Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Dawaj szczodrze, ale tylko to, co twoje." Sador Labadal do Turina, Niedokończone Opowieści

Temat: Od Valinoru do Mordoru Szyjewskiego - pomysł i pytanie (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raymount
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38

Wysłany: 04-01-2019 18:27    Temat wpisu: Od Valinoru do Mordoru Szyjewskiego - pomysł i pytanie Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cześć,

Mam pytanie do osób posiadających "Od Valinoru do Mordoru" A. Szyjewskiego. Otóż jest to jedna z niewielu polskojęzycznych, tolkienistycznych (sensownych) pozycji, jakich nie posiadam jeszcze w swoim księgozbiorze. Ceny na Allegro jak wiadomo są dosyć absurdalne w przypadku tego tytułu - i wpadłem na pewien pomysł...

Otóż zamiast płacić 300 zł za egzemplarz w miękkiej oprawie, wymyśliłem sobie że wydrukuję tę książkę z legalnego ebooka (którego z rok temu zakupiłem na czytnik) na jakimś b. dobrym papierze .. i oprawie sobie porządnie u introligatora, w skórzaną, twardą oprawę, dorzucając przy okazji kilka dodatkowych artykułów (m.in bardziej aktualne teksty samego A. Szyjewskiego). Wyniesie mnie to całościowo pewnie z 500-600 zł, ale przynajmniej książka będzie dużo trwalsza niż ta w klejonej, miękkiej okładce (i zdecydowanie bardziej reprezentatywna).

Mam tylko zasadnicze pytanie do osób, które posiadają papierową wersję Uśmiech Czy tam również wszystkie przypisy umieszczone są na końcu książki? W ebooku niestety tak (co kompletnie nie przeszkadza przy czytaniu z Kindle'a i klikaniu w przypis, ale jest jednak mało wygodne w przypadku książki papierowej). Jeśli papierowa wersja ma przypisy na końcu każdej strony... to chyba będę jednak zmuszony szarpnąć się na jej zakup (zresztą pewnie i tak porządnie ją oprawię Uśmiech)

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5890

Wysłany: 04-01-2019 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydanie papierowe książki Szyjewskiego ma tradycyjne, klasyczne przypisy na dole strony. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

raymount
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 04-01-2019 21:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Wydanie papierowe książki Szyjewskiego ma tradycyjne, klasyczne przypisy na dole strony. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Dzięki... Czyli niniejszym (niestety) cały mój misterny plan wydruku ebooka szlag trafił - bo jednak przy czytaniu wersji papierowej - przypisy na dole strony są najbardziej wygodne. Wracam na Allegro Język

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5890

Wysłany: 04-01-2019 22:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak to jest z misternymi planami, zazwyczaj szlag je trafia. Coś wiem o tym w przypadku jednotomowego Silma. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech oops, zawstydzenie Ratujcie bo go pobiję
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Aragorn7
Przyjaciel Elfów

Wpisy: 716

Wysłany: 04-01-2019 22:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pewnie dało by się stworzyć plik/wydruk z tego ebooka z przypisami na dole strony.
Powrót do góry

raymount
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 05-01-2019 11:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aragorn7 napisał(a) (zobacz wpis):
Pewnie dało by się stworzyć plik/wydruk z tego ebooka z przypisami na dole strony.

W sumie to też jakiś pomysł... Ebooka mam w formacie epub i mobi. Są to więc mocno edytowalne formaty. Tyle, że przypisów jest ponad tysiąc (w tym wiele z nich bardzo obszernych). Zobaczę czy Calibre będzie miał jakąś opcję/wtyczkę do bardziej zaawansowanego eksportu do PDF, żeby nie przenosić tych przypisów ręcznie. Czyste Calibre na pewno ma eksport formatu epub do PDF, z opcją ustawiania formatu (A4, A5 itd), marginesami i autonumeracją stron - więc może znajdę jakiś plugin do przypisów.

Tym bardziej że można kupić zdecydowanie lepszej jakości papier niż masowo stosowany i wydruk tego na takim papierze (z doborem ulubionej czcionki), dałby pewnie lepszy efekt przy późniejszym oprawianiu (i użytkowaniu książki) - niż zakup wersji papierowej i następnie jej oprawa...

raymount
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 09-03-2019 15:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No i w końcu udało mi się dorwać rewelacyjny egzemplarz "Od Valinoru do Mordoru" na allegro... oprawiłem go pięknie w pełną skórę. Do tego drugi tom, w którym oprawiłem "Zapiski Klubu Mniemań" i wszystkie pozostałe fragmenty HoME, jakie ukazały się w Simbelmyne. Wszystko w łączonym etui ... Czyta się wygodnie, na półce prezentuje się rewelacyjnie Uśmiech W wątku "Zdjęcia naszych kolekcji tolkienowskich oraz nowych zdobyczy" wrzuciłem kilka fotek...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Od Valinoru do Mordoru Szyjewskiego - pomysł i pytanie (Strona 1 z 1)

Skocz do: