Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Nadeszły srogie czasy a z nienawiści zawsze się rodzi nienawiść." , Niedokończone Opowieści

Temat: LotR: Juz niedlugo film - jak to będzie? (Strona 1 z 6)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feanor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 58

Wysłany: 06-01-2002 20:54    Temat wpisu: LotR: Juz niedlugo film - jak to będzie? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

prawdziwy start tematu: 03.11.2001 (data z 2002 r. spowodowana konwersją starych wpisów do nowego engine forum) - elfy
---------------------------------------------------------

Juz w grodniu wchodzi ekranizacja WP (w polsce w lutym) mam nadzieje ze nie spiperza filmu. Jak narazie trailery sa obiecujace. Szkoda ze Shon Connory nie zagral wkoncu Gandalfa.
Powrót do góry

Brego
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 06-01-2002 20:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mysle, ze film bedzie super jednak zmiany jakie wprowadzil Jackson w stosunku do ksiazki troche mnie przerazaja. A co do Gandalfa to uwazam, ze Ian McKellen takze zagral go rewelacyjnie co widac w trailerach
Powrót do góry

Feanor
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 06-01-2002 20:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak trailer prazentuje sie znakomicie, ale to jak Ian McKellen zagral okaze sie dopiero gdy obejzymy film.
Powrót do góry

InsecT
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 06-01-2002 20:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydaje mi się, że Ian w roli Gandlafa jest idealny. Zwiastuny prezentują się znakomicie, ale zmiany jakie wprowadził Jackson są beznadziejne... Po co rozwinął wątek Arweny i Aragorna? Wydaje mi się, że Jackson robi ten film pod publikę która nie ma zielonego pojęcia o twórczości Tolkiena! Ciekaw jestem jak będą wyglądały walki. Chodzi mi o krew. Niby nigdzie we "Władcy..." nie ma napisane, że krew leje się litrami ale chyba będzie...? i te ograniczenie wiekowe, 13 lat...

Pozdrawiam
Powrót do góry

Ruginwaldus
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 385

Wysłany: 06-01-2002 21:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:

(...)Po co rozwinął wątek Arweny i Aragorna?
Wydaje mi się, że Jackson robi ten film pod publikę która nie ma zielonego pojęcia o twórczości Tolkiena!

Dzisiaj film bez wątku miłosnego, dzieci i AfroamerykanówUśmiech nie sprzeda się. No i oczywiście masz rację-Jackson robi film dla szerokiej publiczności, a nie tylko dla fanów i musi go trochę przerobić. Ma zresztą do tego pełne i niezbywalne prawo na zasadzie "licentia poetica". Vide Sapkowski, który mówił o oddaniu dzieła artyście z innej dziedziny.

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 06-01-2002 21:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mnie też osobiście najbardziej wkurza Z przymrużeniem oka rozwinięty wątek miłosny, no i przegięcia w rodzaju tego, że w ucieczce do brodu przy Rivendell pomaga im w filmie Arwena (sic!) a nie Glorfindel.

Zawsze się zastanawiałem czy to ten sam który walczył z balrogiem w Silmarillionie. A tutaj zero takiego dylematu. Tak samo nie będzie Toma Bombadila.

Staram się słuchać (i oglądać) jak najmniej ale obawiam się, że prawdopodobnie to Arwena zabije nazgula a nie Eowina (pompka!!!).

Słyszeliście może coś o tym?

aha, nie wiem jak wy ale ja się obawiam, że po filmie będą takie rozmowy:
- Cześć, widziałeś WP? (gościu)
- Tak, ale przegięli z niektórymi scenami? (ja)
- coś ty, a z jakimi?
- np. Arwena zamiasta Glorfindela...
- kto?
- Glorfindel...
- Glopszfindel?
- qrwa GLORFINDEL, gościu!!!
- nie denerwuj się, przecież reżyser producent dobrze wiedział co robi i jak go nie było w filmie to widocznie był jakiś lewy albo do kitu, czy coś...
- jak był do kitu!!!
- eeee, no dobra, już dobra ale fajny romans do poduszki musi być z tej książki Władcy Pierścienia (sic!)
- jaki romans, człowieku w tej książce chodzi zupełnie o coś innego!!!
- jak nie jak tak, przecie romans był głównym wątkiem w filmie!!!
- wiesz co, przeczytaj sobie książkę i pogadamy potem
- taak, a ile ona ma stron?
- niedużo, trochę ponad 1000 Uśmiech
- o kur..a!!! poje...ło cię gościu!!! zaj...sta biblia!!! kurde, gościu ty jesteś jakiś dziwny, czytać takie książki. Przecież wszystko w filmie jest! CO za cienias z ciebie. Chłopaki wiecie co mówi ten gość? Że WP to nie romans.
- che, che, che (- chłopaki -) ale głupi!!!
- idź sobie gościu czytać te swoje encyklopedie czy cuś bo jak nie to cie z chłopakami bmką przejedziem

Qrcze myślę, że tak może być Uśmiech

Ruginwaldus
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 385

Wysłany: 06-01-2002 21:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak-tysiące dziesiecioletnich fanów/ekspertów, nowi eksperci w mediach, pełno g...a w kioskach i sklepach papierniczych, PORÓWNANIA Z HARRYM POTTEREM. Właśnie-przyszło mi na myśl, że fakt, iż WP i HP wchodzą w zasadzie razem do kin może wykreować potoczny wizerunek Tolkiena w kraju (dla tych nieczytających). Wiecie, cos w stylu
-Jednak ta Rowling to o niebo lepszy autor od tego przereklamowanego Tolkiena-powiedział widz do widza po wyjściu z kina.
Mam tylko nadzieję, że będzie to przejściowa moda.

Feanor
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 06-01-2002 21:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dobrze przynajmniej ze zrezygnowano z pomyslu zrobienia z Sama dziewczyny!!!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: LotR: Juz niedlugo film - jak to będzie? (Strona 1 z 6)

Skocz do: