Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 2 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elfblondyna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 20

Wysłany: 31-07-2002 10:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gollum. Podziwiam go za to, że tyle wytrwał w ciemności i za takie pożywianie się. Ratujcie bo go pobiję

Atanvarne
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 31-07-2002 12:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją ulubioną postacią z Hobbita jest Bilbo Baggins!!! Nie wiem czemu jest tak mało popularny. Przecież był wspaniałym hobbitem. Na początku wydawał się taki leniwy i niewyrzymały na trudy, ale sam wydostał się z tuneli orków, a potem uratował całą drużynę. Jednym słowem (No może dwoma): Dzielny Hobbit.
Powrót do góry

Preciousss
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 128

Wysłany: 03-08-2002 14:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Będę mało orginalna, ale u mnie w Hobbicie pierwsze miejsce zajmuje Bilbo Love Za to, że wyruszył bez chusteczki, za to, że z całej czternastki jest najbardziej trzeźwo-myślący, a jednak nigdy nie przestaje myśleć o swojej kochanej norce i jedzeniu Uśmiech No i za to, że nawet tak ogromny skarb nie zawładnął nim- Bilbo nie wyobrażał sobie życia w przepychu- bogactwo ani trochę na niego nie działało...
Thorin go dobrze podsumował:
Cytat:
Some courage and some wisdom, blended in measure. If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.

Amen.

A na drugim miejscu chyba Gollum (a któż inny? Złośliwy uśmiech ) Nie wiem jak wy, ale ja się prawie poryczałam, gdy czytałam ten fragment, jak Gollum usiadł zrezygnowany na kamieniu i zaczął płakać. Wtedy było to tak oczywiste, bez Pierścienia wkrótce zginie z rąk jakiegoś orka, a jednak jego rozpacz była tak wielka, że nie zważając na niebezpieczeństwo usiadł w widocznym miejscu i zaczął głośno płakać- poddał się... i nie wierzę, że ktokolwiek czytając ten fragment żałował, że Bilbo go nie zabił wściekły

pozdrowionka Złośliwy uśmiech

"As for the future: I'll go on believing there is one - maybe even a happy one.Who's to say there is nothing waiting for me around the corner?(...)Whatever it may be, one thing is for sure - this adventure is not over."
Lauren Bacall
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 22-08-2002 16:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Atanvarne napisał(a):
Moją ulubioną postacią z Hobbita jest Bilbo Baggins!!! .

oczywiście, że Bilbo. A do tego PAJĄKI ! Elfik Za to, że są takie głupie Złośliwy uśmiech
Beorn nudny, Bard też. Gandalf, świetny, za to, ze w trakcie rozruby z Thorinem pokazał swoją groźniejszą wersję.
poz
tal

Cirdan
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 110

Wysłany: 24-08-2002 15:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bard; dla mnie najfajniejszy; najbardziej kojarzący się z Silmarillionem, a to z cyklu o Śródziemiu najlepsza książka jaką napisał Mistrz.

Beorn wcale nie był taki silny duchem, w końcu Gandalf zrobił go na szaro, nie?

Drizz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 28-09-2002 07:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie najlepsza postacia w Hobbicie jest Thorin,a to dlatego ze swietnie sie zachowal w ostatnich momentach ksiazki.Wogole cala bitwa Pieciu Armii jest dobra.Jest on swietnym przykladem wojownika ktory walczy az do smierci.Fajne tez bylo gdy mial swoja ostatnia rozmowe z Bilbem przed smiercia.

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 09-10-2002 18:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drizz napisał(a):
Dla mnie najlepsza postacia w Hobbicie jest Thorin,a to dlatego ze swietnie sie zachowal w ostatnich momentach ksiazki.

Tak. zgadzam sie z przedmówca. Tez podoba mi sie ta ostatnia rozmowa. Lubie Thorina, ale jeszcze bardziej chyba jego siostrzencow Filego i Kilego. Zawsze gotowi do pomocy i w koncu zgineli broniac swego wuja.
Co do Gandalfa (nawiazuje do jednego ze starszych postow) to jest dla mnie "za idealny". Praktycznie nie popelnia bledow. Moze jest i bardziej ludzki niz we WP, ale i tak za idealny.
Moze obok Filego i Kilego najbardziej podoba mi sie Bilbo, poniewaz latwo mozna sie z nim identyfikowac. Jest to osobnik pozornie slaby, otrzymuje zadania ponad jego sily, ale okazuje sie, ze wszystkie je wykonuje. Wydaje sie nam, ze mozemy byc tacy jak Bilbo, natomiast nie jestesmy w stanie byc tacy jak Gandalf. Z przymrużeniem oka
Co do elfow (nawiazujac do Sandry) to akurat w "Hobbicie" sa malo sympatyczne. Popatrzmy jak potraktowaly Thorina i innych krasnoludów! Owszem, sa wesole, spiewaja ale tylko we wlasnym gronie. Kazdy kto nie jest elfem jest kims gorszym. Prawda, ze pod koniec sa troche sympatyczniejsze, ale na pewno nie sa to moje ulubione postacie. Z kolei we "WP" robia sie "za idealne".
Powrót do góry

Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 10-10-2002 07:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją sympatię zyskał Dwalin. Jest bliski memu sercu gdyż pełni rolę drużynowego zwiadowcy i przewodnika. Taki krasnoludzki ranger Uśmiech .
Do tego doświadczony i rozsądny. Z chęcią ruszyłbym a nim gdzieś w pustkowia, bo byłaby to niezapomniana przygoda.

Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następna

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 2 z 17)

Skocz do: