Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 16 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Floin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15
Nieobecny(a): Dwalin mnie wezwał, bo za mało mieczy wykułem na ten miesiąc

Wysłany: 28-01-2013 13:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście, że Bard! Uwielbiam go, ponieważ zabił Smauga, jest człowiekiem, jest posępny mądry i zawsze jest zdania, że Dal należy odbudować. To, że jest tak uparty bardzo mi się podoba. Niestety trochę głupio wygląda w filmie

Magma
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 23-05-2013 15:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją ulubioną postacią z Hobbita jest oczywiście Bilbo. Przede wszystkim dlatego, że jest hobbitem, a po za tym wydaje się być interesującym staruszkiem. Bardzo mi się to podoba, że mimo tego, że sam nie chciał wyruszyć na wyprawę to jednak to zrobił dzięki tej swojej kropelce dziwności. Daje przykład, że można się zmienić po jakiś złych przygodach na lepsze. Wydaje się być spokojną postacią (jak każdy hobbit zresztą) i wesołą, stawiającą na swoim, choć nie zawsze.

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 23-05-2013 16:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja uwielbiam Kiliego i Filiego. Mają takie ciekawe imiona, które do siebie pasują Love W sumie to głownie dlatego, ale ja tak mam, że jak mi się kogoś imię podoba to staję się moją najulubieńszą postacią. Smutno mi się zrobiło kiedy przeczytałam o ich śmierci. Nie spodziewałam się, że ktokolwiek wtedy zginie.
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 23-05-2013 19:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja odkąd w wieku przedszkolnym przeczytałam Hobbita, zawsze najbardziej lubiłam Bombura, najbardziej chyba za spektakularną scenę wpadnięcia do strumienia Super śmiech
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 24-05-2013 19:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jednej najbardziej ulubionej to chyba nie mam. Po prostu uwielbiam Thorina, Kiliego i Filiego. Mają cudowne charaktery i to chyba jedyne Krasnoludy, jakie w ogóle lubię. A ich śmierć... no cóź, przyzwyczaiłam się, że postaci które lubię zazwyczaj kończą nienajlepiej. Oprócz tego, lubię też Beorna. Jego postać zawsze mnie fascynowała. Oczywiście, podoba mi się także Smaug. Kocham smoki, po prostu kocham! No i lubię ,,czarne'' charaktery. Darzę sympatią także Bilba. Taki spokojny hobbit, który decyduje się wyruszyć po przygodę, a potem wraca całkiem odmieniony i uznawany jest za dziwaka.
---
Thingol umarł.
Powrót do góry

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 02-07-2013 17:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja ulubiona postać z "Hobbita" to Thorin. Chyba najciekawsza postać z książki i najbardziej szczegółowo przedstawiona, oczywiście z wyjątkiem Bilba. Podoba mi się jego odwaga, duma, upór, lojalność oraz to, że nie jest płaską postacią, ma swoje wady i słabości, tak jak każdy popełnia błędy, ale na koniec potrafi przyznać się do nich i przeprosić. Właśnie takie postacie w literaturze lubię najbardziej, w przeciwieństwie do postaci nierzeczywiście idealnych.

Dużą sympatią darzę również Bilba, za odwagę, pomysłowość, humor i za to, że jest hobbitem (uwielbiam ten mały ludek). Resztę kompanii też lubię, w szczególności Kíliego i Fíliego, Balina i oczywiście Gandalfa.

Ellfka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 25-05-2014 19:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bezsprzecznie - Thranduil. Majestatyczna postać wielkiego króla urzeka i nakłania do poznania go lepiej. Ma także u mnie drugie miejsce z całej tolkienowskiej twórczości. Jeśli pomijać fakt, że Legolas jest tylko w filmie to on także. Wielki książe Mrocznej Puszczy :3. Jeśli miałabym wybierać spośród krasnoludów, to wybór padłby na Kiliego. Ciekawa i miła postać, aż szkoda, że umiera.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 27-05-2014 12:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mała uwaga - tutaj mówimy o książce, nie o filmie i na jej podstawie dokonujemy wyborów mam pomysł!!!

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następna

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 16 z 17)

Skocz do: