Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 14 z 17)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 27-06-2011 16:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak mogłam zapomnieć o Elrondzie! Młotkiem go! To dlatego, że pierwszy raz czytałam Hobbita i WP bite siedem lat temu, kiedy byłam jeszcze nieogarniętym dzieckiem. Ale fakt faktem, był jedną z moich ulubionych postaci. Nawet bardziej niż leśne elfy, w końcu to Noldorska krew (choćby i trochę rozwodniona przez paru zabłąkanych śmiertelników). Pamiętam, że zawsze mi się podobało, że to właśnie Elrond, a nie Gandalf, Thorin czy inny krasnolud odkrył napisy o sekretnym wejściu do Samotnej Góry. No i wkurzyło to pewnie nielicho krasnoludy, a ja uwielbiam, jak elfowie wkurzają krasnoludów.
Powrót do góry

Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 29-06-2011 20:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elrond to moja ulubiona postać wogóle, dlatego nie wymieniłam go wśród ulubionych postaci z "Hobbita"- Elrond wykracza poza te miary Śmiech . Największe wrażenie budzi we mnie jego spokój i mądrość wobec nie zawsze szczęśliwego losu i najbardziej zawsze boleję, że to akurat musiał PJ spaprać w filmie Skrzywienie . Choć po niekąd rozumiem, że trochę nie miał wyjścia, jeśli chciał pokazać, że Elrondowi zależało na córce.
ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 19-08-2011 13:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gollum, oczywiście Śmiech - za ciekawy rozdział i za zagadki
No i Smaug Smoczek - bo dodaje całej historii kolorytu; gdyby nie on, nie byłoby wyprawy do Ereboru Z przymrużeniem oka . Ale byłam zła, jak ten cały Bard go załatwił. wiec, agitator
Bombur, Kili, Fili i pewnie jeszcze paru innych - za zabawność, sympatyczność i rozładowywanie "napięcia"; stanowią niezły kontrast dla wiecznie nadętego Thorina. Ratujcie bo go pobiję
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 25-02-2012 15:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gollum. Bez niego 'Hobbit' nie miałby sensu, po za tym jest ciekawą, tajemniczą i postacią nie do końca dobrą i nie do końca złą. Jest zwinny, szybki i silny. No i ma świetne zagadki! terefere, ja wiem lepiej
Powrót do góry

strażnik
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 25-02-2012 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najlepszej postaci nie mam, traktuję je na równi, szczególnie postacie, które grają "pierwsze skrzypce". Dla mnie każda postać ma swoje plusy i minusy, przez które ją z jednej strony lubię z innej nie. Uśmiech To trochę zagmatwane, ale dla mnie większość tych postaci jest dość zagmatwanych, nie są powiedzmy "statyczne", a raczej dynamiczne, czasami potrafią zaskoczyć (pozytywnie bądź negatywnie). Na pewno bardzo spodobał mi się Smaug, pewnie dlatego, że reprezentuje sobą bardzo rzadką już rasę i zrobił na mnie wielkie wrażenie podczas swego ataku na Dal. Bardzo polubiłem krasnoludów (ogólnie bardzo lubię tę rasę, nie tylko w świecie Tolkiena), szczególnie Kili i Fili, najbardziej radośni z całej kompani. Bardzo duże wrażenie zrobił na mnie także Bilbo, który w moim przekonaniu z czasem (może z wyjątkiem ostatniej bitwy) okazał się tak samo odważny jak reszta kompani, ale szczególnie spodobała mi się jego gra na zagadki z Gollumem, chociaż może nie do końca czysta.
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 27-02-2012 16:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z wyborem ulubionej postaci w "Hobbicie" mam lekki problem, ponieważ nikt nie wyróżnia się specjalnie, elfy nie są dostojne, tylko takie jakieś dzikie Język a krasnoludy są akurat najmniej lubianą przeze mnie rasą - nie że ich nie lubię (chociaż takiego Mima na przykład, rzeczywiście, nie lubię) ale że lubię mniej Język . Najbardziej w tej książce podobają mi się Fili i Kili.
Natomiast w moim rankingu wysokie miejsce na pewno zajmuje Bilbo Spox za jego przemianę z takiego spokojnego hobbita - pamiętam, że gdy pierwszy raz czytałam tę książkę, to Bilbo najbardziej mnie zaskakiwał - i za to, że jest dużo zabawnych scen z jego udziałem Z przymrużeniem oka .
Ale najwyższe miejsce zajmuje jednak... Smaug Złośliwy uśmiech . Czasem lubię złe charaktery i ogólnie lubię smoki Uśmiech Saurona ;D , a to jest nawet smok wyjątkowy - i jak go tu nie lubić?
Powrót do góry

bellator
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 40

Wysłany: 31-03-2012 03:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeżeli chodzi o mnie to Thorin Dębowa tarcza:) nie ma to jak siła i natarcie Krasnolódów w boju...

Wyjdzcie ze mna bracia wszyscy w pole , zamiast śmierci walkę wolę Uśmiech
Powrót do góry

Bultom85
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 18-09-2012 13:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak dla mnie - Beorn. Tchnie od tej postaci takim powiewem północy, Skandynawii. Ma w sobie coś z berserkera ale i z poczciwego gospodarza (w tym przypomina nieco Bombadila). Ma swój własny charakter, czasem uszczypliwy ale w głębi jest prostoduszny i dobrotliwy. Jest także bardzo mądry i potrafi być zadumany, a w przeciwieństwie do Bombadila bardzo interesuje się sprawami Śródziemia i złymi rzeczami dziejącymi się w jego obrębie (Bitwa Pięciu Armii)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 14 z 17)

Skocz do: