Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie gardź jednak legendami, dziedzictwem odległych wieków, często bowiem się zdarza, iż stare niańki przechowują w pamięci wiadomości, które niegdyś największym nawet Mędrcom oddały usługi." Celeborn, Władca Pierścieni

Temat: Antykoncepcja wsrod Elfow? (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 23-06-2002 12:57    Temat wpisu: Antykoncepcja wsrod Elfow? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

(Jest to jeden z tematow, ktore wyplynely w czasie dlugiej dyskusji na czatowniku w nocy 22/23.)
Zastanawiajacy jest fakt, ze Elfy w pewnym momencie historii Srodziemia przestaly sie rozmnazac... Zdziwienie Jak sie wydaje, po upadku Morgotha rodzi sie juz niewiele elfiat (jesli sie myle, to mnie poprawcie). A Druzyna Pierscienia nigdzie juz nie napotyka nawet wzmianki po elfich maluchach.
Co sie moglo stac? Znuzenie Srodziemiem? Udoskonalenie metod antykoncepcyjnych? Czy (to moja teoria) po prostu po wielu latach uzywania seks przestal sie elfom podobac Język (to analogia z Sapkowskim, vide 5 tom sagi).
Co o tym myslicie?
Uśmiech Saurona ;D

Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 23-06-2002 20:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

czy ja wiem...

we wszystkich dziełach Tolkiena jest mało wzmianek o młodych elfach, i w WP ta proporcja jest zachowna IMHO. Imprezowicze którym przewodził Gildor to raczej byli młodzi elfowie. Poza tym ile lat to dla elfa młodość? przecież oni nie umierają...

co do znużenia seksem to pewnie po tych 300 latach to ich nawet nowe wydanie Kamasutry nie ruszało Uśmiech ale z drugiej strony jak się spojrzy na Arwenę to całe znużenie diabli biorą (chociaż czemu wybrała Aragorna? czyżby faworyzowała ludzkie walory Pserwa nad elfimi w tym temacie Uśmiech )

antykoncepcja odpada bo Elfom nawet by coś takiego nie przyszło do głowy, to już by po prostu nie były Elfy

Więc myślę, że wszystko było ok, jak zawsze. Chyba że masz jakieś cytaty Diabelski uśmiech na dowód tego że "przed Morgothem Panie to się nie takie rzeczy po ciemku z Galadrielą na imprezie robiło" Śmiech

Tom Goold
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 292

Wysłany: 23-06-2002 20:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tu nie ma nic do myślenia - wszystko czarne na białym wyłożone jest w dziesiątym tomie Historii Śródziemia.
Nifrodel pisze obszerny esej oparty na tych materiałach, który wkrótce będzie dostępny na stronach Niezapominki.
A na razie by uciąć zbędne dywagacje - żadnej antykoncepcji nie było.

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 23-06-2002 20:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

to dajcie info jak skończycie Jestem za

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 24-06-2002 11:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trochę się zdradzę Z przymrużeniem oka bo nie mogę się powstrzymać, a nie ma w pobliżu nikogo, kto powstrzymałby moje paluszki Elfik

Nie było antykoncepcji. Elfy primo:
Nie miały wiele dzieci. (więcej bedzie w eseju)
Na czas wojny, nie planowały dzieci, bowiem uważały, że brak jednego z rozdziców w pierwszym okresie życia dziecka, jest co najmniej niewskazany Uśmiech
Ponieważ zaś miały caaaaałą wieczność na to, żeby zaplanować swoją rodzinę, a nie odczuwały aż takiego popędu seksualnego jak Ludzie (słabszy instynkt biologiczny, w końcu są nieśmiertelne), uważam, że po prostu nie musiały stosować żadnej antykoncepcji.
Secundo:
Elfi duch zawsze panował nad ciałem.
Ślepe pożądanie rodem z "Nagiego instynktu" nie leżało w ich naturze.

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 24-06-2002 11:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):

Elfi duch zawsze panował nad ciałem.
Ślepe pożądanie rodem z "Nagiego instynktu" nie leżało w ich naturze.
Oj, zdarzaly sie wyjatki potwierdzajace regule...
Cytat:
dobiegł do jego uszu głos Meliany i wypełnił mu serce zachwytem i tęsknotą. Elwe zapomniał o swoim plemieniu i o wszystkich swych pragnieniach; za śpiewem ptaków szedł w cieniu drzew w głąb Nan Elmoth i zabłądził w tym lesie. W końcu jednak trafił na otwartą przestrzeń pod gwiazdami, a gdy wyjrzał z ciemnego gąszczu, zobaczył stojącą na niej Melianę i światło Amanu promieniujące z jej twarzy.
Nie odezwała się ani słowem, lecz Elwe w porywie miłości podbiegł do niej i ujął ją za rękę i w tym samym okamgnieniu taki czar ich ogarnął, że stali na tym miejscu przez długie lata odmierzane obrotami gwiazd nad głowami dwojga zakochanych; ciemne drzewa w Nan Elmoth wybujały wysoko, zanim oni przemówili nareszcie.

Ciekaw jestem, o czym mysleli przez te wszystkie lata... Jak czlowiek jest glodny, to mysli o chlebie. A oni, zdaje sie, dosc dlugo nie jedli... Uśmiech Saurona ;D Ble Ble ;D Jestem rozwalony

Powrót do góry

Neratin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 24-06-2002 11:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a):

Nie miały wiele dzieci. (więcej bedzie w eseju)

Hem? 4-7 to nie jest 'wiele'?
Przeciez cala historia 'rozwodu' z Miriel wynikla z tego, ze ktos chcial miec wiecej dzieci...

BTW, wreszcie bedzie mozna zamknac usta WO marudzacego w kolko 'a u Tolkiena nie ma seksu....'
Powrót do góry

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 24-06-2002 11:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Neratin napisał(a):

Hem? 4-7 to nie jest 'wiele'?

Uwzględniając że elfy były nieśmiertelne wiele to by było jakieś 400-700 Język

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Silmarillion Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Antykoncepcja wsrod Elfow? (Strona 1 z 4)

Skocz do: