Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Jak was oceniają nie-Tolkienowcy (Strona 3 z 26)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Etan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 27-04-2002 06:49    Temat wpisu: Hmmmm Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak mnie oceniają? Hmmm, nie wiem dokładnie ale jedno mi w pamięć zapadło:
Idąc szkolnym korytarzem zobaczyłem dwóch 10-latków, jeden pokazał mnie palcem drugiemu i usłyszałem coś takiego: Patrz! Patrz, to ten spec od krasnoludków!
=) No comments...

Andune
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 27-04-2002 20:47    Temat wpisu: Jak was oceniają nie-Tolkienowcy Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmmm... w domu jest ogólnie dobrze, moja mama bardzo lubi Tolkiena, chociaż czytała go w moim wieku (i nie wiem dlaczego do niego nie wróci), mój tato czytał tylko Hobbita (i niestety za dużo pracuje przez co nie ma czasu na dalszą lekturę Mistrza), mój brat również bardzo go lubi i szanuje, lecz nie do końca rozumie moją Tolkieno- manię i twierdzi,że lekko przesadzam, bo jeszcze trochę czasu minie i dzieła JRR będę znała na pamięć (moim zdaniem to nie przesda Śmiech ). Natomiast jeśli chodzi o znajomych to jest różnie, część (np. koleżanka Ania, którą znam od parenastu lat) uważa, że jestem poje****, i mimo usilnych moich starań nie daje się namówić na przeczytanie niczego co napisał Tolkien Smutek , natomiast dużo osób dzięki mnie "nawróciło się" Uśmiech na JRR, są też tacy, którzy są zupełnie obojętni. I szczerze mówiąc to bez względu na stosunek niektórych ludzi do dzieł Tolkiena, ja go uwielbiam i uwielbiać będę!!! Uśmiech
odwieczna pieśń i zabiło jej serce- Słowo.
Powrót do góry

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 27-04-2002 22:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Często powtarza się u nas jeden wątek:
A mianowicie jesteśmy totalnie nierozumiani, a mimo to z SUKCESAMI nawracamy innych na Tolkiena. Pserwa Pserwa Pserwa
Tak trzymać!!

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 30-06-2002 22:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Często powtarza się u nas jeden wątek:
A mianowicie jesteśmy totalnie nierozumiani, a mimo to z SUKCESAMI nawracamy innych na Tolkiena.
Tak trzymać!!

Całkowita Prawda Uśmiech
Mój ojciec ma obsesje na punkcie Tolkiena niestety w drugą stronę. wściekły Nie czytał zadnej jego ksiązki ale go nienawidzi wściekły (niedopojęcia Język ) i często wpada w szal jak wchodzi do mojego pokoju (mam na scianach mapy itd) Naszczęscie zaczyna sie przyzwyczajać i za rok-dwa mu moze przejdzie.
Niektorzy nietolkienowi uważaja mnie prawie za swira dlatego ze mam pare wydan Silmariliona czy Wladcy i ze czytałm te ksiązki wiecej niz dwa razy,chociaż częśc pózniej zmieniaja zdanie Uśmiech
Inni albo sa zaciekawieni moją "obsesją" lub przynajmiej nie uważaja tego za wariactwo. Tych pierwszych jest jednak wiecej... wkońcu Tolkiena sie albo kocha albo nienawidzi...

Ostatnio zmieniony przez maeglin dnia 31-08-2002 22:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Elek
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 606

Wysłany: 30-06-2002 22:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A aj już jestem dorosły i nie ma problemów rodzicielskich. Natromiast poprzez TOLK FOLK pokazałem, że my wszyscy jestesmy bardzo normalni i nie będzie nas nikt namawiał do czytania książek dzieciom Z przymrużeniem oka I miło mi, że jestem wśród WAS.

Elek Bregalad
Moje starsze dziecko opowiadało jak wczoraj w parku bielawskim widziało Gandalfa i Froda i Sama i ... fajnie Śmiech

Elek Bregalad

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 06-07-2002 00:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Spotkałem się z różnymi ocenami, w środowisku osób które lubię a one mnie bardzo popularne jest licytowanie się w mojej obecności najnowszymi wiadomościami co Tolkiena ostatnio kupiłem, ile wydałem na to kasy i ile już mam związanych z Tolkienem rzeczy, zwykle "wygrywa" Z przymrużeniem oka ten który z ogromną radością stwierdza na końcu "ty, maniaku!! Śmiech " Kiedyś próbowali jeszcze do tej "dyskusji" dodawać pytania w rodzaju "a co ty takiego widzisz w tym Tolkienie", "co cię w nim tak wciągnęło" itp. ale po wielu incydentach Uśmiech gdy nie pozwoliłem opuścić im przez 2h pomieszczenia opowiadając jakie bogactwo można napotkać w twórczości Mistrza te pytania zostały przez nich całkowicie porzucone i bardzo uważają żeby ich nie poruszać bo wtedy "to już tylko pozostaje rozpalić ogień w kominku" Śmiech

U osób mi zasadniczo obojętnych (czyli obcych, spotykanych przygodnie itp.) zauważyłem, że po pewnym podstawowym zrozumieniu tematu dominującym uczuciem w ich ocenie mojej fascynacji jest zazdrość. Większość z nich ma wiele mniejszych hobby, które w jakiś sposób ich pociągają ale to nie znaczy żeby jechali gdzieś na jakiś "konfent" Pserwa i są to dla nich podrzędne elementy życia, które można łatwo zastąpić (jak mu się znudzi czytanie o samochodach to zaczyna czytać o motorach). Nie potrafią zrozumieć jak można się tak poświęcić jednej rzeczy. Budzi to w nich strach i zazdrość, czasami czują się przez to gorsi, niedowartościowani, zaniedbywani.

To ostatnie dotyczy lasek, większość jest płytka w tym aspekcie życia i dlatego często nie potrafią wrzucić na luz i strasznie się denerwują gdy Tolkien zabiera im 20% czasu w miesiącu "przeznaczonego" dla Nich. Odwieczny problem "Jak to jedziesz na konwent? Przecież mieliśmy jechać w góry!!!". Zauważyłem, że 98% lasek po tym jak poznaje faceta przestaje mieć swoje życie (kumpele na bok, wszystko idzie na bok) więc jak facet dalej ma swoje życie to jest skucha. No, ale to chyba nie na tym forum miałem napisać Jestem rozwalony Bierzcie więc pod uwagę tylko to co jest powyżej tego akapitu Uśmiech

Greetz

nameless
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 06-07-2002 09:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

etam, ja bym wolala z facetem pojechac na konwent niz w gory... ale nie o tym mialo byc Z przymrużeniem oka

ostatnio uslyszalam genialny tekst: to wygląda jak zbiorowa choroba psychiczna i przydałoby się wszystkich wystrzelać Z przymrużeniem oka

a w pokoju obok moja rodzinka wlasnie mnie obgaduje jakiego mam fioła Pserwa

Edain
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 03-08-2002 17:13    Temat wpisu: Bardzo dziwny smiech...... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim przypadku, sprawa nie jest ,az tak drastyczna Diabelski uśmiech
Najczesciej to tylko bardzo glupi smiech polaczony ze zdziweniem Uśmiech
Nie rozumiem ich tak samo jak oni nie rozumieja za co kocham Mistrza.
Czy to cos dziwnego witac sie z przyjaciolmi w jezyku elfow??? Z przymrużeniem oka))))

pozdrawiam

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Następna

Temat: Jak was oceniają nie-Tolkienowcy (Strona 3 z 26)

Skocz do: