Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Czatujemy Tolkienowsko :o) (Strona 9 z 11)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Earwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 30-12-2004 22:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak jak w tamtym roku, tak i w tym pragnę zaprosić wszystkich, którzy z różnych powodów Sylwestra spędzą w domu na Sylwestrowego Czatownika Z przymrużeniem oka Rok temu bawiliśmy się nie najgorzej, więc mam nadzieję, że i tym razem znajdziemy kilka ciekawych tematów do rozmowy, podsumujemy mijający rok, powspominamy i złożymy sobie noworoczne życzenia. Uśmiech

Tak więc zapraszam serdecznie stałych bywalców, tych, którzy o Czatowniku zapomnieli i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji go odwiedzić. Uśmiech
Powrót do góry

Beren
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 47

Wysłany: 10-04-2005 10:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na świecie panuje teraz niezwykła atmosfera zgody i pojednania. W TV słyszeliśmy o wielu pojednawczych gestach, mających przecież znacznie większe znaczenie od gestu przyjaźni między naszymi prezydentami.
Czy to nie najlepszy, najbardziej stosowny czas do pogodzenia zwaśnionych Forumowiczów? Dlatego wszystkich Tolkienistów dobrej woli zapraszam na wieczorne rozmowy na Tolkienowskim Czatowniku.

Pozdrawiam,
Beren.

Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 10-04-2005 11:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Beren napisał(a) (zobacz wpis):
W TV słyszeliśmy o wielu pojednawczych gestach, mających przecież znacznie większe znaczenie od gestu przyjaźni między naszymi prezydentami.

...a wszystkie one płaskie i płytkie, jak te naleśniki. Wymuszone pojednania i inne patetyczne gesty pod publiczkę mają tylko jedną, ale jakże wielką wadę - szybko tracą znaczenie. Wręcz błyskawicznie. Jak ktoś nie wierzy, to niech poczyta w gazetach, co po ostatnim meczu robili pogodzeni kibice KSZO i Korony.

PS A poza tym o jakie gesty ci chodzi? Izrael pogodził się z Palestyną? Korea się zjednoczyła? Skończyła się wojna w Sudanie? Chiny uznały Tajwan, a Rosja Czeczenię? Batman i Joker zostali kumplami?
Powrót do góry

Beren
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 47

Wysłany: 10-04-2005 11:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie uważasz, że trzeba nam czegoś autentycznego? A patos o którym mówisz - no cóż, te "uściski dłoni" które mam na myśli są na pewno trochę patetyczne, ale wynikły one z kultury i uszanowania sytuacji i nie wiem, czy wiesz, ale w polityce najmniejszy gest czy słowo ma olbrzymie znaczenie dyplomatyczne, i nie podoba mi się takie nastawienie - wieczne narzekanie na jakiekolwiek próby wykazania dobrej woli. Brak mi słów - kilka dni miłości i znowu narzekania i lamentacje. Po drugie: nie chcę kłótni, więc starałem się utrzymać tego posta w tonie mniej napastliwym od Twojego.

Uszanowanie, Z przymrużeniem oka
Beren.

Sarnond

Wpisy: 495

Wysłany: 10-04-2005 11:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Beren, niezależnie od tego, jakie jest nastawienie poszczególnych członków tego Forum do Twojej propozycji (a może być różne), tio w każdym razie nie sugeruj się sarkazmem Vainamoinena jako opinią ogółu, bo nigdy jej nie reperezentował. Z przymrużeniem oka

Pzdr
Sarn.

Vainamoinen

Wpisy: 456

Wysłany: 10-04-2005 11:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Beren napisał(a):
nie wiem, czy wiesz, ale w polityce najmniejszy gest czy słowo ma olbrzymie znaczenie dyplomatyczne

Nie wiem, czy wiesz, ale nie jestem politykiem i nie prowadzę dyplomacji.

Beren napisał(a):
Brak mi słów - kilka dni miłości i znowu narzekania i lamentacje.

Nikogo przez ostatnie kilka dni nie miłowałem, narzekałem głównie na pogodę i program telewizji, a lamentowanie jest mi obce.

Beren napisał(a):
Po drugie: nie chcę kłótni, więc starałem się utrzymać tego posta w tonie mniej napastliwym od Twojego.

To nie był ton napastliwy tylko odmowny.

Sarnond napisał(a):
nie sugeruj się sarkazmem Vainamoinena jako opinią ogółu, bo nigdy jej nie reperezentował. Z przymrużeniem oka

I chyba prawidłowo. Gdyby było inaczej, oznaczałoby to, że żyjemy w społeczeństwie totalitarnym.
Powrót do góry

Misiek_h

Wpisy: 302
Nieobecny(a): duchem

Wysłany: 10-04-2005 16:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
Izrael pogodził się z Palestyną?

Może nie z Palestyną, ale Mosze Kacaw (nie pamiętam dokładnej pisowni) podał rękę Baszarowi al-Asadowi i rozmawiał z prezydentami Iranu i Algierii. Walnąłeś jak kulą w płot Język

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 04-01-2008 20:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zmieniłem temat, bo Czatownik na Forumie nie funkcjonuje (a przynajmniej nic o tym nie wiemy Jestem rozwalony ) -za to jest Gospoda Jestem za
Dziś tłumno, jak dawno nie bywało Spox
Właźcie i gadajcie. Jutro też się spotykamy (około 2000)

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następna

Temat: Czatujemy Tolkienowsko :o) (Strona 9 z 11)

Skocz do: