Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Cała Polska czyta Tolkiena... dzieciom (Strona 1 z 5)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elurin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 96

Wysłany: 26-04-2002 21:31    Temat wpisu: Cała Polska czyta Tolkiena... dzieciom Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W dziale Najlepszy wiek do zapoznania się z Hobbitem pojawił się ciekawy wątek:

Cytat:

Jak moja siostrzyczka jeszcze trochę podrośnie to też będę jej czytać tyle, że zacznę właśnie od Hobbita (może kiedyś mi za to podziękuje).

Trzeba moim zdaniem rozpropagować tego typu akcję - Cała Polska czyta Tolkiena dzieciom. Mówię całkiem poważnie. Wydaje mi się, że najmłodsze pokolenie nic, albo prawie nic nie wie o Tolkienie. Co sądzicie o takim pomyśle?

P.S. Elfy, nie kasujcie tego tematu. Kto wie, może z kilka lat obudzicie się, a nikt już nie będzie wiedział kto to Tolkien. Tak, tak to zgroza. Ratujmy naszą młodzież...

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 29-04-2002 18:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem za Jestem za Popieram te akcje, podpisuje sie pod nia obiema rekami. Sam zdazylem juz tego dokonac, moja czternastoletnia corka ( Widziały gały co brały ale stary jestem Widziały gały co brały )wziela udzial w Olimpiadzie Tolkienowskiej. Nie dostala sie do drugiego etapu -trudno. Moze w przyszlym roku.
I dlatego nie martwie sie o miejsce dziela Profesora wsrod nas. Fakt, cala masa malolatow wypisuje w Waszych ksiegach gosci "a ja uwazam, ze Hary Poter jest lepszy od Legolasa". Moze rzeczywiscie tak mysla... No coz, jakis czas temu wielu moich znajomych uwazalo, ze zespol BoneyM jest lepszy od Led Zeppelin. A teraz szybkie pytanie na orientacje: co spiewal zespol BoneyM?

Powrót do góry

ermenelwena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 30-04-2002 13:27    Temat wpisu: Cała Polska czyta Tolkiena... dzieciom Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elurin napisał(a):
Trzeba moim zdaniem rozpropagować tego typu akcję - Cała Polska czyta Tolkiena dzieciom. Mówię całkiem poważnie. Wydaje mi się, że najmłodsze pokolenie nic, albo prawie nic nie wie o Tolkienie. Co sądzicie o takim pomyśle?

Z tego co wiem, to nic nie wie. Ostatnio przyszło do mnie kilka dzieciaków (moja rodzicielka jest nauczycielką) i zobaczyło plakaty na ścianach w moim pokoju. Oczywiście wszystko wiedziały o aktorach, na filmie były po 5 razy. Ale jak się dowiedziały, że film powstał na podstawie książki to były Szok zaskoczone.
Taka akcja jest konieczna.
Jednak z drugiej strony - czy Tolkien jast dla dzieci?

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 30-04-2002 14:43    Temat wpisu: Cała Polska czyta Tolkiena... dzieciom Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elurin napisał(a):
Wydaje mi się, że najmłodsze pokolenie nic, albo prawie nic nie wie o Tolkienie.

no i?

Ja też nic nie wiedziałem dopóki w bibliotece WP nie spadł mi na głowę Z przymrużeniem oka

Bez przesady z tą potrzebą uświadamiania. Czy wy wiedzieliście coś na temat Tolkiena gdy czytaliście Hobbita? znaliście jego biografie? wiedzieliście jakie inne książki napisał? wątpię...

Tysiące późniejszych miłośników Tolkiena trafia na niego przypadkiem. Można komuś polecić WP, zachęcić ale żeby robić jakieś Akcje? to IMHO może tylko zniechęcić.

ermenelwena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 30-04-2002 16:26    Temat wpisu: Cała Polska czyta Tolkiena... dzieciom Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

elfy napisał(a):

Bez przesady z tą potrzebą uświadamiania. Czy wy wiedzieliście coś na temat Tolkiena gdy czytaliście Hobbita? znaliście jego biografie? wiedzieliście jakie inne książki napisał? wątpię...

Tysiące późniejszych miłośników Tolkiena trafia na niego przypadkiem. Można komuś polecić WP, zachęcić ale żeby robić jakieś Akcje? to IMHO może tylko zniechęcić.

Po pierwsze - tak znałam biografię i inne jego dzieła. Nawet zastanawiałam się co pierwsze przeczytać - bo podobno H najprostszy, WP - najciekawszy, S - początek wszystkiego.
Po drugie - mnie mama jak byłam mała czytała "Opowieści z Narni", teraz je uwielbiam i czytam bardzo często, podobnie było z Thorgalami (z tym, że w roli mamy mój brat). Na pewno podobnie byłoby z Tolkienem, jego świat jest bardzo fascynujący dla dorosłych, dla dzieci tym bardziej.

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 30-04-2002 16:44    Temat wpisu: Cała Polska czyta Tolkiena... dzieciom Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ermenelwena napisał(a):

Jednak z drugiej strony - czy Tolkien jast dla dzieci?

Tolkien, jak większość przyzwoitych książek nie jest "dla dzieci" albo "nie dla dzieci". Jest po prostu dla określonych ludzi, niezależnie od wieku. Niektórzy nigdy nie załapią w nim uroku, a inni pojmą go bardzo wcześnie.

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 30-04-2002 16:53    Temat wpisu: Cała Polska czyta Tolkiena... dzieciom Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ermenelwena napisał(a):
Po pierwsze - tak znałam biografię i inne jego dzieła. Nawet zastanawiałam się co pierwsze przeczytać - bo podobno H najprostszy, WP - najciekawszy, S - początek wszystkiego.

To ile ty miałaś lat gdy przeczytałaś WP or H? Ja myślałem że my tu mówimy o dzieciństwie? czyli ogólnie 0-12 lat

Cytat:
Po drugie - mnie mama jak byłam mała czytała "Opowieści z Narni", teraz je uwielbiam i czytam bardzo często, podobnie było z Thorgalami (z tym, że w roli mamy mój brat). Na pewno podobnie byłoby z Tolkienem, jego świat jest bardzo fascynujący dla dorosłych, dla dzieci tym bardziej.

Wszystko co czyta nam w dzieciństwie Mama jest wspaniałe i dobre. Czy to jest Kubuś Puchatek czy Władca czy coś innego, zawsze będziemy mieć do tego conajmniej sentyment.

Rozumiem że chcecie się zorganizować, rozdać sobie legitymacje a w statucie napisać, że każdy członek musi czytać WP swojemu dziecku do poduszki? Zdziwienie Śmiech jak sugeruje przykładami ermenelwena Elfik

Helevorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212

Wysłany: 30-04-2002 16:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Calkowicie zgadzam sie z elfami Uśmiech Ja gdy chcialem kupic pierwsza
ksiazke polecona mi przez jakiegos znajomego to jak pamietam
w jednym sklepie poprosilem o "Tolkiena" Hobbita (buehehe dobre nie ?).
Nie uwazam zeby ktos kto czytal Hobbita znal na wyrywki date urodzenia
Mistrza. Dlatego nie przesadzajmy !

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Cała Polska czyta Tolkiena... dzieciom (Strona 1 z 5)

Skocz do: