Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 1 z 17)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 01-07-2002 00:23    Temat wpisu: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita?
Moją jest Thorin i jego dwaj kuzyni Kili i Fili. Niestety wszyscy giną Smutek . Chociaż moze za to ich lubię Śmiech

Elurin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 96

Wysłany: 02-07-2002 12:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie zawsze podobał się Gandalf Śmiech , ale to już mało oryginalne Skrzywienie . Dlatego mogę z zamkniętymi oczami wybrać Beorna. Z krasnoludów chyba Thorin.

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 02-07-2002 15:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lista do wyboru:
1) zaczynacie pisać czemu podoba wam sie dana postać
2) zamykam temat a maeglin robi z tego ankietę
3) kasuję temat

Sandra Stefaniak
nieznajomy

Wysłany: 06-07-2002 10:30    Temat wpisu: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moją ulubioną postacią, a raczej ulubionymi postaciami są elfy, ponieważ są zawsze radosne Ble Ble ;D , lubią śpiewać Krzyk 2 , bawić się i są bardzo mądre. Nie tylko w Hobbicie ale i we Władcy Pierścieni najbardziej podoba mi się Legolas, może właśnie dlatego że jest elfem Love .
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 06-07-2002 16:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie Beorn. Najbardziej wyrazista, a przy tym jakze magiczna postac - facet zmieniajacy sie w ogromnego niedzwiedzia. No i umiejetnosc scislego wspolzycia z natura -zwierzeta pelniace role pomocnikow (zawsze chcialem, zeby moj pies sluchal mnie tak, jak kucyki sluchaly Beorna Pserwa ) i nawet pszczoly, ktore potrafily zadlic niezaproszonych gosci Uśmiech Saurona ;D
Powrót do góry

Sevolas
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 127

Wysłany: 08-07-2002 12:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podobnie jak Adiemus typuję Beorna. Niezwykła postać. Zagadkowa, silna (fizycznie i charakterem), zdecydowana. No i co nie bez znaczenia umiejaca robic wlasciwy uzytek ze swojej wladzy i sily czygo przykladem moze byc chociazby z jednej strony jego wegetarianizm, a z drugiej bezkompromisowe traktowanie wrogów. Język
Drugim moim typem jest Smaug. Powiem krótko: majestat, potęga, mądrość i piękno. Ech... smoki są wspaniałe. Elfik
Powrót do góry

Kisi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 09-07-2002 15:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W "Hobbicie" moja ulubiona postacia jest chyba Elrond. Jest taki, no, bardziej ojcowski, mniej wladczy, jest mieszkancem Ostatniego Przyjaznego Domu, po prostu. Nie jest istotne, kim wlasciwie jest, przyjmuje gosci, nie oczekujac wymiernej wdziecznosci... Jest po prostu fajnym elfem, ktory wprawdzie jest za stary i za dostojny na nocne spiewanie przy ognisku, ale wlasnie taka jest jego natura.
Powrót do góry

ANDUIN
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 16-07-2002 14:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A co mi tam- Gandalf!!! Właśnie w "Hobbicie" jest moim ulubionym Gandalfem. Nie nastroszonym Gandalfem Białym, nie Gandalfem Szarym nawet. Ot, czarodziej, może jego nieprzeciętność zdradza wyjątkowa bystrość umysłu (i mgiełka tajemnicy, która go otacza), jednak przede wszystkim to humorzasty i dowcipny facet, bliższy zwykłym śmiertelnym. Jest świetny w scenie przedstawiania towarzyszy Beornowi. To jeden z najlepszych fragmentów książki:)
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Następna

Temat: Jaka jest wasza ulubiona postać z Hobbita? (Strona 1 z 17)

Skocz do: