Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Waszym przeznaczeniem jest wybór." Aragorn, Władca Pierścieni

Temat: Największe zdziwienie z Władcy Pierścieni (Strona 7 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Największe zdziwienie z WP
Śmierć Gandalfa
22%
 22%  [ 58 ]
Gandalf żyje
20%
 20%  [ 52 ]
Gollum odgryza palec z Pierścieniem i spada...
18%
 18%  [ 49 ]
Aragorn stawia wyzwanie Sauronowi
1%
 1%  [ 5 ]
Denethor dokonuje samobójstwa
5%
 5%  [ 14 ]
Udało Im się!
3%
 3%  [ 10 ]
Gollum... HOBBITEM??
11%
 11%  [ 30 ]
Gandalf pokonuje Sarumana.
0%
 0%  [ 1 ]
Niewiasta i Hobbit rozwalają Czarnoksiężnika
15%
 15%  [ 39 ]
Oddano głosów : 258

Autor Wiadomość
khamull
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 28-03-2008 18:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ogarnął mnie zdecydowanie największy szok po tej akcji z palcem Froda[moja pierwsza reakcja(no, może nie dosłownie;)]"CO?!!!"][btw coż za wspaniałomyslność twórcy ankiety;D]!
Powrót do góry

Gabrielle
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 25-04-2008 18:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaznaczyłam "śmierć Gandalfa", mimo iż nie tyle zdziwiła mnie jego śmierć (choć myślałam, że się z tego wykaraska), co nie rozpoznanie go przez drużynę. Ja, można by rzec, wychowałam się na Kingu i Cobenie, więc mnie czarodziej nie zaskoczył.
i jasnosrebrny drży ich liść...
Powrót do góry

Apokalipsa
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 99

Nieobecny(a): Gdzieś

Wysłany: 12-05-2008 19:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie śmierć Gandalfa i fakt że on żyje i odgryzienie palca Frodowi przez goluma oraz jego upadek w żar Góry przeznaczenia.
Powrót do góry

Adam
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 139
Nieobecny(a): Nie ma mnie teraz na forum

Wysłany: 24-05-2008 21:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niewiasta i hobbit zabijają Nazgula - pamiętam jaki byłem zdziwiony jako dziecko jak się okazało, że Dernhelm to Eowina Uśmiech

Iris Murdoch (1919–1999), Irish-born British novelist.
Chicago Review "The Sublime and the Good" (1959).
Powrót do góry

Mathya
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 28-05-2008 17:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie największym zdziwieniem, z wyżej wymienionych opcji, była śmierć Gandalfa. Kiedy zaczęłam czytać, nie przypuszczałam, że w ogóle ktokolwiek z Drużyny zginie, a co dopiero on. Zdziwieniem również było później to, że Gandalf jednak żyje, ale najpierw było tamto i wywarło na mnie większe wrażenie.

A poza tym dla mnie ta książka była jedną wielką niespodzianką i co przerzucałam stronę, to działo się coś zaskakującego, więc trudno mi wymienić jedną największą rzecz Z przymrużeniem oka

Pozdrawiam Uśmiech

Groucho Marx
Powrót do góry

Smeagol
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9
Nieobecny(a): Smeagol poszedł złowić rybkę soczyście słodką...

Wysłany: 28-04-2009 16:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdy po raz pierwszy czytałam WP myślałam że gdy z drużyną jest Gandalf nic im nie grozi. To był dosłownie szok gdy on spadł wraz z Balrogiem w czeluście Morii. Nie miałam wtedy ochoty dalej czytać i rzez kolejne 2 dni dałam sobie z WP spokój Jestem rozwalony . Jednak ciekawość wzieła nade mną górę i Bogu jestem wdzięczna że przeczytałam dalej Elfik . Nie wyobrażam sobie mojego terażniejszego życia bez znajomości Śródziemia. Język
Powrót do góry

Feanor1337
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 75

Wysłany: 28-04-2009 17:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie najbardziej zdziwila mnie smierc Gandalfa, a nastepnie jego pojawienie sie w Fangornie w "Dwoch Wiezach" (i ta wlasnie odpowiedz zaznaczylem). Musze przyznac ze "Dwie Wieze" byly pierwsza ksiazka Mistrza jaka przeczytalem (wczesniej widzialem film Bractwo Pierscienia), i przyznam ze to byl pierwszy i jedyny raz gdy ktoras z ksiazek Tolkiena wydala mi sie chwilowo niedorzeczna. Ale tylko chwilowo, gdyz pamietam ze zaraz czytalem ja dalej Uśmiech. Dotad jednak uwazam, ze momentem, ktory wzbudzil we mnie najwieksze zaskoczenie byl ten, gdy okazalo sie, ze przez Aragornem, Legolasem i Gimlim nie stoi Saruman, lecz "odrodzony" Gandalf...
For Fëanor was made the mightiest in all parts of body and mind: in valour, in endurance, in beauty, in understanding, in skill, in strength and subtlety alike: of all the Children of Ilúvatar, and a bright flame was in him.
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 10-06-2009 00:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie sporym zdziwieniem było to, że tak dużo osób przeżyło tą rzeźnię Śmiech
Kiedy zaczynałam czytać, to miałam wrażenie, że Dziewiątka się pomału wykruszy, że to będzie taka sztafeta, i w końcu zostanie jeden i wrzuci Pierścień. Nie spodziewałam się raczej, że szanowny autor zabije głównego bohatera - ale, że wszyscy wkoło niego będą ginąć. Dlatego także dużym zaskoczeniem było zakończenie Wież, gdy Sam myślał, że Frodo zginął, bo zabicia Powiernika się zupełnie nie spodziewałam, jakoś tak nie pasowało mi do konwencji. Choć oczywiscie, mimo tego nie pasowania jednak do ostatnich słów drugiego tomu (że Frodo żyje ale jest jeńcem) nie miałam pojęcia, że jednak Frodo żyje. Szybko jakoś przywykłam do wersji, że Frodo ginie a Sam zostaje jako ostatni punkt w sztafecie. Natomiast w okolicach Cirith Ungol, gdy już wiadomo, że Frodo żyje zupełnie dobrze spodziewałam się śmierci Sama.
Ogólnie przy pierwszym czytaniu nie miałam za wielu oczekiwiań i skąt nie miałam też za wielu zdziwień, że się moje oczekiwania sprawdzają lub nie.
Na pewno myślałam, że polegnie więcej luda. Uśmiech Na pewno, jak większość zdziwiłam się bardzo śmiercią Czarodzieja - jakoś tak nie wypadało, by główny mag Jansnej Strony Mocy, by kierownik, by generał tak prędko sobie zginął.
poz Uśmiech
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Największe zdziwienie z Władcy Pierścieni (Strona 7 z 10)

Skocz do: