Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 15 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 22-09-2012 15:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A moją ulubioną postacią z Hobbita jest Gandalf. I zdecydowanie wolę czarodzieja właśnie w tej wersji z Hobbita, nie z WP. "Hobbicki" Gandalf, jest jakiś taki bliższy zwykłym śmiertelnikom i łatwiejszy do polubienia. W WP robi się jak dla mnie zbytnio "posągowy".
Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 22-09-2012 20:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Thranduil Miłość - mimo kilku drobnych wad (to pikuś przy Eolu, Thingolu, Grimie, Sauronie, tatusynkach itd.) uwielbiam tę postać za mądrość, klasę, dostojeństwo, tajemniczość i dobro, które w nim drzemie. Opisy Mrocznej Puszczy zawsze robią na mnie wrażenie i wywołują odczucie, że Thranduil posługuje się prawdziwie potężną magią a ''zaczarowane wrota'' jego pałacu czy ''magiczny'' strumień to tylko rąbek tajemnicy. Żal mi go zarówno z powodu jego żądzy skarbów jak i utraty ojca (wspomnianej w NO). W NO jest też fragment:

Cytat:
Wszakże Thranduila nękała troska jeszcze gorsza. Wciąż nie mógł zapomnieć potworności, jakie ujrzał w Mordorze i chociaż wiedział, że potęga ta została już złamana, a kraina opuszczona i królowie ludzi strzegą jej pilnie, to jednak strach nie odchodził i podszeptywał nieustannie, iż tymczasowym było to zwycięstwo i że zło jeszcze się odrodzi.

zawsze mi smutno, kiedy to czytam i jeszcze bardziej żal mi króla elfów Smutek nikomu bym nie życzyła takich okrutnych wizji a już na pewno nie komuś o dobrym sercu (a taki był Thranduil).
Nawet na podstawie samego Hobbita nigdy nie stwierdziłabym, że Thranduil to zły typ Nie Nie

Elrond Miłość - za jego mądrość i zrozumienie. Za to, że swój dom uczynił oazą spokoju dla innych i był gotów pomóc każdemu bez względu na to czy osobiście miał jakieś uprzedzenia rasowe czy nie. Przede wszystkim zaś za to, że jego serce pozostało dobre, szlachetne i otwarte dla innych pomimo tego, że los go zbytnio nie oszczędzał.

Lubię też Drozda - za mądrość i jego wkład, jeśli chodzi o uwolnienie ludności od Smauga.

No i Gandalf rzecz jasna Uśmiech za jego wspaniały charakter, mądrość, powiedzenia, zaangażowanie i miłość do innych istot.

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla

Ostatnio zmieniony przez Ellena dnia 27-01-2013 21:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Enores
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 02-10-2012 18:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak dla mnie - Bard, bo jest uczciwy, honorowy i ogólnie jest dziedzicem.
Z przymrużeniem oka [/b]
Powrót do góry

mikolajdrew
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 29-10-2012 18:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gandalf... może dlatego, że od zawsze lubiłem czarodziejów i magówŚmiech

Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 10-11-2012 22:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja od początku najbardziej lubiłam Bilba. On jest taki zabawny, o nic się nie martwi ( nie licząc chyba własnego brzucha Język ) i jest profesjonalnym ,,włamywaczem".
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 03-12-2012 21:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak dla mnie - Smaug.

Po pierwsze kocham smoki, a Smaug jest przykładem smoka mówiącego, inteligentnego i wrednego, czyli takiego, jakie lubię ^^ Po drugie, zawłaszczył najlepszy moment, czyli rozmowę z Bilbem.

Bardzo mnie bolało, gdy umarł, ale nic nie może trwać wiecznie (zwłaszcza, jeśli jest czarnym charakterem).

lady dragon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 04-12-2012 12:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam kilka , ale nie będę się rozpisywać. Elfik Pierwsza to Thorin za jego dumę i charakter oraz upór. Elfik Drugą jest Smaug ,ale kocham go tylko za to że jest smokiem.. Elfik
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 04-12-2012 13:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czyli jego jedyną zaletą jest bycie smokiem, a więc nie powinien być jedną z ulubionych postaci Elfik Przepraszam, musiałam ^^

Ja jeszcze zapomniałam o Beornie. Dziadek borowy, który żyje za pan brat z naturą, zmienia się w misia i jest w ogóle naj-naj. Sama bym chciała nim być!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następna

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 15 z 17)

Skocz do: