Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Każdy czarodziej powinien mieć hobbita albo kilku hobbitów stale u boku; już oni by go nauczyli wyrażać się ściśle i nie bujać w obłokach." Gandalf do Merry'ego, Władca Pierścieni

Temat: Jak was oceniają nie-Tolkienowcy (Strona 4 z 26)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EmmaScyther
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 17-08-2002 13:18    Temat wpisu: :pserwa: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No cóż... jak tylko przechodzę drogą to słyszę:
- "ej to ta głupia...co to tego Tolkina czy jak to tam czyta!"
- "ona jest pojeb*** kur**, na piwo nie pójdzie, a będzie kur** Tolkina czytać",
- "cwelka, jakaś nienormalna"...
ehh...Smutek...uroki życia na wsi...
Ciężko mi nie zwracać na nich uwagę bo jestem konfliktową osobą.
Jak byłam na koloni to kumpel podszedł do mnie i od razu tekst:
- "Emila co czytasz?"
- "Silmarilion"
- "CO ZA SAILOR MOON?" -
bez komentarza..człowiek zupełnie nietolkienowski.
Także moje kumeple nie znoszą ciągłego tematu o Tolkienie.
A na wspominanej wyżej koloni wołali na mnie "Tolkien"
Ale najbardziej mnie wkurza jak słyszę za sobą :
- "Hej, opętana (jestem opętana bo czytam Tolkiena...no cóż :/ ) powiedz coś jak elfy!!"
Tylko iść i się pochlastać...

"Belkar is a horrible, loathesome, supremely selfish creature who behaves contemptibly, laughs at the pain of others, has no manners whatsoever, and whose mental acuity would be compared unfavorably to that of a table."
Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 19-09-2002 20:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie reakcja jest indentyczna co u Aragorna, wykluczając te przekleństwa. Poprostu tworze swój mały światek Tolkienowski i nie zwracam uwagi na osoby które "nie mają oczu". Mam koleżankę która uważa że Tolkien był idiotą, ale cóż wiele jest ludzi i *****(nie liczcie gwiazdek, ale dodajcie co chcecie Uśmiech ) Pozdrowionka dla wszystkich Uśmiech
Powrót do góry

mizarek
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 21-09-2002 07:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

heh ja mam tak samo jak wielu z Was (no, moze nie az tak drastycznie jak Emma Scyther - my sie znamy???Śmiech).
Ale w wiekszosci to jest tak, ze znajomi mowia o moim zboczeniu na punkcie Tolka Uśmiech
po prostu nie potrafia zrozumiec, czemu kilka razy czytam ta sama ksiazke (i to jeszcze taaaka gruba Z przymrużeniem oka) - dla nich Silm jest gruba ksiazka...eeeh:)
albo "Jak mozna czytac takie bzdety???!!!" - takie zdania tez czesto padaja...najczesciej tak mowia ci, co w ciagu ostatniego roku zadnej ksiazki nie przeczytali Język

Ariena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 141

Wysłany: 04-10-2002 18:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie slysze uwag bezposrednio pod moim imieniem typu ty ................
choc czasem zdarza sie ze ktos powie ze jestem po.....a i ze wierze w bajki. Poza tym to nie ksiazka ktora moze zafascynowac tylko jakas tam opowiastka.Reakcja rodzicow jest prosta gdy mnie widza z ksiazka wychodza Diabelski uśmiech brak im juz chyba sil do jakich kolwiek reakcji Super śmiech
Powrót do góry

Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 16-10-2002 09:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja mama często rzucała teksty typu: "Byś zajął się czymś konkretnym,
a nie jakieś głupoty czytasz!". Ale ostatnio kupiła mi na imieniny Silmarillion w pięknym wydaniu. Nie miałem serca mówić jej, że posiadam już dwa inne wydania i w milczeniu doceniłem ten gest.
Reszta otoczenia traktuje mnie natomiast jak niegrożnego dla otoczenia wariata- krzywe uśmieszki, złośliwe podteksty itp.
Teraz to ja mam lekki ubaw słysząc komentarze laików na temat ekranizacji. ( Bo przecież to jest teraz modne, nie? Złośliwy uśmiech )

Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

Pellamerethiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 19-10-2002 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja nieczytająca nic przyjaciółka zakochała sie w filmie...i sama sięgnęła po książki!!Śmiech kończy ROTK, ale w międzyczasie czyta też Sapka, którego jej podsunęłam...niesamowite Szok
mojej mamie film się baaardzo podobał, tacie też, ale za fantasy...uh, nie przepadająUśmiech mama wielokroć deklarowała chęć przeczytania ksiażki ale nic z tego nie wyszło...przywzyczaili się już do moich manii, przychodzących jedna po drugiej, ale ta jest chyba największa ze wszystkich przez jakie przechodziłam:D ale większość przyjaciół i kolegów rzuca sobie wymowne spojrzenia, gdy zaczynam gadać o Wladcy...wiedzą że jak już zaczne, nie potrafię skończyćZ przymrużeniem oka

Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 20-10-2002 15:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatno trochę się zmieniło, już nic nie gadają, tj. było tylko 2 takich **** co się bezprzerwy czepiali, a teraz nie Uśmiech Dlaczego? To tylko oni mogą wiedzieć... może im się zudziło Super śmiech Pozdrawiam wszystkich Uśmiech
Powrót do góry

cichociemna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 21-10-2002 13:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja powiem tyle. Nie pozwolę sobie na wulgaryzmy w stosunku do mojej osoby, w tym czy innym względzie. Co prawda dla ludzi w moim wieku jestem z deczka nienormalna ( na szczęście nie dla wszystkich - co Blania Z przymrużeniem oka ). Czasem jdenak jeszcze słyszę jakieś kąśliwe uwagi co do mojego zachowania i czytania książek podczas przerwy. Myślę jednak, że powoli się ludziska przyzwyczajają i w takich chwilach zostawiają mnie w spokoju. Jednak jak zaczynam coś mówić na temat fantastyki czy RPG część koleżanak kiwa głową i mówi, że to nie dla nich. Uważają, że to nudne i monotonne. Po części je rozumiem. Ja też chyba nie zdobędę się na odwagę do przeczytania ich lektur. No chyba, że zmusi mnie do tego program nauczania Jestem rozwalony Super śmiech . Na rodziców nie mam co narzekać. Do niedawna jeszcze przekonywali mnie, żebym coś przeczyała oops, zawstydzenie Śmiech . Teraz nic nie mają do gadania Złośliwy uśmiech Złośliwy uśmiech Złośliwy uśmiech . Czasem brat się ze mną drażni, ale robi to dla zabawy ( tak mi się przynajmniej wydaje Skrzywienie ). Największa jednak ignorancja spotyka mnie jednak ze strony moich nauczycieli ( nie wliczając nauczycielki od polskiego ). I to właśnie boli mnie najbardziej Smutek .

Podsumowując nie jest aż tak źle. Myślę, że zwykli śmiertelnicy poprostu boją się osób czytających książki, szczególnie te grube. Nie są chyba do końca przekonani, co się w nich tak naprawdę znajduje ( niektórzy twierdzą, że to nałóg Super śmiech albo jakaś mafia Super śmiech ). A swój strach okazują w taki sposób ( patrz cała dyskusja ). Mnie i tak większe prześladowanie spotyka z powodu bycia fanką mangi i anime Smutek Smutek Smutek .

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Następna

Temat: Jak was oceniają nie-Tolkienowcy (Strona 4 z 26)

Skocz do: