Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

" `Dzień dobry` powiedział Bilbo i powiedział to z całym przekonaniem, bo słońce świeciło, a trawa zieleniła się pięknie. Gandalf jednak spojrzał na niego spod bujnych, krzaczastych brwi, które sterczały aż poza szerokie rondo kapelusza. `Co chcesz przez to powiedzieć?` - spytał. `Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?` `Wszystko naraz` rzekł Bilbo. `A na dodatek, że w taki piękny dzień dobrze jest wypalić fajkę na świeżym powietrzu.`" Bilbo, Hobbit

Temat: Największe zdziwienie z Władcy Pierścieni (Strona 3 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Największe zdziwienie z WP
Śmierć Gandalfa
22%
 22%  [ 58 ]
Gandalf żyje
20%
 20%  [ 52 ]
Gollum odgryza palec z Pierścieniem i spada...
18%
 18%  [ 49 ]
Aragorn stawia wyzwanie Sauronowi
1%
 1%  [ 5 ]
Denethor dokonuje samobójstwa
5%
 5%  [ 14 ]
Udało Im się!
3%
 3%  [ 10 ]
Gollum... HOBBITEM??
11%
 11%  [ 30 ]
Gandalf pokonuje Sarumana.
0%
 0%  [ 1 ]
Niewiasta i Hobbit rozwalają Czarnoksiężnika
15%
 15%  [ 39 ]
Oddano głosów : 258

Autor Wiadomość
Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 17-10-2002 08:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie zaskoczyła nie tyle śmierć Golluma, ile porażka Froda. Gdy Gollum spadał w otchłań poczułem ulgę i poszedłem przyciąć pogryzione paznokcie. Uśmiech
Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

otherside
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 17-10-2002 14:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie tak samo...
chociaz nie wiem czy to mozna nazwac do konca porazka.....

ale zakonczenie w tym stylu : smutne wlasciwie (noo poryczalam sie praktycznie) - jak czytalam pierwszy raz to nie spodziewalam sie czegos takiego...

co do śmierci Golluma - odetchnelam : ))
Powrót do góry

Pellamerethiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 20-10-2002 17:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej zszokowało mnie zakończenie Spazmy
ale również smierć Theodena, zginął według mnie w głupi sposób, nie tak powinno być:< ale zagłosowałam na scenę na Orodruinie, czytałam ją o pierwszej w nocy i to był shooock!Śmiech

Powrót do góry

Ariena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 141

Wysłany: 04-11-2002 09:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z podanych opcji wybralam Gollum....HOBBITEM. Zdziwilo mnie to do czego doprowadzil go pierscien. Kiedys mlody, wesoly Hobbit, zapewne taki typowo niziolkowaty zamienil sie w .............Golluma. To wrecz przykre Spazmy
Choc musze przyznac ze najwiekszym zaskoczeniem byla ,,chwilowa smierc'' Froda. Wtedy w mojej glowie zapanowal chaos, kompletna dezorientacja Super śmiech Niestety tyj opcji tu nie uwzgledniono Smutek
Powrót do góry

Orontindil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 08-11-2002 02:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdy Gandalf runął w otchłąń z mostu Khâzad-dûm miałem łzy w oczach osz..o nie! tylko nie to! (ponoć chłopaki nie płaczą Jestem rozwalony ). Na swoje usprawiedliwienie dodam tylko tyle że był to jeden z tych nielicznych razów Pserwa . To był na pewno największy szok jakiego doznałem podczas lektury "Władcy Pierścieni". Po prostu nie mogłem uwierzyć w to że Gandalf... wspniały, wielki i niepokonany Gandalf... ten który tak troszczył się o resztę drużyny... został tak po prostu ściągnięty z mostu przez jakiegośtam Balroga Płacz . Na szczęście wszystko skończyło się dobrze (dla Gandalfa Super śmiech ) Drugim wydarzeniem które mnie bardzo zaskoczyło była prawdziwa rola Golluma jaką przyszło mu odegrać podczas Wojny o Pierścień. Byłem pewiem że polegać ona będzie tylko i wyłącznie na doprowadzeniu Powiernika Pierścienia jak najbliżej Szczeliny Zagłady...a tu NIESPODZIANKA raz, dwa, raz, dwa, tempo! !!! Dzięki temu Gollum znacznie zyskał w moich oczach. Na koniec wypada mi jeszce wspomnieć o zakończeniu. Bardzo mi się spodobał ten pełen wzruszenia, smutku i nadziei moment pożegnania na Szarej Przystani...

Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 13-11-2002 13:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Gdy Gandalf runął w otchłąń z mostu Khâzad-dûm miałem łzy w oczach (ponoć chłopaki nie płaczą ). Na swoje usprawiedliwienie dodam tylko tyle że był to jeden z tych nielicznych razów . To był na pewno największy szok jakiego doznałem podczas lektury "Władcy Pierścieni". Po prostu nie mogłem uwierzyć w to że Gandalf... wspniały, wielki i niepokonany Gandalf... ten który tak troszczył się o resztę drużyny... został tak po prostu ściągnięty z mostu przez jakiegośtam Balroga
Dla mnie też chyba największym szokiem była 'śmierć' Gandalfa, tyle że nie miałam łez w oczach, a po prostu ryczałam.. Powstrzymywany płacz Płacz (no co, jak czytałam WP po raz pierwszy miałam 12 lat Język )
No i podobne wrażenie zrobiły na mnie wręczenie Gandalfowi pod bramami Mordoru kolczugi i płaszcza Froda, atak Szeloby i 'śmierć' Froda, przeprawa przez Minas Morgul..
W ogóle, myślałam że dostanę rozstroju nerwów z naporu wrażeń..
Aha, i jeszcze jedno: kiedy nie mogłam już wytrzymac tego napięcia emocjonalnego, chodziłam za moim bratem i nudziłam, żeby powiedział mi jak się to skończy.. Co on za setnym takim pytaniem skomentował: "Sauron utnie Frodowi głowę i prześle w worku Gandalfowi.." Zdziwienie Powstrzymywany płacz Płacz (co za sprośne, ew. meska szowinistyczna świnia!!! ;D , no nie? Język )
I w efekcie byłam bardzo zdziwiona że nic takiego nie nastąpiło.. Super śmiech

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Atanvarne
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 18-11-2002 14:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo mnie zaskoczyła "śmierć" Gandalfa Widziały gały co brały . Wydawło mi się, że ktoś taki jak on powinien doprowadzić "sprawę" pierścienia do końca, więc miełam nadzieję, że nie umarł i że kiedyś powróci... i powrócił Uśmiech Uśmiech Uśmiech . Może trochę zaskoczyło mnie to, że im się udało (tyle niebezpieczeństw...), ale w sumie nie byłoby książki, gdyby wszyscy główni bohaterowie pomarli gdzieś w trakcie Śmiech .
Powrót do góry

Niesmiertelna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 07-12-2002 16:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja każde wydarzenie szokująco specjalnie podpisywałam na końcu strony, albo łzą, albo krwią.
Najwiękrzy szok to chyba jednak mieli ci którzy czytali moją książkę, kiedy widzieli krew na stronnicach.
Mnie to zszokowała pozorna śmierś Froda( Jedyne miejsce w którym naprawdę się poryczałam)

Jesteśmy niebezpieczni...
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Największe zdziwienie z Władcy Pierścieni (Strona 3 z 10)

Skocz do: