Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Jak was oceniają nie-Tolkienowcy (Strona 4 z 26)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EmmaScyther
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 64

Wysłany: 17-08-2002 13:18    Temat wpisu: :pserwa: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No cóż... jak tylko przechodzę drogą to słyszę:
- "ej to ta głupia...co to tego Tolkina czy jak to tam czyta!"
- "ona jest pojeb*** kur**, na piwo nie pójdzie, a będzie kur** Tolkina czytać",
- "cwelka, jakaś nienormalna"...
ehh...Smutek...uroki życia na wsi...
Ciężko mi nie zwracać na nich uwagę bo jestem konfliktową osobą.
Jak byłam na koloni to kumpel podszedł do mnie i od razu tekst:
- "Emila co czytasz?"
- "Silmarilion"
- "CO ZA SAILOR MOON?" -
bez komentarza..człowiek zupełnie nietolkienowski.
Także moje kumeple nie znoszą ciągłego tematu o Tolkienie.
A na wspominanej wyżej koloni wołali na mnie "Tolkien"
Ale najbardziej mnie wkurza jak słyszę za sobą :
- "Hej, opętana (jestem opętana bo czytam Tolkiena...no cóż :/ ) powiedz coś jak elfy!!"
Tylko iść i się pochlastać...

"Belkar is a horrible, loathesome, supremely selfish creature who behaves contemptibly, laughs at the pain of others, has no manners whatsoever, and whose mental acuity would be compared unfavorably to that of a table."
Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 19-09-2002 20:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie reakcja jest indentyczna co u Aragorna, wykluczając te przekleństwa. Poprostu tworze swój mały światek Tolkienowski i nie zwracam uwagi na osoby które "nie mają oczu". Mam koleżankę która uważa że Tolkien był idiotą, ale cóż wiele jest ludzi i *****(nie liczcie gwiazdek, ale dodajcie co chcecie Uśmiech ) Pozdrowionka dla wszystkich Uśmiech
Powrót do góry

mizarek
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 21-09-2002 07:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

heh ja mam tak samo jak wielu z Was (no, moze nie az tak drastycznie jak Emma Scyther - my sie znamy???Śmiech).
Ale w wiekszosci to jest tak, ze znajomi mowia o moim zboczeniu na punkcie Tolka Uśmiech
po prostu nie potrafia zrozumiec, czemu kilka razy czytam ta sama ksiazke (i to jeszcze taaaka gruba Z przymrużeniem oka) - dla nich Silm jest gruba ksiazka...eeeh:)
albo "Jak mozna czytac takie bzdety???!!!" - takie zdania tez czesto padaja...najczesciej tak mowia ci, co w ciagu ostatniego roku zadnej ksiazki nie przeczytali Język

Ariena
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 141

Wysłany: 04-10-2002 18:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie slysze uwag bezposrednio pod moim imieniem typu ty ................
choc czasem zdarza sie ze ktos powie ze jestem po.....a i ze wierze w bajki. Poza tym to nie ksiazka ktora moze zafascynowac tylko jakas tam opowiastka.Reakcja rodzicow jest prosta gdy mnie widza z ksiazka wychodza Diabelski uśmiech brak im juz chyba sil do jakich kolwiek reakcji Super śmiech
Powrót do góry

Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 16-10-2002 09:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja mama często rzucała teksty typu: "Byś zajął się czymś konkretnym,
a nie jakieś głupoty czytasz!". Ale ostatnio kupiła mi na imieniny Silmarillion w pięknym wydaniu. Nie miałem serca mówić jej, że posiadam już dwa inne wydania i w milczeniu doceniłem ten gest.
Reszta otoczenia traktuje mnie natomiast jak niegrożnego dla otoczenia wariata- krzywe uśmieszki, złośliwe podteksty itp.
Teraz to ja mam lekki ubaw słysząc komentarze laików na temat ekranizacji. ( Bo przecież to jest teraz modne, nie? Złośliwy uśmiech )

Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

Pellamerethiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 19-10-2002 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja nieczytająca nic przyjaciółka zakochała sie w filmie...i sama sięgnęła po książki!!Śmiech kończy ROTK, ale w międzyczasie czyta też Sapka, którego jej podsunęłam...niesamowite Szok
mojej mamie film się baaardzo podobał, tacie też, ale za fantasy...uh, nie przepadająUśmiech mama wielokroć deklarowała chęć przeczytania ksiażki ale nic z tego nie wyszło...przywzyczaili się już do moich manii, przychodzących jedna po drugiej, ale ta jest chyba największa ze wszystkich przez jakie przechodziłam:D ale większość przyjaciół i kolegów rzuca sobie wymowne spojrzenia, gdy zaczynam gadać o Wladcy...wiedzą że jak już zaczne, nie potrafię skończyćZ przymrużeniem oka

Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 20-10-2002 15:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatno trochę się zmieniło, już nic nie gadają, tj. było tylko 2 takich **** co się bezprzerwy czepiali, a teraz nie Uśmiech Dlaczego? To tylko oni mogą wiedzieć... może im się zudziło Super śmiech Pozdrawiam wszystkich Uśmiech
Powrót do góry

cichociemna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 21-10-2002 13:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja powiem tyle. Nie pozwolę sobie na wulgaryzmy w stosunku do mojej osoby, w tym czy innym względzie. Co prawda dla ludzi w moim wieku jestem z deczka nienormalna ( na szczęście nie dla wszystkich - co Blania Z przymrużeniem oka ). Czasem jdenak jeszcze słyszę jakieś kąśliwe uwagi co do mojego zachowania i czytania książek podczas przerwy. Myślę jednak, że powoli się ludziska przyzwyczajają i w takich chwilach zostawiają mnie w spokoju. Jednak jak zaczynam coś mówić na temat fantastyki czy RPG część koleżanak kiwa głową i mówi, że to nie dla nich. Uważają, że to nudne i monotonne. Po części je rozumiem. Ja też chyba nie zdobędę się na odwagę do przeczytania ich lektur. No chyba, że zmusi mnie do tego program nauczania Jestem rozwalony Super śmiech . Na rodziców nie mam co narzekać. Do niedawna jeszcze przekonywali mnie, żebym coś przeczyała oops, zawstydzenie Śmiech . Teraz nic nie mają do gadania Złośliwy uśmiech Złośliwy uśmiech Złośliwy uśmiech . Czasem brat się ze mną drażni, ale robi to dla zabawy ( tak mi się przynajmniej wydaje Skrzywienie ). Największa jednak ignorancja spotyka mnie jednak ze strony moich nauczycieli ( nie wliczając nauczycielki od polskiego ). I to właśnie boli mnie najbardziej Smutek .

Podsumowując nie jest aż tak źle. Myślę, że zwykli śmiertelnicy poprostu boją się osób czytających książki, szczególnie te grube. Nie są chyba do końca przekonani, co się w nich tak naprawdę znajduje ( niektórzy twierdzą, że to nałóg Super śmiech albo jakaś mafia Super śmiech ). A swój strach okazują w taki sposób ( patrz cała dyskusja ). Mnie i tak większe prześladowanie spotyka z powodu bycia fanką mangi i anime Smutek Smutek Smutek .

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Następna

Temat: Jak was oceniają nie-Tolkienowcy (Strona 4 z 26)

Skocz do: