03-2003 19:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie lubię/nie cierpię/nie trawię:

Thingola - bez wyraźnego powodu, jakoś Melianę bardzo lubię, a on nie przypadł mi do gustu, był jakiś taki dziwny, wręcz z odrazą go traktowałem... sam nie wiem czemu...

Denethora - nie słuchał się starszych i mądrzejszych, nie podobały mi się jego rządy krajem i traktowanie synów (zwłaszcza biednego Faramira); i jeszcze nie chciał walczyć, tylko od razu się poddać...

Grímy - z tych samych powodów, co poprzednicy, więc się nie będę powtarzał Uśmiech

Feänor - nie lubię jego sposobu postrzegania świata i takiego... egoizmu, który w nim drzemał... dobrze, że zginął Uśmiech

Lubię czarne charaktery, taki jak:

Nazgûle - brrrr... czarne.... złe... kocham ich! Uśmiech

Gollum - czy on był zły, to ja nie wiem, ale zakładając ż tak, to muszę go tu umieścić.

Sauron - myślę, że lubię go bardziej od Morgotha. Za ten plan z Pieścieniami...

I to chyba wszystko...!!!

Pozdówka dla wszystkich... Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Nieninque
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 01-05-2003 16:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja także chyba najbardziej nie lubię Denethora (choć nie jestem pewna, tyle tam postaci było...). W okresie, w którym go poznajemy w WP był od początku do końca.. no... "antypatyczny". I w dodatku zupełnie głuchy na głosy bliskich, kochających czy też po prostu rozsądniejszych od siebie - nie to, że miał się pod koniec życia zmienić (czy też "nawrócić"), ale coś mu mogło zacząć "świtać"! Niby go usprawiedliwia niekorzystny wpływ palantira, ale mógłby być jednak trochę silniejszy.....
A z tych "nie stojących po stronie dobra Śródziemia charakterów" to chyba najciekawszy jest dla mnie Gollum. I w ogóle przypadł mi jakoś do gustu. Choć zupełnie nie potrafię powiedzieć dlaczego... Może przez to, że u niego chyba najwyraźniejsza jest ta wewnętrzna walka dobrej strony ze złą; że nie do końca jego "dusza" jest spaczona, coś w niej chyba zostało...
Powrót do góry

shiri
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 05-05-2003 18:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak jak jeden z moich poprzedników nie wiem czy Golluma można nazwać "czarnym charakterem" ale jeśli TAK to z pewnością jest on moim ulubionym.Szczególnie po filmie w którym to jego postać bardzo mnie wzruszyła a zarazem rozbawiła. Natomiast co do nielubianego bohatera to jest nim z pewnością Eowina. Niewiem czemu ale nie polubiłam jej w ksiazce ani w filmie. Diabelski uśmiech

Ithil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 60

Wysłany: 05-05-2003 20:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie będe oryginalna jeśli powiem,że nie lubię Denethora... Ratujcie bo go pobiję
Dużą sympatią darzę Farmira,więc jeśli ktoś go nie najlepiej traktuje(czytaj tatuś Język ) to nie przypada mi do gustu.
Z podobnego względu nie lubię Turina- chociaż powinnam gożałować... Smutek
Niestety moja sympatia do Belega sprawia,że po prostu- nie lubię Turina...

Podzielam zdanie Nenyi ,że Nazgûle są absolutnie profesjonalnymi czarnymi charakterami i trudno mi ich nie lubić Uśmiech
Oprócz tego lubię nasze Tolkienowskie stawonogi ,a mianowicie Ungoliantę i Szelobę SzelobaSzeloba są tak paskudne i jak sobię wyobrażam te ich oczka......brrrr ...aż ciareczki przechodzą Uśmiech

On mówi,że jest barankiem-
Lecz wiemy ,że to jest NOCHAL!
Powrót do góry

Haletha
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 242

Wysłany: 05-05-2003 20:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A mi jest straszliwie żal Turina. Serce się kraje jak się czyta o jego życiu - paśmie udręk i tragicznych pomyłek. Jedną z nich było zabicie w zamroczeniu jego przyjaciela Belega...To niesamowite jak przewrotny może być los, kiedy zamiast spodziewanego wroga naprowadzi ci na ostrze miecza najlepszego kompana. Spazmy Oh nie! wal głową w ścianę Płacz 4 Nienawidzę za to Morgotha -za jego wyszukane okrucieństwo i perfidię i uważam go za przyczynę wszelkich tragedii jakie spotkały Ardę i jej mieszkańców. A wszystko dlatego, że zachciało mu się decydować o wszystkim bez innych.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Kogo z WP, Silmariliona itd. lubicie najmniej? (Strona 3 z 9)

Skocz do: