Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: FotR: Jak jest ukazany Frodo w filmie (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tom Goold
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 292

Wysłany: 13-04-2002 17:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a):

nie zrozumiales, skoro nasza 18 to hobbicka 33, to 50 Frodo letni powinien wygladac na powyzej 30 lat. Ale biorac pod uwage dzialanie pierscionka

A na czym opierasz pogląd, że "nasza 18 to hobbicka 33" i wniosek dotyczący wyglądu Froda? To, że osiągamy pełnoletność w wieku 18 lat wynika z pewnej tradycji - równie dobrze mogłoby to być 20, 25 czy 27 lat jeśli ludzie tak by się umówili. Szczególnie, że hobbici jakoś specjalnie długowiecznymi nie byli.

Cytat:

to mogl wygladac jeszcze mlodziej. PJ, zastosowal tego typu chwyt, ze w dniu otrzymania spadku F przestal sie starzec, a jest to wlasnie jego osiemnastka. Wood jest zlym wyborem, nie dlatego ze jest zlym aktorem, bo aktorem jest obiecujacym, ale tylko dlatego ze nie widac po nim doswiadczenia tych 50 lat

Wybacz Tallis, ale chyba niezbyt uważnie oglądałaś film. W filmie Frodo wcale nie ma 50 lat.

Uniosłem twarz ku ciemnemu niebu, wiatr - nareszcie ruch powietrza!

(Jacek Dukaj "Serce Mroku")
Powrót do góry

Neratin

Wpisy: 505

Wysłany: 15-04-2002 08:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a):

nie zrozumiales, skoro nasza 18 to hobbicka 33, to 50 Frodo letni powinien wygladac na powyzej 30 lat.

To tylko twoje IMHO. Tym bardziej, ze _mlodszy_ Bilbo Baggins wyglada na znacznie starszego niz 30 lat
Cytat:

Ale biorac pod uwage dzialanie pierscionka
to mogl wygladac jeszcze mlodziej. PJ, zastosowal tego typu chwyt, ze w dniu otrzymania spadku F przestal sie starzec, a jest to wlasnie jego osiemnastka.

Skad ten wniosek? Przeciez Frodo nie uzywal Pierscienia. Emanowal z tej skrzyni polem immortalizujacym? ;-P
A Bilbo starzeje sie, mimo posiadania (i uzywania) Pierscienia.

Cytat:

Wood jest zlym wyborem, nie dlatego ze jest zlym aktorem, bo aktorem jest obiecujacym, ale tylko dlatego ze nie widac po nim doswiadczenia tych 50 lat, no bo po Bloomie Legolasie rowniez nie widac tych 3000 lat. ale to jest chyba niemozliwe do zagrania.

Roznica polega na tym, ze hobbici i elfy starzeli sie 'fizycznie' w zupelnie inny sposob.
Cytat:

Zeby wygladac na mniej a przekonac ludzi ze ma sie duzo wiecej lat.
poz
tal

Ja zaakceptowalem mlody wyglad Frodo, bo nie chcialbym ogladac bandy podstarzalych gosci bawiacych sie w przygody;
Powrót do góry

maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 30-04-2002 23:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Ja zaakceptowalem mlody wyglad Frodo, bo nie chcialbym ogladac bandy podstarzalych gosci bawiacych sie w przygody;

Dobrze ujete... Wood jako Frodo jest ok, jego wyglad jesli chodzi o wiek jest dobry ...
Cytat:
Wood w LOTR kojarzy mi się z małą beksą... mam nadzieję, że w dalszych częściach zaznaczą dojrzewanie Froda... bo w FOTR, przynajmniej ja, tego nie zauważyłąm

W Fotr Frodo dopiero co opuscil swoj przytulny Bag End gdzie nigdy nic zlego go nie spotkalo nic dziwnego wiec ze nie wygladal odrazu na bohatera...pierscien,jezdzcy chcacy go zabic to i tak duzo jak dla mlodego hobbita ktory zyl w granicach swojego kraju i nie slyszal wiele o zle, Sauronie i mozliwosci pograzenia swiata w ciemnosciach, nie mowiac o tym ze sam fakt posiadania Jedynego byl dla niego niezla niespodzianka...
Dopiero pozniej z Froda "wyjda" jego nadzwyczajne jak na hobbitta cechy.

Yavanna~
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 03-10-2002 21:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Całość filmu jest OK, ale Frodo... trudno powiedzieć.
Wydaje się, ze jest zbyt... przestraszony. Fakt miał prawo ale on wygląda zupełnie jak przestraszone dziecko, jeszcz te oczy...
Mam jego plakat gdzie sie "gapi" to przerażające. W Mordorze owszem,
mógł byc w takim stanie, ale zaraz po opuszczenu Shire? Powinien być choć trochę zarumieniony. Zrasztą on się właściwie nie spodziewiał na początku, ż epierścień jest aż tak ważny i idąc z Shire jeszcze nie miał się właściwie czego bać (może poza czarnymi jeźdźcami). Ale on przecież miał tylko przetransportować pierścień do Rivendell. Wood od początku grał jak gdyby miał iść na tortury. Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Diabelski uśmiech
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 03-10-2002 21:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Yavanna~ napisał(a):
on wygląda zupełnie jak przestraszone dziecko, jeszcz te oczy...
Mam jego plakat gdzie sie "gapi" to przerażające.
Pserwa Dzięki temu właśnie o jego autografy i buziaki zabijają się rzesze fanek Ble Ble ;D A tak serioserio to faktycznie jego rola jest najbardziej mdła i "ciapowata" spośród wszystkich w filmie (except anorektyczne elfy z Lorien Uśmiech Saurona ;D )
Powrót do góry

Beleg
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 157

Wysłany: 04-10-2002 11:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak na uproszczony scenariusz moim skromnym zdaniem aktorzy grają fenomenalnie swoje uproszcznone role. Postać Froda nie jest wyjątkiem.
W książce Frodo przechodzi metamorfozę. W filmie również, choć nie jest to już tak wyeksponowane. Ale to już nie jest wina aktora.
Frodo jak na hobbita był poważny, co nie oznacza że ponury. Frodo kochał hobbitów i Shire, dlatego zdecydował ponieść pierścień. Wszystkie zabawy i dowcipy filmowych hobbitów wyglądają naturalnie.
Yavanna~ napisał(a):
. Zrasztą on się właściwie nie spodziewiał na początku, ż epierścień jest aż tak ważny i idąc z Shire jeszcze nie miał się właściwie czego bać (może poza czarnymi jeźdźcami). Ale on przecież miał tylko przetransportować pierścień do Rivendell. Wood od początku grał jak gdyby miał iść na tortury. Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Diabelski uśmiech

Tylko! Nie Nie , prościzna, Nie Nie, każdy by dał radę Nie Nie
Wood pokazał idealnie strach przed Nazgulami i niechęć przed opuszczaniem Shire. Pózniej sama świadomość że na ich tropie są sługi Saurona paraliżowała strachem.
Poza tym w filmie doskonale widać zmagania Froda z pierścieniem, jego rozterki dotyczące przyjaciół. Yavanno przypomnij sobie zachowanie Froda(filmowego i książkowego) podczas rozstania drużyny przy Rauros.

Trzeba cieszyć się lotem i podziwiać widoki.
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 15-10-2002 18:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Neratin napisał(a):

Emanowal z tej skrzyni polem immortalizujacym? ;-P
[...]

nie wiem, jak działa Pierścień jeśli chodzi o jego zdolnośc do przedłużania życia oraz konserwowania wyglądu. Właściwie ciekawa sprawa - od jakiego momentu P. naprawdę działa immortalizująco na wlasciciela, od razu gdy zostanie dany komuś innemu - nawet bez jego wiedzy o jego wlasciwosci, czy tez z chwila kiedy osoba dowie sie czym jest obraczka, a może dopiero wtedy gdy zaczyna ją kusić ? A może ta akurat wlasnosc Pierscienia, jest uzalezniona od osoby ? Czy kwestia immortalizacji pozornej, jest wogole jakos wyjasniona, czy tez mozna ja wyjasnic ?
Co do drugiego zdania :
po pierwsze nie podstarzalej bandy, ( jesli chodzi o ksiazke ) ARAIR Pippinowi brakowalo jeszcze 3 czy 4 lat do formalnej pelnoletnosci.
Po drugie, ta przygoda nie byla jakas tam, byl;a z rodzaju -ratowanie swiata- czy chcialbys taka odpowiedzialnosc powierzyc nie wiem, nastolatkom ?
poz
tal

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 19-10-2002 15:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie tak wyobrazałam sobie Froda, ale Elijah w tej roli jest OK - przynajmniej fizycznie - w książce byl przecież opis że jest troche podobny do Elfa i ma 'uduchowiony' wygląd. No i te niewinne oczy.. Oko Oko Super śmiech
Chociaż wydaje mi się że rzeczywiście jest za młody, ale to jest raczej podyktowane względami marketingowymi (fanki, fanki... Tiaaaa )

A co do gry - zgadzam sie że Frodo w filmie jest jakby biernym uczestnikiem wydarzeń - wręcz obserwatorem - nie widziamy jego wahań, walki wewnętrznej, a jeśli juz to maksymalnie uproszczone..

Np. scena pod Bruinen - w książce moim zdaniem bardzo ważna - Frodo, prawie konający, ostatnim wysiłkiem woli odrzuca Nazguli - robi to świadomie i samodzielnie - i mówi nam to coś o jego charakterze i niezłomności (wcześniej przecież musiał siłą woli 'walczyć' z raną zadana przez Upiory, która miała poddac go ich woli)

A w filmie zostaje dostarczony do Rivendell jak przesyłka przez firmę kurierską i do tego musi go bronic kobieta... Tiaaaa Jestem przeciw

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: FotR: Jak jest ukazany Frodo w filmie (Strona 2 z 3)

Skocz do: