Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Największe zdziwienie z Władcy Pierścieni (Strona 6 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Największe zdziwienie z WP
Śmierć Gandalfa
22%
 22%  [ 58 ]
Gandalf żyje
20%
 20%  [ 52 ]
Gollum odgryza palec z Pierścieniem i spada...
18%
 18%  [ 49 ]
Aragorn stawia wyzwanie Sauronowi
1%
 1%  [ 5 ]
Denethor dokonuje samobójstwa
5%
 5%  [ 14 ]
Udało Im się!
3%
 3%  [ 10 ]
Gollum... HOBBITEM??
11%
 11%  [ 30 ]
Gandalf pokonuje Sarumana.
0%
 0%  [ 1 ]
Niewiasta i Hobbit rozwalają Czarnoksiężnika
15%
 15%  [ 39 ]
Oddano głosów : 258

Autor Wiadomość
Czibiak
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 37
Nieobecny(a): Olsztyn, Warmia i Mazury...

Wysłany: 13-06-2007 18:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaznaczyłam gryzącego i odgryzającego Golluma. To, że gryźć potrafił nie jest szczególnie zaskakujące, jednak aż taka skrajność jak odgryzanie palca Zdziwienie nie mieściła się w moich przypuszczeniach odnośnie tego stwora. Zadziwiająca brutalność Język

Mauhur
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 334
Nieobecny(a): TAK

Wysłany: 13-06-2007 18:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A mnie najbardziej zdziwiło to, że nie było Elfów w Helmowym Jarze. <śmiech> A tak na poważnie... Też stawiam na tego gryzącego Golluma. Istny szok. Nie sądziłem, że ktokolwiek z Drużyny zostanie trwale okaleczony.

Razosłav
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 15-06-2007 18:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gollum hobbitem.
Książkę czytałem na długo przed pojawieniem się filmu, więc oczywiście widząc określenie "stwór" w życiu bym nie pomyślał o wyobrażeniu sobie czegos hobbitowatego...

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 428

Wysłany: 21-06-2007 16:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zagłosowałam na śmierć Gandalfa ale zasadniczo nie mówiłabym o zdziwieniu podczas czytania tylko o wzruszeniu. czytałam książkę przed filmem i odrazu była cała wielkim zadziwieniem i zauroczeniem - zresztą czytałam niemal całą noc słuchając jednocześnie kasety Ocean dawn to wszystko było bardzo niesamowite
Powrót do góry

Master
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38

Wysłany: 23-06-2007 17:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaznaczyłem "Gandalf żyje". Pamiętam jak czytałem "Dwie Wieże" już po obejrzeniu "Drużyny..". Gdy doszedłem do momentu, w którym wyszło na to, że Gandalf żyje (scena we Fangornie) to aż mnie zatkało. Nigdy nie doznałem takiego uczucia podczas czytania książki! Oczy szeroko otwarte, usta rozdziawione i czytam... czytam... czytam. W tym momencie świat przestał dla mnie istnieć Zdziwienie
Powrót do góry

Liliath
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 07-09-2007 18:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niestety Nie Nie czas początku mojej fascynacji Tolkienem przypadł na czas filmu (nie on mnie zachęcił jednak do czytania tylko rodzice) i zasiadając do lektury mniej-więcej znałam fabułę Skrzywienie Skrzywienie Skrzywienie
To było pechowe. No może ja taka stara nie jestem (wręcz przeciwnie, ale ja swojego wieku nie ujawnię. Jeszcze) gdy była 1częsc WSZYSCY zbierali karty z chipsów z bohaterami z filmu. ja nie oglądałam go wtedy ( na szczęście poszłam za rada rodziców i przeczytałam za nim obejrzałam) ale karty mam do dziś Dla mnie zawodów NIESTETY Jestem przeciw Spazmy Spazmy Spazmy Płacz Płacz NIE BYłO. TERAZ TEGO ZAłUJE Nie Nie
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 08-09-2007 09:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaznaczyłam "śmierć Gandalfa".

Czytałam wpierw Hobbita, w którym to Gandalf zawsze cało wychodził z opresji oraz był BigMędrcem,a tacy z reguły nie umierają.

Czytam sobie książkę LOTR i nagle BUM!, Gandalf zleciał sobie w otchłań i nie żyje. O kurczaki z grilla, jaki szok!

I myślałam, że on już się nie pojawi, bo oglądałam jeszcze wcześniej film Eragon a ani w filmie, ani w książce wspaniały Brom nie ożywał... Myślałam, że tak samo będzie z Gandalfem Język

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Vanima
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 70

Wysłany: 08-03-2008 20:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja kiedy po raz pierwszy czytałam WP to najbardziej mnie zdziwiło to, że Gollum był Hobbitem wszystko mi się pomieszało . Serio, teraz jak to sobie przypominam to mi się chce płakać ze śmiechu, no ale cóż wtedy ta książka to była jeszcze dla mnie czarną magią. Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Największe zdziwienie z Władcy Pierścieni (Strona 6 z 10)

Skocz do: