Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Czemu zaczęliście czytać książki Tolkiena? (Strona 22 z 24)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 03-12-2012 19:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zawsze kochałam fantastykę, choć Władca i Tolkien przed filmem nie były u mnie na pierwszym miejscu jako książki do przeczytania. Słodka niewiedza skończyła się po obejrzeniu Drużyny Pierścienia na HBO (chyba na HBO).

Gdy przeczytałam pierwszą część, zastanawiałam się, jak taka książka mogła mi tak długo umykać. Zwłaszcza, że mama czytała przedtem Tolkiena i chwaliła go nawet! Potem poszło gładko - kolejne tomy, Hobbit, Sil...jaka ja byłam wtedy nakręcona!

Nerwena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50
Nieobecny(a): Zagubiona na uniwerku w Mordorze

Wysłany: 05-02-2013 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja mając 8 lat (wtedy chyba leciał WP na TVN, czyli 2008) obejrzałam dwie części... 2 i 3 Elfik Potem dowiedziałam się, że mój tata też lubi WP, bo zobaczyłam płyty w tym segregatorze na płyty (nie wiem jak to specjalistycznie nazwać), ale nigdy nie przeczytał. O WP wiedziałam, ale za to o H nie. No i w wakacje (2012) moja siostra powiedziała mi, że istnieje takie coś (ja tam nie dochodzę skąd ona to wszystko wie), a potem kiedy pojechaliśmy do Wrocławia kupiłam "Hobbita" i pochłonęłam w 3 dni, w 3 dzień zostało mi 50 stron, więc kupiłam "Dzieci Húrina" w Media Markcie ( Zdziwienie ). I zaczęło się kolekcjonowanie książek Tolkiena (oczywiście z tego samego wydawnictwa, musi ładnie wyglądać). A teraz okazuje się, że nie odpowiedziałam na zadane pytanie Jestem rozwalony Przez film Śródziemie mnie zaciekawiło, chciałam poznać wszystko od początku do końca. I elfy...to kocham najbardziej (pomijając parę innych postaci) Uśmiech
Powrót do góry

maciekplp
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 22-02-2013 21:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gimnazjum, czytam sporo, siostra zapytała się, czy przeczytałem hobbita. Ja na to, że nie, a ona mówi, żebym spróbował. Więc spróbowałem i mogę starym wypróbowanym tekstem powiedzieć: "i tak TO się zaczęło" Elfik Elfik

Fornadan
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 22-03-2013 23:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie do przeczytania czegoś tolkienowskiego namówiła moja siostra. Na początku nie chciało mi się tego czytać, ale kiedy wreszcie sięgnęłam po ,,Drużynę Pierścienia" zakochałam się w dziełach Tolkiena i w fantastyce. Nie żałuję, że uległam jej namowom. Jestem jej bardzo wdzięczna, bo dięki niej poznałam Śródziemie Love .
---
Thingol umarł.
Powrót do góry

Thirdiwena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42
Nieobecny(a): "Czekam na dopełnienie sie dni"

Wysłany: 01-04-2013 16:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ech, żeby tak meine lieben schwester zechciała pokochać Mistrza... wściekły No nic, pora na mnie- film oglądałam, od kiedy miał premierę w telewizji. Moja mam niedługo potem kupiła trylogię w tłumaczeniu Frąców. I chciałam czytać, miałam szczere chęci, ale... DLACZEGO JA ZAWSZE MUSZĘ BYĆ OPÓŹNIONA W ROZWOJU?????!!!!!!!!!!!!!! wściekły wściekły wściekły W każdym razie nie przeczytałam (jak można to wywnioskować z mej wypowiedzi Spox ). Za każdym razem, gdy puszczano trylogię, ryczałam więc nad Faramirem wyruszającym na bitwę i chciałam wyglądać jak Arwen, ale nic z tym nie robiłam. Nawet moja mama (chyba zaraz umrę... oops, zawstydzenie Jestem rozwalony ) przesłuchała na audiobooku Władcę i mnie zachęcała, a ja głupia, po stokroć głupia... Młotkiem go! Młotkiem go! Wałkiem go! ...
Aż pewnego dnia ujrzałam Martina Freemana w roli B.B., znanego jako Bilbo Baggins. No i się porobiło...
W dwa dni przeczytałam Hobbita, a potem to już Trylogia, Silmarillion i... jestem tu. Złakniona historii Gondoru, widoku elfów tańczących i śpiewających wśród lasów, wzdychania starego, dobrego Drzewca, miłości takiej, jaką przeżywali Beren i Luthien, marząca o przyjaciółce Éowinie i chłopaku Faramirze (może ja już skończę, bo się rozklejam... Jestem rozwalony ).

Od zawsze kochałam przyrodę, wolność, góry, lasy, elfy, zwiewne szaty, rycerzy. I szukałam czystej miłości. I ciemnozielonych lasów. I ciemnobłękitnego nieba ze srebrnymi gwiazdami.

I znalazłam. Rządzę

http://namiestnik-faraeofanfiction.blogspot.com/
Powrót do góry

mrufka668
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34
Nieobecny(a): pojawiam się i znikam

Wysłany: 01-04-2013 21:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W okolicach piątej klasy trafiłam w swojej szkolnej bibliotece na drugi tom WP, leżący na półce zwrotów. Generalnie nie przyjrzałam się, która to część, bo o WP, Hobbicie czy w ogóle o Tolkienie wcześniej nie słyszałam nic (żeby było ciekawie, było już po premierze wszystkich trzech filmów i nie wiem, jakim cudem, ale ominął mnie ten cały medialny szum)...
Zaczęłam czytać... i zorientowałam się, że trochę od d... strony zaczęłam... Śmiech W ciągu kilku dni zdobyłam pierwszy i trzeci tom, następnie pochłonęłam w kilka dni... I przepadłam. To samo wydanie, co z biblioteki, w tłumaczeniu, ofkors Skibniewskiej, mam w swej prywatnej biblioteczce obok później dodanych: "Silmarillionu", "Dzieci Húrina", "Hobbita", "Niedokończonych opowieści"...
W sumie zadecydował przypadek, ale jakby nie patrzeć, któraś książka Tolkiena prędzej czy później wpadłaby w moje łapska, i sądzę, że jak by nie było, musiałabym się zakochać w Śródziemiu. Śmiech

Princess Luna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 02-04-2013 11:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja historia z dziełami Tolkiena zaczęła się tak właściwie od przeczytania "Hobbita", który był lekturą w którejś klasie gimnazjum... wtedy ta książka bardzo mi się spodobała, ale nie byłam jakoś szczególnie zainteresowana fantastyką więc szybko o niej zapomniałam. Jednak powróciło to do mnie w tym roku szkolnym, dzięki pewnemu konkursowi. W moim liceum co roku organizowany jest "Mam talent" w którym uczestniczyć ma obowiązkowo każda klasa no i ludzie z mojej wymyślili, że wykorzystamy kolegę, który jest wielkim fanem Tolkiena Uśmiech. Dostał on za zadanie wyrecytować na owym konkursie "Pieśń pożegnalną" Berena dla Luthien z "Silmarillionu". Wszystko miało być pięknie, jedna dziewczyna grała na gitarze gdy recytował, dwóch facetów zgodziło się grać orków... tylko nikt nie chciał się zgłosić do roli Luthien, no a bez niej przedstawienie nie mogło się odbyć. I wtedy ktoś poprosił mnie żebym zgodziła się zagrać bo pasuję do tej roli, a ja się głupia zgodziłam Super śmiech oczywiście kolega coś tam tłumaczył, że pieśń pochodzi z powieści Tolkiena powiązanej z WP ale ja wtedy w ogóle nie wiedziałam o co chodzi i tylko WP utkwił mi w głowie Śmiech i tak żeby lepiej wczuć się w klimat przedstawienia postanowiłam obejrzeć "Władcę..." Zdążyłam obejrzeć tylko połowę "Drużyny pierścienia", konkursu nie wygraliśmy ale film zauroczył mnie do tego stopnia, że później obejrzałam wszystkie 3 części, przeczytałam książkę i teraz jest już 2 fanów Tolkiena w mojej klasie Uśmiech

Podsumowując : zgoda na wystąpienie w konkursie była głupotą ale mimo wszystko nie żałuję bo gdyby nie to prawdopodobnie nigdy nie zainteresowałabym się dziełami Tolkiena Uśmiech

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 15-04-2013 13:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja w tym miejscu pragnę podziękować mojemu tacie, bo to dzięki niemu zaczęłam czytać książki Tolkiena. chwała wam, chylę czoła, dzięki

Zaczęło się w wakacje po III klasie podstawówki, czyli w 2001 roku. Tata kupił mi "Hobbita" mówiąc, że to bardzo fajna książka, ale byłam na niego zła bo chciałam jakąś inną książkę (z tego co pamiętam chyba jakiś album z rasami psów). Jeszcze zanim zaczęłam ją czytać książka przeżyła nieciekawą przygodę, mianowicie w plecaku wylała się butelka wody, zalewając wszystko co tam było, włącznie z "Hobbitem". Teraz książka jest cała pomarszczona i ma rozwarstwioną okładkę. W końcu zaczęłam ją czytać (na plaży w Chorwacji) i mimo początkowej niechęci, bardzo mi się spodobała. Pamiętam, że strasznie płakałam jak umarł Thorin. Potem tata powiedział mi, że jest dalszy ciąg, z tymi samymi bohaterami.

Tego samego roku, na Gwiazdkę, dostałam Władcę Pierścieni i od razu zaczęłam czytać. Na początku powoli się wciągałam, w dodatku mama mi ją zabierała bo też chciała przeczytać. W międzyczasie wyszedł pierwszy film, ale zdążyłam przeczytać całość przed drugim. Mimo, że WP bardzo mi się podobał to nie czytałam zbyt szybko i robiłam chyba też przerwy pomiędzy częściami na inne książki. A na początku czytania znowu byłam wkurzona na tatę, bo powiedział, że głównym bohaterem dalej jest Bilbo, co jednak nie okazało się prawdą. Śródziemie wciągnęło mnie na maxa, wychodziły kolejne filmy, pamiętam, że opowiadałam siostrze różne fragmenty książki i bawiłyśmy się razem, najczęściej ja byłam Éowiną, ona Arweną.

Potem moja miłość do Tolkien trochę osłabła, pojawiły sie inne rzeczy, ale film "Hobbit" na nowo ją obudził, jeszcze silniejszą. Przeczytałam w końcu "Silmarillion", po raz trzeci "Hobbita" (drugi raz był pod koniec podstawówki), a teraz czytam po raz drugi "Władcę ...". Czekają jeszcze na mnie na półce "Dzieci Húrina" i NO, a potem się zobaczy co uda mi się z dzieł Tolkiena kupić.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Następna

Temat: Czemu zaczęliście czytać książki Tolkiena? (Strona 22 z 24)

Skocz do: