Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Hobbit - ocena własna (Strona 11 z 11)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Magma
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 07-06-2013 20:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak dla mnie Hobbita czyta się inaczej niż inne książki Tolkiena. Mówiąc "inaczej" mam na myśli przyjemniej. Być może dlatego, że początkowo miała być to książka dla dzieci. Wydaje mi się, że jest tam najwięcej humoru z tych najpopularniejszych książek Mistrza. Niestety akcja dzieje się strasznie szybko. Przeskakuje z jednego do drugiego wydarzenia w niezauważalnym czasie i przez to niewiele szczegółów z pamiętam z tej książki. Jak mnie pamięć nie myli, to jest trochę mało wewnętrznych uczuć bohaterów i przez to nie możemy ich głębiej poznać. Opis Bitwy Pięciu Armii także nie przypadł mi za bardzo do gustu. Ogółem książka jest bardzo dobra, ale do miana świetnej trochę jej brakuje. No, przynajmniej u mnie.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Temat: Hobbit - ocena własna (Strona 11 z 11)

Skocz do: