Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 15 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 22-09-2012 15:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A moją ulubioną postacią z Hobbita jest Gandalf. I zdecydowanie wolę czarodzieja właśnie w tej wersji z Hobbita, nie z WP. "Hobbicki" Gandalf, jest jakiś taki bliższy zwykłym śmiertelnikom i łatwiejszy do polubienia. W WP robi się jak dla mnie zbytnio "posągowy".
Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 22-09-2012 20:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Thranduil Miłość - mimo kilku drobnych wad (to pikuś przy Eolu, Thingolu, Grimie, Sauronie, tatusynkach itd.) uwielbiam tę postać za mądrość, klasę, dostojeństwo, tajemniczość i dobro, które w nim drzemie. Opisy Mrocznej Puszczy zawsze robią na mnie wrażenie i wywołują odczucie, że Thranduil posługuje się prawdziwie potężną magią a ''zaczarowane wrota'' jego pałacu czy ''magiczny'' strumień to tylko rąbek tajemnicy. Żal mi go zarówno z powodu jego żądzy skarbów jak i utraty ojca (wspomnianej w NO). W NO jest też fragment:

Cytat:
Wszakże Thranduila nękała troska jeszcze gorsza. Wciąż nie mógł zapomnieć potworności, jakie ujrzał w Mordorze i chociaż wiedział, że potęga ta została już złamana, a kraina opuszczona i królowie ludzi strzegą jej pilnie, to jednak strach nie odchodził i podszeptywał nieustannie, iż tymczasowym było to zwycięstwo i że zło jeszcze się odrodzi.

zawsze mi smutno, kiedy to czytam i jeszcze bardziej żal mi króla elfów Smutek nikomu bym nie życzyła takich okrutnych wizji a już na pewno nie komuś o dobrym sercu (a taki był Thranduil).
Nawet na podstawie samego Hobbita nigdy nie stwierdziłabym, że Thranduil to zły typ Nie Nie

Elrond Miłość - za jego mądrość i zrozumienie. Za to, że swój dom uczynił oazą spokoju dla innych i był gotów pomóc każdemu bez względu na to czy osobiście miał jakieś uprzedzenia rasowe czy nie. Przede wszystkim zaś za to, że jego serce pozostało dobre, szlachetne i otwarte dla innych pomimo tego, że los go zbytnio nie oszczędzał.

Lubię też Drozda - za mądrość i jego wkład, jeśli chodzi o uwolnienie ludności od Smauga.

No i Gandalf rzecz jasna Uśmiech za jego wspaniały charakter, mądrość, powiedzenia, zaangażowanie i miłość do innych istot.

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla

Ostatnio zmieniony przez Ellena dnia 27-01-2013 21:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Enores
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 02-10-2012 18:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak dla mnie - Bard, bo jest uczciwy, honorowy i ogólnie jest dziedzicem.
Z przymrużeniem oka [/b]
Powrót do góry

mikolajdrew
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 29-10-2012 18:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gandalf... może dlatego, że od zawsze lubiłem czarodziejów i magówŚmiech

Frodowa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Kiedy wybieram się do gospody ,,Pod Zielonym Smokiem"

Wysłany: 10-11-2012 22:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja od początku najbardziej lubiłam Bilba. On jest taki zabawny, o nic się nie martwi ( nie licząc chyba własnego brzucha Język ) i jest profesjonalnym ,,włamywaczem".
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 03-12-2012 21:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak dla mnie - Smaug.

Po pierwsze kocham smoki, a Smaug jest przykładem smoka mówiącego, inteligentnego i wrednego, czyli takiego, jakie lubię ^^ Po drugie, zawłaszczył najlepszy moment, czyli rozmowę z Bilbem.

Bardzo mnie bolało, gdy umarł, ale nic nie może trwać wiecznie (zwłaszcza, jeśli jest czarnym charakterem).

lady dragon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 04-12-2012 12:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam kilka , ale nie będę się rozpisywać. Elfik Pierwsza to Thorin za jego dumę i charakter oraz upór. Elfik Drugą jest Smaug ,ale kocham go tylko za to że jest smokiem.. Elfik
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 04-12-2012 13:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czyli jego jedyną zaletą jest bycie smokiem, a więc nie powinien być jedną z ulubionych postaci Elfik Przepraszam, musiałam ^^

Ja jeszcze zapomniałam o Beornie. Dziadek borowy, który żyje za pan brat z naturą, zmienia się w misia i jest w ogóle naj-naj. Sama bym chciała nim być!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następna

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 15 z 17)

Skocz do: