Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Miejcie nadzieję, ze w końcu nawet najbłahsze z waszych pragnień wyda owoce." Posłowie Valarów do Numenorejczyków, Silmarillion

Temat: Realna groźba (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 06-01-2002 21:42    Temat wpisu: Realna groźba Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

prawdziwy start tematu: 10.12.2001 (data z 2002 r. spowodowana konwersją starych wpisów do nowego engine forum) - elfy
---------------------------------------------------------

No niedawno stało się- poszedłem do kina na Wiedzmina. W sumie wiedzialem ze jest kiepski, ze efekty zle itd ale mimo wszystko mysle sobie ze trzeba pojsc na film- w koncu czytalo sie ksiazki- no i napewno nie moze byc az tak zly. Przeliczylem sie. Film jest tak denny ze mialem ochote wyjsc w polowie (a nawet wczesniej)! Gra aktorow fatalna- tylko Żebrowski co nieco pokazał. Potwory to jakaś żenada- wszędzie straszą gumowe kukły ktore i tak zadko widac dzieki 'wspanialej' pracy kamery, ktora przez 90% czasu pokazuje twarze bohaterow! Walki? Jakie walki. Geralt szlachtuje wszystkich jak chce i kiedy chce. Nawet kiedy ma zawiazane oczy. Zreszta i tak przeciwnicy sami skacza na jego miecz, wogole nie probuja sie bronic. Aha, czy wspomnialem ze od rany cietej na udzie (male drasniecie) umiera sie w ciagu kilku sekund?? A fabuła? Pan reżyser tnie i mąci jak może. W efekcie nic nie trzyma sie kupy, nie wiadomo o co chodzi - panuje chaos, a co najgorsze fabuła nie może sie zawiązac przez caly film. Sceny wygladaja jak pociete- jakby ktos dostal material 5-godzinny i nozyczkami skladal go w 2-godzinny. Ten film wola o pomste do nieba! Na koniec jeszcze cena: 14zł za taką chałe to o co najmniej o 10 zł za dużo! No ale do czego zmierzam? No więc jakbym sam nigdy nie czytał Sapkowskiego to po tym filmie nigdy bym tego nie uczynił. Potwierdzały to glosy ludzi wychodzacych z kina. Slyszalem bluzgi na Sapka ze co to za ksiazki on pisze- takie durne i tandetne ze glowa boli. Pamietajcie ze najwazniejsze jest pierwsze wrazenie i ci ludzie raczej po Wiedzmina na papierze juz nie siegna. Obawiam sie ze to samo moze byc po premierze WP..Smutek Wielu ludzi moze sie roczarowac i w efekcie odrzucic Tolkiena- w tym wielu wartościowych ludzi. Jedyna szczepionka na to jest wczesniejsze przeczytanie LOTRa- ale ile kinomanow to uczyni?? Naprawde, bardzo sie obawiam tego, jakie moga byc skutki jego premiery. Oby nie bylo tak jak z Wiedzminem!!!

Monisia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 06-01-2002 21:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Walki? Jakie walki. Geralt szlachtuje wszystkich jak chce i kiedy chce. Nawet kiedy ma zawiazane oczy. Zreszta i tak przeciwnicy sami skacza na jego miecz, wogole nie probuja sie bronic.

pragne zauwazyc, ze to akurat jest bardzo wierne opowiadaniom. wszak geralt rzeczywiscie NIE MIAL sobie rownych.
co do reszty sie zgadzam z jednym wyjatkiem. nie sadze by film WP odstraszyl potencjalnych fanow. rzede wszystkim, jak widac na trailerach, film jest zrobiony bardzo ladnie, muzyka jak ze wszad slysze jest dobra, a to juz polowa (ba! nawet trzy czwarte) sukcesu.
Powrót do góry

Drops
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 06-01-2002 21:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

AAAAAAAAAA (heh Z przymrużeniem oka )
Mi się widźmin podobał, no może poza "gumowymi" potworami Z przymrużeniem oka

A co do WP no przecież oglądałeś trilery - są sooper, wszyscy po pierwszym oglądnięciu filmu są zgodni - to ardzydziało, gra aktorka jest boska, efekty sooper, muzyka odjazdowa i woogoole jest ********.
Tak więc po co sie martwić jeszcze coś wykaraksz.

MenTh0l
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 06-01-2002 21:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pamietajcie ze nie jest problemem przedstawic same plusy. Chodzi o to aby te plusy nie przesłoniły wam minusow:) Naprawde-przeciez o kilku wpadkach juz wiemy, a co jedszcze zobaczymy? Każdy chce sie reklamować..jednoczesnie retuszujac wady. Ja bym takim optymista nie byl.
Aha, Monisiu- Geralt był dobry ale nie oznacza to ze inni powinni mu sami na miecz wskakiwaćUśmiech

Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 06-01-2002 21:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywistym faktem jest, że niestety polskie kino jest fatalne, a szczególnie jeżeli chodzi o filmy tego typu, Jestem przeciw
tak więc nie dziwię się temu że film jest kompletną klapą. Jeszcze przed premierą wiedziałem, że do kina na Wiedźmina nie pójdę. W przeciwieństwie do tego, kinematografia "zachodnia", prezentuje o wiele wyższy poziom, nie tylko ze względu na pieniądze które można przeznaczyć na efekty specjalne, ale również ze względu na zangażowanie aktorów w graną postać i dobre ich przygotowanie przygotowanie do roli. Być może to ostatnie również jest kwestią pieniędzy (wynagrodzenie aktora), a może mentalności. W każdym razie jeżeli chodzi o Władcę Pierścieni jestem dobrej myśli, Jestem za i już teraz wiem że pójdę na ten film.

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.
Powrót do góry

Monisia

Wpisy: 349

Cytat:
...ale również ze względu na zangażowanie aktorów w graną postać i dobre ich przygotowanie przygotowanie do roli. Być może to ostatnie również jest kwestią pieniędzy (wynagrodzenie aktora), a może mentalności.

oo tego to mi prosze nie uogulniac. zebrowski w roli geralta byl swietny. wydobyl z tej postaci (przy TEJ fabule i TYCH dialogach) tak duzo jak tylko mozna. zamachowski jako jaskier rowniez byl bardzo dobry. naprawde mi sie podobal (no.. moze nie do konca tak sobie wyobrazalam ze tak powiem powierzchownosc jaskra..). poza tym ladnie spiewal. mamy w Polsce wielu naprawde swietnych aktorow. jak na przyklad wlasnie zebrowski, linda (po quo vadis moje mniemanie o tym aktorze niesamowicie wzroslo), konrada, fronczewskiego, izabele scorupco (ktora przecie nawet w goldeneye u boku brosnana grala), byla anna polony, anna dymna. mozna by wymieniac i wymieniac.

Cytat:
Aha, Monisiu- Geralt był dobry ale nie oznacza to ze inni powinni mu sami na miecz wskakiwać

faktycznie to akurat bylo porazka.. troche zenujacym bylo patrzec jak przeciwnicy wiedzmina podczas walki organizowali zawody w 'kto pierwszy sam nadzieje sie na wiedzminski miecz!'. ale to w sumie mialo swoje odzwierciedlenie w opowiadaniach i samym piecioksiagu. wszak zadna z walk geralta (poza pewnymi wyjatkami) nie trwala dluzej niz kilka minut.
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Cytat:
mamy w Polsce wielu naprawde swietnych aktorow. izabele scorupco (ktora przecie nawet w goldeneye u boku brosnana grala)

Z tym nie moge się zgodzić..Dobrego aktora poznać po jego dorobku i różnorodnych rolach, które potrafi sugestywnie oddać. Izabella Scorupco nadaje się na dziewczynę Bonda oraz inne filmy sensacyjne...ale jako Helena w "Ogniem i Mieczem" była porażką. Dość, że głos ma niczym Joe Cocker...ale te żle zagrane sceny tęsknoty..i ten płacz bez jednej łzy... Nie Nie

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Ruginwaldus

Wpisy: 385

Wysłany: 06-01-2002 21:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
plakac mozna i bez lez. a mnie sie tam iza jako dziewczyna bonda podobala Uśmiech

"Mi się podobała" ucina wszelkie argumenty. De gustibus...Uśmiech
Cytat:
Pamietajcie ze najwazniejsze jest pierwsze wrazenie i ci ludzie raczej po Wiedzmina na papierze juz nie siegna. Obawiam sie ze to samo moze byc po premierze WP.. Wielu ludzi moze sie roczarowac i w efekcie odrzucic Tolkiena- w tym wielu wartościowych ludzi. Jedyna szczepionka na to jest wczesniejsze przeczytanie LOTRa- ale ile kinomanow to uczyni?? Naprawde, bardzo sie obawiam tego, jakie moga byc skutki jego premiery. Oby nie bylo tak jak z Wiedzminem!!!

Jest juz po premierze, pierwsze recenzje (i recenzje z recenzji;)) pojawiły się w sieci i możemy być ciut spokojniejsi. Chociaż podobno są ludzie, którzy gdzieś czytali pochlebne recenzje "Wiedźmina" Zdziwienie. Ja jednak o czym innym. Wiadomo, mamy Misję, wiadomo, jesteśmy Wiedzącymi Z przymrużeniem oka, ale potrzebna jest świadomosć, że dla ogromnej większości to po prostu kolejny film na afiszu. Pewnie nawet będą świadomi nazwiska autora pierwowzoru literackiego-a to już dużo. I jeśli nie sięgną po WP, nie znaczy to, że odrzucili zniesmaczeni. Pozostanie na neutralnej pozycji ma wiekszą wartość niż nieprzytomne szermowanie argumentami z artykułu w np. "Życiu na gorąco". Albo z takiego Tenbitu, w którym prowadzący debeściak przerywa metafizykującemu Parowskiemu tekstem "OK, dobra, mamy następne pytanie. Dziękujemy, Maćku".
A o Drodze Miecza i Słowa już gdzieś pisałem Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Realna groźba (Strona 1 z 3)

Skocz do: